Про роботу Калуського районного територіального центру соціального обслуговування
Про роботу Калуського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за десять місяців 2015 року на колегії РДА звітував директор центру Андрій Рогатинський.
Згідно штатного розпису, за інформацією п. Рогатинського, чисельність працівників Калуського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) — 65 штатних одиниць.
До структури територіального центру входять три відділення:
- відділення соціальної допомоги вдома;
- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
- відділення соціально- побутової адаптації.
Основним завданням територіального центру є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг. Працівниками територіального центру спільно з представниками сільських та селищної ради щорічно проводиться робота з виявлення та обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких пенсіонерів та інвалідів району.
За 2014 рік виявлено 2377 громадян похилого віку, інвалідів, хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності), інших громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування ( надання соціальних послуг. Фактично обслужено 2235 осіб , за десять місяців 2015 року виявлено 2204 громадян, взято на облік 2096 громадян.
Відділенням соціальної допомоги вдома у 2014 році виявлено 826 одиноких громадяни, які не здатні до самообслуговування у зв’язку із частковою втратою рухової активності та мають III, IV і V групу рухової активності і потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в домашніх умовах згідно з медичним висновком на безоплатній основі, охоплено 745 чол., що становить 90,2 % , за десять місяців 2015 року виявлено 761чол., охоплено 744 чол., що становить 97,8 %.
Соціальним обслуговуванням охоплено всі 53 населених пункти району. 45 соціальних робітників надають понад 40 видів різних соціально-побутових послуг, деякі з них: придбання та доставка продуктів харчування, промислових товарів та медикаментів; оплата комунальних платежів; прибирання житлового приміщення; піднесення води, вугілля, дров; розпалювання печі; приготування їжі; прання білизни та одягу; надання допомоги в обробці присадибної ділянки; допомога в оформленні субсидій та інші.
Соціальними робітниками в 2014 році згідно укладених договорів з одинокими громадянами, які перебувають на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома надано 745 чол. – 108175 послуг, за десять місяців 2015 року - 744 чол. надано – 76514 послуг.
У 2014 році проведено поточний ремонт житла 37 одиноким громадянам, за десять місяців 2015 року- 76 чол.
Навантаження на одного соціального робітника у відділенні соціальної допомоги вдома складає 14 осіб ( пунктом 23 Переліку соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. № 1417) передбачено для сільської місцевості навантаження на одного соціального робітника 6 осіб).
Відділення соціальної допомоги вдома працює над 100% охопленням виявлених осіб, які потребують обслуговування в цьому відділенні.
Соціальними робітниками проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота з жителями району щодо правильності заповнення заяв та декларацій для надання субсидій та надавалась допомога жителям району у доставці цих документів до управління соціального захисту населення.
Відповідно до Державного стандарту догляду вдома, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 13.11.2013 р. № 760 та Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та перевірки якості соціальних послуг затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 р. № 904 за 2014 рік комісією з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, яка затверджена наказом директора територіального центру від 29.01.2015 року № 6-од проведено 86 виїздів з метою перевірки якості надання соціальних послуг одиноким громадянам , які перебувають на обліку у відділенні соціальної допомоги вдома та опитано 706 громадян , за десять місяців 2015 року здійснено 47 виїздів та опитано 459 громадян .
При проведенні внутрішньої оцінки якості надання соціальної послуги догляду вдома застосовувались кількісні та якісні показники соціальної послуги догляду вдома.
Від отримувачів соціальних послуг скарг не поступало. В ході перевірок всі зауваження, які надходили від обслуговуваних, вирішені в робочому порядку. Щороку надавачі соціальних послуг проходять медогляди.
На протязі 2014 та 2015 року проводилися щомісячно планові навчання соціальних робітників по підвищенню кваліфікації із залученням фахівців органів охорони здоров’я, санітарно епідеміологічної служби, підрозділів МНС, фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, спеціалістів управління соціального захисту населення,Червоного Хреста та БФ «Карітас».
Враховуючи епідеміологічний стан із захворюванням на туберкульоз в районі проведено нараду з соціальними працівниками , які безпосередньо надають соціальні послуги в населених пунктах району за участю заступника головного лікаря центральної районної лікарні. За підсумками наради вирішено проводити щорічну диспансеризацію всіх працівників територіального центру, а також про відстеження та оперативне інформування лікарів сімейної практики про виявлені факти рецидивних проявів туберкульозу серед одиноких громадян, яким надаються послуги соціальними робітниками. За оперативними даними серед одиноких громадян які обслуговуються (744чол.) осіб з відкритою формою туберкульозу немає.
Соціальні послуги надаються за згодою особам з ІV та V групами рухової активності, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, та обслуговуються у територіальному центрі.
Мультидисциплінарний підхід забезпечується наданням комплексу соціальних послуг мультидисциплінарною командою, до складу якої входить юрисконсульт , соціальний працівник, соціальний робітник, перукар, швачка.
За 2014 рік мультидисциплінарною командою надано соціальних послуг- 408 одиноким громадянам, зокрема: соціально-медичних послуг -44 чол.,
юридичних – 3 чол., транспортні – 2 чол., ремонт будинків – 8 – чол.., забезпечення гарячим харчуванням – 22 чол.,прибирання приміщення- 166 чол, в оформленні документів- 110 чол., прання білизни- 19 чол., перукарські послуги – 109 чол., ремонт одягу- 26 чол., психологічні послуги – 77 чол., забезпечено продуктами харчування та медикаментами - 144 чол., натуральної допомоги -101 чол.,обробіток присадибної ділянки- 32 чол., дотримання особистої гігієни – 15 ол., та інші – 163 чол.
За десять місяців 2015 року мультидисциплінарною командою надано соціальних послуг – 378 чол, зокрема: прибирання приміщення - 21 чол, в оформленні документів- 30 чол., перукарські послуги - 22 чол., ремонт одягу- 5 чол., психологічні послуги – 42 чол., забезпечено продуктами харчування та медикаментами 7 чол., надано натуральної допомоги 5 чол., соціально- медичні – 21 чол., інші – 225 чол.
Територіальним центром проведена певна робота щодо поширення в районі волонтерського руху, заохочення волонтерів і організацій, які здійснюють волонтерську діяльність Так, наказом директора територіального центру від 22.12.2008 року № 66 затверджено Положення про співпрацю з волонтерськими організаціями, волонтерами у сфері надання соціальних послуг, яким передбачено порядок укладання договорів із волонтерами на надання соціальних послуг громадянам, що опинилися у складних життєвих обставинах та належать до сфери обслуговування органами соціального захисту. За 2014 рік укладено 77 договір на виконання зазначених заходів, надано послуг 227 одиноким непрацездатним громадянам, за десять місяців 2015 року укладено 67 договорів та надано послуг 285 одиноким непрацездатним громадянам.
Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги у 2014 році виявлено та обслужено 879 громадян, які не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком, хворобою, інвалідністю, потребують грошової та натуральної допомоги та не мають працездатних родичів, які повинні забезпечити їм догляд та допомогу, станом на 01.11.2015р. виявлено та обслужено 803 громадян.
Виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази відділення безоплатно забезпечує громадян: 1) одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби; 2) ліками, предметами медичного призначення; 3) предметами побутової гігієни; 4) продовольчими та промисловими товарами; 5) гарячими обідами, твердим паливом тощо.
Як результат проведеної роботи по залученню благодійної допомоги для вирішення матеріально-побутових проблем підопічних громадян пунктом прийому від населення, підприємств, установ, організацій продуктів харчування, одягу та взуття, предметів першої необхідності у 2014 році зареєстровано 1926 звернень та надано допомоги на суму – 187,3 тис.грн., станом на 01.11.2015р. зареєстровано 1434 звернення щодо надання різних видів допомоги на суму – 206,3 тис.грн.
Крім того, за рахунок коштів благодійників забезпечено твердим паливом у 2014 році – 20 одиноких громадян на суму 6,8 тис. грн., станом на 01.11.2015р. 5 одиноких громадян на суму 1,4 тис. грн.
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги працює з коштами благодійного рахунку, які спрямовуються для подальшого адресного розподілу серед громадян похилого віку, інвалідів, окремих визначених категорій осіб, які потребують сторонньої допомоги. У 2014 р. на такий рахунок надійшло – 9,2 тис. грн. , надано грошової допомоги 201 чол. в сумі 21,1 тис. грн., станом на 01.11.2015р. – зібрано 14,3 тис. грн. та надано кошти 92 чол. в сумі 11,2 тис.грн.
Кращими благодійниками 2014-2015рр. є ТзОВ «Даноша», ТзОВ «Райз-Прикарпаття», КС «Шанс», БФ «Карітас.Івано-Франківськ.УГКЦ», ТОВ «Стальбудмонтаж», ПП «Ремдорбудсервіс», ПП «Рембудвест», ТОВ «ДЕЙ-СОН ЛПК», ТМ «Іванковецькі ковбаси», п-ці Гулійчук М.І., Хомич І.І. та інші.
Крім того, пенсіонерам та інвалідам, які за висновком ЛКК потребують забезпечення засобами реабілітації, надаються послуги по забезпеченню технічними та іншими засобами реабілітації з пункту прокату та послуги по їх доставці. У 2014 р. забезпечено засобами реабілітації – 68 чол., та надано транспортних послуг – 51 особам., станом на 01.11.2015р. забезпечено засобами реабілітації – 67 чол., та надано транспортних послуг – 76 особам.
Працівниками відділення здійснюється контроль за оформленням субсидій та компенсацій на тверде паливо та скраплений газ. У 2014 році нараховано та виплачено 109,6 тис.грн. субсидій та 35,8 тис.грн. компенсацій особам , які проживають в не газифікованих будинках, станом на 01.11.2015р. нараховано та виплачено 176,2 тис,грн. субсидій та 32,9 тис.грн. компенсацій.
У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги працюють перукар та швачка. За 2014 рік ними надано послуг 519 чол., станом на 01.11.2015р. - 448 чол.
Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги традиційно щорічно проводиться святкування 1 жовтня –Міжнародного дня громадян похилого віку. В 2015 році урочисте відзначення відбулося в Народному домі селища Войнилів, де було присутніх 28 одиноких громадян, які знаходяться на обслуговуванні в територіальному центрі. За рахунок благодійників (ТзОВ «Даноша», ТзОВ «Райз-Прикарпаття», ТМ «Іванковецькі ковбаси», ПРАТ «Бабин-риба», ФГ «Рома», підприємців Марії Гулійчук, Гіги Цецхладзе, депутата обласної ради Івана Кондрата) було організовано святковий обід та вручено їм подарункові набори на суму 1,4 тис. грн.
Відділенням соціально – побутової адаптації за 2014 рік виявлено 604 осіб та обслужені 548 осіб., що становить 90 % , за десять місяців 2015 року виявлено 607 осіб, обслужено – 571 особу, що становить 94 %.
Зазначене відділення організовує та проводить виїзні лекції, бесіди, зустрічі осіб похилого віку та інвалідів з благодійними організаціями, представниками органів виконавчої влади, а також виступи художніх колективів, гуртки дозвілля та відпочинку в селах району. Проводить інформаційно - роз’яснювальну роботу з питань соціального захисту населення, надає допомогу при оформленні громадянами вищевказаних категорій субсидій, пільг тощо.
На виконання наказу Мінсоцполітики України від 25.08.2011 № 326 «Про впровадження соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку» на базі Войнилівської селищної ради та усіх сільських рад організовано надання соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку», де у 2014 році пройшли навчання 250 осіб, у 2015 році - 302 особи.
В системі соціально-побутової адаптації громадян, які перебувають на обслуговуванні, особливе місце належить виїзду мультидисциплінарної команди (профілактично – оздоровчий захід), де надаються психологічні, медичні, інформаційні та інші послуги.
На території району діють клуби за інтересами «Віра, Надія, Любов» та клуб «Здоров’я ». Члени цих клубів регулярно збираються на свої засідання, спілкуються, обговорюють проблеми пенсіонерів.
В відділенні працює психолог, який проводить бесіди, лекції, тренінги, що сприяє виявленню найбільш загальних проблем людей похилого віку, такі як дефіцит спілкування, незадоволеність окремими сферами життя та інші. Допомагає в аналізі життєвої ситуації підопічних, визначає основні проблеми та на основі аналізу отриманих даних розробляє рекомендації щодо їх вирішення.
Відділення соціально – побутової адаптації співпрацює з міськрайонним центром зайнятості , закладом центральної районної лікарні, управлінням Пенсійного фонду, районним будинком культури, бібліотеками та народними домами населених пунктів району.
В 2014 році за ініціативою Благодійного фонду «Карітас Івано – Франківськ УГКЦ » в територіальному центрі працівники Домашньої опіки фонду провели практичний тренінг для соціальних робітників з питань догляду за лежачими хворими, надання долікарської допомоги при травмах, обмороженні та отруєнні чадним газом. Навчання проводилось з метою підвищення професійного рівня соціальних робітників.
Головною метою було отримання знань та навичок, які допоможуть обслуговувати своїх підопічних ще більш кваліфіковано, краще розумітися на тонкощах процесу спілкування з людьми літнього віку.
Територіальний центр соціального обслуговування покращує якість надання соціальних послуг в тісній співдружності з міськрайонною організацією Товариства Червоного Хреста. Реалізуються спільні інформаційно-пропагандистські заходи, а саме: засідання колегій і президій, круглих столів, нарад, семінарів щодо надання гуманітарної допомоги малозабезпеченим громадянам, проводиться санітарно-просвітницька робота серед соціальних робітників територіального центру.
В 2014 році Калуською міськрайонною організацією Товариства Червоного Хреста проведено навчання соціальних працівників навичкам надання першої медичної допомоги та догляду за хворими людьми вдома.
Відповідно до розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 17.07.2015 року № 465 « Про проведення внутрішнього аудиту в Калуському районному територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» аудиторською групою проведено аудит відповідності на тему «Оцінка діяльності установ щодо дотримання законодавства з питань надання соціальних послуг».
За результатами аудиторського дослідження щодо забезпечення відповідно до чинного законодавства соціальними послугами за місцем проживання громадян, які нездатні до самообслуговування, виконано у повному обсязі, щомісячно до п’ятого числа по кожному пункту зауваження ми звітуємо в обласну державну адміністрацію.
Рішенням районної ради від 28.02.2013 року схвалено районну комплексну Програму соціального захисту населення Калуського району на 2013 -2016 роки, якою передбачено вивчити потребу у соціальних послугах на рівні адміністративно-територіальних одиниць, створювати нові відділення територіального центру для забезпечення надання соціальних послуг відповідно до вивчених потреб, запроваджувати надання соціальних послуг населенню на платній основі відповідно до чинного законодавства, забезпечити функціонування при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) пункту прокату технічних засобів реабілітації, налагодити співпрацю з благодійними, волонтерськими, релігійними організаціями з метою залучення позабюджетних коштів для надання грошової і натуральної допомоги малозабезпеченим громадянам, в тому числі інвалідам.
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 1
пан рогатинський забув дописати що він використовує державний автомобіль у власних інтересах .чим завдає шкоди державі та одиноким якими