Прикарпатці переймали досвід у польських колег щодо співпраці місцевого самоврядування та громадських організацій

Категорія: Влада -> СоціумПереглядів: 1593

Протягом минулого тижня члени Івано-Франківської обласної організації «Молода Просвіта» і запрошені представники Бурштинської міської ради ознайомлювалися з досвідом співпраці місцевого самоврядування Польщі та локальних громадських організацій. За декілька днів було відвідано як великі міста, так і села – Варшава, Велюнь, Осякув, Стробін, Бичина, Ожарув. Усюди відбувалися цікаві та пізнавальні зустрічі з представниками влади, громадськості, які ділилися власним досвідом результатів децентралізації.

Згідно польських законів, місцеве самоврядування має право перекладати деякі свої функції на зацікавлені громадські об'єднання. Так, у всіх населених пунктах Польщі, незважаючи на кількість мешканців, неприбуткові організації у тісній співпраці з місцевою владою ведуть публічні школи, бібліотеки, центри соціалізація та інтеграція неповносправних осіб, одиноких людей, бізнес-інкубатори та багато іншого, що є у повноваженнях влади, але шляхом оголошення відкритого конкурсу передано на інститути громадянського суспільства. У такому випадку виконавці на свою роботу отримують більшу частину коштів саме з бюджету населеного пункту. Місцева влада всіляко сприяє розвитку третього сектору – надає безоплатно приміщення, веде відкритий діалог, передає повноваження.

«Наші добрі сусіди – поляки – давно зрозуміли, що саме розвиток сіл і містечок робить державу сильною, – говорить керівник ІФОО «Молода Просвіта» Євгенія Бардяк. - Місцеве населення краще знає про свої потреби, тому вмотивоване якісно їх втілювати на практиці. Важливо, аби українська влада побачила нарешті в громадських організаціях надійного союзника у локальному розвитку нашої країни і, я впевнена, позитивні результати не змусять себе чекати».

Крім цього, у поляків можна повчитися прозорої діяльності влади, адже жодне важливе рішення не приймається без попередніх консультацій з мешканцями, які можуть бути як у формі громадських обговорень, анкетування, місцевих референдумів, так і у вигляді письмових пропозицій.

«Досвід Польщі показав, що Україна, впроваджуючи проект децентралізації влади та розвиваючи громадянське суспільство, рухається у правильному напрямі, і вже через кілька років (а в Польщі успішні сьогодні організації працювали не менше 5 років) Україна стане гідним членом Європейського Союзу», - підсумувала свої враження від поїздки начальник організаційного відділу Бурштинської міської ради Олена Кравчишин.

Наступний етап – напрацювання концепції розвитку Бурштина та її втілення у співпраці місцевого самоврядування і третього сектору.

Поїздка здійснена у рамках проекту «Співпраця місцевих органів влади та НГО – просування польського досвіду місцевої демократії в Україні», що реалізовується Гельсинським фондом прав людини (Польща) у співпраці з українськими партнерами - ГО «MART», ГС «Освітній дім прав людини в Чернігові», Всеукраїнська освітня програма «Розуміємо права людини».

 

Вісті Калущини 14


Коментарів: 2

  • Анонім (14:22 03/06/2015)
    Оцінка: +3 / -0 | [IP: 91.230.121.131]

    Пусте все це - просто прокатались нахаляву в Польщу. Раз в держави нема грошей то до якого бюджету не дивись - там пусто. Крім того українці с

    • шаріков (14:33 03/06/2015)
      Оцінка: +1 / -0 | [IP: 77.52.126.155]

      crazyвипередив мене))))) плюсую+

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.