Півмільярда гривень не зупинили екологічну катастрофу в Калуші
На початок цього року рівень небезпечних розсолів значно підвищився і досяг критичної межі. Під небезпекою далі залишаються багато населених пунктів України та Молдови. Повідомляє прес-служба Рахункової палати України.
Як зазначила Колегія Рахункової палати, відсутність системного, науково обгрунтованого, із залученням широкого кола фахівців, плану вирішення проблеми полігону токсичних речовин і Домбровського кар'єру загострила і без того складну екологічну ситуацію в регіоні.
З 13 заходів, визначених указом Президента України, фінансувалися і виконувалися за рахунок державного бюджету тільки три.
«Яскравим прикладом неефективних дій ситуація щодо усунення загрози прориву Домбровського кар'єру, на що в 2010 році було витрачено понад 50 млн. гривень», - повідомили в прес-службі.
Нагадаємо, що в 2010 році проблеми Калуша нарешті отримали резонанс. Був підписаний указ Президента, прийнято постанову і закон про визнання Калуша зоною надзвичайної екологічної ситуації. Виділено з державного бюджету майже півмільярда гривень, що в 25 разів більше, ніж виділялося в минулі роки.
Не принесло очікуваних результатів виділення 300 млн. гривень з резервного фонду держбюджету на утилізацію токсичних відходів гексахлорбензолу. Внаслідок незавершення робіт близько 200 тонн отрути дося зберігається на бетонному майданчику. Ймовірність проникнення гексахлорбензолу у водоносні шари зростає.
Остров 0
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.