Російська пропаганда – світова загроза
Як повідомляють литовські спецслужби, Кремль використовує в Литві такі ж інструменти пропаганди, як і в Криму в 2014 році – ставить під сумніви право балтійських країн на незалежність та фальсифікує історію.
Литовські політики об’єктивно оцінюють ступінь загрози. Вони переконані в тому, що російське дезінформування має на меті дестабілізувати ситуацію в регіоні. Так, міністр оборони Литви Раймундас Каробліс в інтерв'ю британській газеті “The Guardian” зазначив: “Росія небезпечна. Наведу приклад: здійснюючи пропагандистську діяльність, Кремль неодноразово повторює, що Вільнос не повинен належати Литві, тому що під час І і ІІ Світових війн місто належало полякам. Це – історичний факт, але Росія використовує його як привід щоб підірвати нашу державність”.
Така ж історія і з третім за величиною містом в Литві – Клайпеді. На телебаченні, в пресі, а також в заявах депутатів російської Думи зазначається, що місто було лише подарунком Литві від Сталіна після Другої Світової війни, так само, як Крим – подарунок Україні від Хрущова.
Тому не дивно, що Литва висловлює занепокоєння з приводу впливу російської пропаганди, спрямованої на зміну історії. На думку експертів і стратегів, такого роду політика Кремля в Литві є прототипом політики в Криму 2014 року після революції гідності. Як Україні, так на даний час в Литві, російська дезінформаційна діяльність поширюється досить швидкими темпами. Ні для кого вже не є секретом те, що ще за довго до анексії Криму спецслужби РФ здійснювали пропагандистську роботу з населенням із посиланням на те, що «Крим і Донбас завжди були російськими територіями». Литовські політики та громадські діячі стараються не допустити в себе в державі такого розвитку подій як на території Криму та Донецької та Луганської областей зараз. Вони аналізують події, які відбувалися нашій державі, та здійснюють антипропагандистську діяльність. Тут можна згадати слава сержанта литовського військового департаменту стратегічних комунікацій Томаса Сепоніса, який розповів, що один з його українських колег зазначив, що “планування та проведення інформаційних операцій на території України тривало 12 років, а в російському інформаційному просторі ще в 2003 році з'явилося слово «Новоросія» в контексті Донбасу, але тоді ніхто не звернув на це увагу”. Тому нашим західним колегам потрібно бути обережними в боротьбі з російським окупантом та не допустити такого розвитку подій як на сході та півдні нашої держави!
Джерела:tsn.ua; warfite.org.ua; urarmy.org
Нові коментарі
Молодіжна рада Калуша ініціює перейменування дитячого садка
Три доби без води. Стало відомо, коли увесь Калуш опиниться без водопостачання
У бою на Бахмутському напрямку загинув калушанин Володимир Стус
У Калуші зробили перший крок до перейменування вулиць
Опалювальний сезон під загрозою. Калуська ТЕЦ може зупинитися
На Калущині судитимуть жінку за виготовлення та збут порнографії