Отрута в домашній консерві: за 2 місяці цього року в області зареєстровано 4 випадки ботулізму

Категорія: СоціумПереглядів: 2112

Як повыдомили "Вістям Калущини" у Головному управління Держсанепідслужби, з початком цього року в Івано-Франківській області почастішали випадки ботулізму —харчового отруєння. Так, за 2 місяці поточного року в області вже зареєстровано 4 випадки ботулізму (для порівняння в минулому році було зареєстровано лише два випадки ботулізму, в позаминулому — 5випадків за весь рік).

Всі потерпілі — дорослі люди, мешканці сіл Тлумацького, Галицького, Калуського та Рожнятівського районів. Отруєння викликані внаслідок вживання консерв домашнього приготування (м’ясних тушонок або паштетів), які хворі або члени їх сімей власноруч виготовляли.

Ботулізм — це важке захворювання, яке без своєчасного лікування може призвести до смерті. Захворювання викликається ботулотоксином, який  утворюється в харчових продуктах внаслідок розмноження палички ботулізму. Основною вимогою для розмноження палички та виділення токсину є анаеробні умови, тобто відсутність кисню. А це різного роду консерви. Клостридія ботулізму попадає в харчові продукти з частинками землі або під час неправильної розробки туш тварин, коли вмістом  кишківника забруднюється м’ясо. Консерви, в яких наявний збудник ботулізму, часто можуть бути піддуті (бомбажні), можуть мати специфічний запах прогірклого масла, однак це не є основною ознакою. Можливий варіант коли консерва візуально доброякісна, а споживши її виникає захворювання.

Симптоми ботулізму розвиваються не так різко як при інших харчових отруєннях, зазвичай перші прояви захворювання з’являються на 2-3 день після вживання забрудненого харчового продукту. Основні прояви захворювання слабкість, головокружіння, сухість в роті, закрепи. Пізніше з’являється порушення зору, порушення ковтання, розлади мови, в важких випадках — зупинка дихання. Лікування — тільки в умовах стаціонару — введення протиботулінічної сироватки.

Основною профілактикою ботулізму є ретельне очищення грибів, овочів, фруктів від ґрунту перед консервацією, дотримання технології консервації, перед використанням домашні консерви слід піддавати повторній термічній обробці, в жодному разі не споживати консерви бомбажні, деформовані або з нехарактерним запахом.

Семанчук Л.М., головний спеціаліст Головного управління Держсанепідслужби В Івано-Франківській області

 

Вісті Калущини 16


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.