Радіоелектронна війна Росії – загроза для України.
Як повідомляє американський Інститут досліджень The Jamestown Foundation, Україна є однією з головних жертв російської інформаційної війни, що свідчить про загрозу національної безпеки. За даними даного Інституту, з початком війни на Донбасі (квітень 2014 року), Україна стала однією з основних цілей інформаційного й радіоелектронного нападу, інформаційно-психологічних операцій та кібератак з боку Росії. За останні три роки Україна зазнала більше 7 тисяч кібератак.
Більше того, бойові зіткнення на Донбасі ще раз продемонстрували, що російські військові стратеги та експерти вважають, що радіоелектронна боротьба (РЕБ) є основою “війни майбутнього”. Згідно із західними джерелами з грудня 2015 року, Росія почала діяти більш рішучо, з метою “досягнення кінетичного ефекту шляхом нанесення жорстких ударів по об’єктах стратегічного значення”.
Ці дії полягають, зокрема, у нанесенні шкоди/руйнуванню систем командування та управління шляхом блокування радіо комунікацій, перешкоджання роботи радарних систем та приглушування GPS сигналів. Проте однією з основних перепон став брак реальних доказів та фактичних даних стосовно використання росіянами інструментів, приладів та інших засобів ведення радіоелектронної війни проти України.
У той же час, українські спеціалісти (Громадська ініціатива “АРМІЯ SOS&rdquo перехоплювали сигнали з “найсучасніших станцій РЕБ Повітряних сил РФ”, розташованих у Криму (мис Тарханкут) (Informnapalm.org, 11 квітня).
Крім того, за відсутності конкретних фактів, ще деякий час тому було досить складно довести, які саме методи радіоелектронної боротьби використовує Росія проти Україні. Однак завдяки незалежним дослідженням українських кіберфахівців зараз із впевненістю можна говорити про причетність Росії, що включає такі заходи, як пошкодження мереж управління військами через глушіння радіозв’язку, ускладнення роботи радарних систем та глушення сигналів GPS.
Можемо зробити висновок: навіть якщо російські можливості в області РЕБ значно збільшились з 2014 року, проте вони все ще вразливі. Останні події в Сирії і той факт, що Україні вдалося перехопити російські сигнали в Криму свідчать, що фактична потужність російських систем РЕБ є нижче, ніж часто зображується на Заході.
Джерела: tsn.ua, correspondent.net.
Нові коментарі
Молодіжна рада Калуша ініціює перейменування дитячого садка
Три доби без води. Стало відомо, коли увесь Калуш опиниться без водопостачання
У бою на Бахмутському напрямку загинув калушанин Володимир Стус
У Калуші зробили перший крок до перейменування вулиць
Опалювальний сезон під загрозою. Калуська ТЕЦ може зупинитися
На Калущині судитимуть жінку за виготовлення та збут порнографії