«Оптимізація» в калуській медицині… відкладається до наступного року
Минулого тижня в Калуській ЦРЛ проходила медична конференція. На ній підвели підсумки діяльності галузі охорони здоров’я на Калущині в минулому році та обговорили завдання на перспективу. У конференції взяли участь міський голова Ігор Матвійчук, в. о. заступника міського голови Наталія Табачук, заступник голови Калуської РДА Сергій Дудинець, представники усіх медичних закладів Калущини.
Ігор Матвійчук висловив подяку медикам за нелегку працю. Особливо відзначив їхні зусилля щодо зниження рівня захворюваності на грип і ГРВІ. Міський голова також наголосив на тому, що медицина й надалі залишатиметься пріоритетною галуззю в Калуші.
Доповідаючи, заступник головного лікаря ЦРЛ Валерій Паляниця констатував: у 2015 році фінансування медичних закладів Калуської центральної районної лікарні здійснювалося з міського (стаціонар Калуської ЦРЛ, Калуський міський центр ПМСД, стоматологічна поліклініка) та районного (Калуська районна лікарня, Войнилівська поліклініка, амбулаторії сімейної медицини та ФАПи) бюджетів.
Як прозвучало на раді, торік по КЗ «Калуська ЦРЛ» було заплановано доходів і видатків на суму 122, 5 млн. грн., з них профінансовано – 122,2 млн. грн. Фактичні видатки склали – 118,9 млн. грн. На придбання предметів, матеріалів, обладнання, інвентарю та оплату послуг у 2015 році витрачено 43,7 млн. грн. На медикаменти – 14 млн. грн. Вартість одного ліжко-дня на медикаменти порівняно з попереднім роком трішки зросла і становила 70,30 грн. (у 2014-му – 69,89 грн.). А вартість одного ліжко-дня на харчування знизилася: 8,06 грн. проти 8,61грн. 2014 року.
Протягом 2015 року у відділах Калуської ЦРЛ продовжували проводити ремонти, на що витрачено 3,9 млн. грн.
На медичній раді констатували, що торік у Калуші та районі знизилися і народжуваність, і загальна смертність. Так що природній приріст – у мінусах.
Рівень первинної захворюваності населення у нас значно вищий, ніж по області. За словами Валерія Паляниці, високі показники первинної захворюваності системи органів дихання, системи кровообігу, отруєння.
Контингент онкохворих зріс з 1690,3 до 1780,5 (на 100 тис. населення) при обласному показнику 1705,5. Вперше виявлено 371 хворого: якщо по місту спостерігається зниження захворюваності на 25 випадків, то по селах – ріст на 46 випадків. Перше місце в онкопатології займає ураження шкіри, друге – легень, третє – молочної залози.
Зросла питома вага визнаних інвалідами у віці до 39 років – з 40,1 до 44,1 на 10 тис. населення. Первинний вихід на інвалідність виріс по місту на 17 осіб, а по селу знизився на 7.
– Калуська медицина була й залишається кращою в області – завдяки професійності медперсоналу та підтримці влади, – наголосив головний лікар ЦРЛ Іван Красійчук.
Та при цьому він звернув увагу своїх колег на показники захворювань, які в минулому році стали вищими за попередні:
– Причому часто захворювання виявляється занадто пізно (скажімо, в запущених стадіях виявлено рак грудної залози у 20,6%, рак ротової порожнини – у 50%). Це найперше свідчить про недостатню роботу первинної ланки, про невдало проведені профогляди. Насторожує первинний вихід на інвалідність. Особливо в цьому році чомусь засвітилася психіатрія, – сказав він.
У зв’язку з цим, медрада поставила перед медиками Калущини завдання добитися в цьому році нормативних показників обстеження дорослого населення під час проведення загальної диспансеризації. Також покращити огляди населення на виявлення туберкульозу та онкозахворювань, особливо візуальних форм.
Головний лікар міської поліклініки Михайло Гаврилишин звернув увагу на ріст інсулінозалежних: у місті їх втричі більше, ніж у районі. Він вніс пропозицію прийняти міську програму по цукровому діабету. Також наголосив на необхідності відновити роботу комп’ютерного томографа.
Нових машин для «швидкої» просив головний лікар цієї служби Василь Романишин.
Про те, що медицину очікує реформування, говорила в. о. заступника міського голови Наталія Табачук:
– Поставлені завдання: ущільнюватися, оптимізуватися. Усі проблеми вирішуватимемо по мірі їх поступлення.
Іван Красійчук з цього приводу зауважив, що оптимізація стосуватиметься в першу чергу стаціонарів:
– Все робитиметься в розумних межах. Скорочення ліжок (згідно з новими нормативами, не більше 45 на 10 тис. населення) тягне за собою скорочення працівників. Та поки що влада не наполягає на оптимізації. Цього року ми не йдемо під фінансування області. А на наступний рік – побачимо...
Дарія ОНИСЬКІВ
–
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 1
А що це за така сума на харчування аж 8 гривень в день? Як на такі гроші можна прохарчувати хворого? То напевне в концлагері була більша пайка