Об’єкти КП «Водотеплосервіс» передадуть Калуській енергетичній компанії
26 липня у Калуші відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій з одним питанням порядку денного «Про ситуацію, яка склалася на КП «Водотеплосервіс» та вжиття заходів щодо приєднання об’єктів споживання природного газу до систем газопостачання задля недопущення зриву опалювального сезону 2021-2022 років у місті Калуші», інформують "Вікна".
Суть проблеми пояснив директор КП «Водотеплосервіс» Петро Шевчук. За його словами, зважаючи на критичну фінансову ситуацію комунального підприємства, в березні цього року Калуська міська рада затвердила нову редакцію статуту КП «Калуська енергетична компанія» (це підприємство також очолює Петро Шевчук, але діяльності воно поки що не веде). А на початку травня це підприємство отримало ліцензії і може надавати послуги з водопостачання, водовідведення і теплопостачання.
За словами Петра Шевчука, 3 червня було розірвано договір розподілу природного газу між КП «Водотеплосервіс» і АТ «Івано-Франківськгаз» — у рамках підготовки до передачі функцій з теплопостачання Калуській енергетичній компанії. Остання як новий споживач газу, в свою чергу, мала б укласти з газовиками аналогічний договір та приєднатися до газорозподільчої системи. Такий договір станом на 26 липня не укладено і це загрожує початку опалювального сезону.
Є дві перешкоди для укладення договору: заборгованість КП «Водотеплосервіс» перед АТ «Івано-Франківськгаз» — близько 5,8 млн гривень, яку не можуть погасити, адже рахунки комунального підприємства заблоковані і з них є можливість лише виплачувати зарплату, і відсутність документів на майно в КП «Калуська енергетична компанія». Калуська міська рада має передати новій компанії котельні та інше майно КП «Водотеплосервіс». Одним словом, під загрозою, як ішлося на засіданні комісії, теплопостачання близько тисячі домогосподарств Калуша.
За словами Петра Шевчука, терміново потрібно зробити такі кроки:
погодити передачу майна Калуській енергетичній компанії; розробити графік реструктуризації боргу перед АТ «Івано-Франківськгаз»; розпочати процедуру приєднання Калуської енергетичної компанії до газових мереж.
Якщо цього не буде зроблено, то початок опалювального сезону може бути зірвано.
Керівник Калуського відділення АТ «Івано-Франківськгаз» Василь Сагайдак проблему не заперечив. За його словами, від моменту розірвання договору з КП «Водотеплосервіс» минуло майже два місяці, а, отже, критично важливо приєднати до газорозподільчих мереж нове комунальне підприємство. Процедура приєднання, за його словами, чітко прописана в Кодексі газорозподільчих мереж і займе певний час. Насамперед, треба оформити майно і звертатися за отриманням технічних умов приєднання. Щодо можливості реструктуризації боргу, то таке рішення, за словами Василя Сагайдака, може бути прийнято лише керівництвом АТ «Івано-Фракнівськгаз». Треба зустрічатися, а також варто організувати нараду на рівні обласної держадміністрації.
За рішенням комісії, КП «Водотеплосервіс» до 2 серпня доручили розробити графік реструктуризації боргу перед АТ «Івано-Франківськгаз» та звернутися до останнього щодо укладення такого договору терміном на 36 місяців. Гарантом виконання договору виступатиме Калуська міська рада.
Управлінню комунальної власності до 27 липня доручили підготувати та подати на затвердження Калуської міської ради проєкти рішень про передачу майна КП «Калуська енергетична компанія» та про надання дозволу на передачу в оренду майна, що перебуває на балансі КП «Водотеплосервіс». А Калуській міській раді рекомендували затвердити відповідні проєкти рішень на пленарному сесії 29 липня.
Як пояснив Петро Шевчук у коментарі «Вікнам» йдеться не лише майно, пов’язане з теплопостачанням, але й про майно, пов’язане з водопостачанням і водовідведенням.
Також комісія зобов’язала КП «Калуська енергетична компанія» з моменту передачі майна звернутися в АТ «Івано-Франківськгаз» для приєднання до газорозподільчої системи, а також провести переговорну процедуру щодо укладення договору розподілу природного газу.
Нагадаємо, минулого тижня Калуська міська рада планувала позачергову сесію, на якій мали розглядати питання щодо передачі майна КП «Водотеплосервіс». Ішлося про те, що до сесії мають отримати лист від Мінфіну. Очевидно, його не отримали, тож, сесію скасували. Також 18 травня виконавчий комітет Калуської міської ради направив звернення до Міністерства фінансів, у якому йшлося, що через величезні борги діяльність КП «Водотеплосервіс» під загрозою, а тому доцільно передати зобов’язання за непогашеним кредитом Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Калуській енергетичній компанії» (а також водозабір, мережі тощо та зробити її надавачем послуг з централізованого водопостачання і водовідведення). Через тиждень, 25 травня, в Калуші затвердили план заходів з підготовки до наступного опалювального сезону. І тоді йшлося про те, що КП «Водотеплосервіс» навряд чи в нього зайде.
Також у травні повідомляли про те, що КП «Водотеплосервіс» займається розрахунком економічно обгрунтованого тарифу на послугу з централізованого теплопостачання, а процедуру його розгляду і затвердження планують завершити до початку опалювального сезону. Тоді озвучили такий економічно обгрунтований тариф на опалення від котелень міста: близько 2200 гривень за Гкал. Це більш ніж удвічі вище, ніж тариф, за яким калушани сплачували за тепло під час останнього опалювального сезону — 989,4 гривні за Гкал.
Якщо послуги надаватиме КП «Калуська енергетична компанія», то для цього комунального підприємства мають розробити і затвердити тарифи як на теплопостачання, так і на водопостачання і водовідведення.
Як повідомив «Вікнам» Петро Шевчук, КП «Водотеплосервіс» також боргує близько 50 млн гривень за спожитий газ. Є варіант, що ситуацію відіграють назад і послуги продовжуватиме надавати це комунальне підприємство. Так, на розгляді ВРУ є законопроєкт, який пропонує механізм погашення боргів комунальних компаній за електроенергію і газ за рахунок різниці у тарифах. За словами Петра Шевчука, за даними Держаудиту, який щойно завершився на КП «Водотеплсервіс» і результати якого поки не оприлюднюють, різниця у тарифах по комунальному підприємству — понад 170 млн гривень. Якщо така сума буде включена у реєстр, то «Водотеплосервіс» зможе втриматися на плаву.
ВІКНА 6
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.