Депутати міськради не підтримали договір із ТзОВ «Відродження-2011»

Категорія: Влада -> ІнфраструктураПереглядів: 800

28 лютого на чергову сесію Калуської міської ради завітало чимало громадських активістів та калушан, яким не байдужа доля колишнього кінотеатру «Відродження», адже передбачалося, що депутати розглядатимуть питання щодо зміни цільового призначення земельної ділянки для реконструкції існуючої будівлі під багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями комерційного призначення. Щоправда, цього питання в порядку денному не було…

 

Натомість депутати розглянули два інші питання, які також стосувалися кінотеатру: про розгляд електронної петиції та про затвердження договору про реалізацію проєкту детального планування території щодо зміни цільового призначення земельної ділянки площею 0,3448 га для реконструкції існуючої будівлі під багатоквартирний житловий будинок з приміщеннями комерційного призначення на площі Героїв, 16 в м. Калуші від 26 лютого 2020 року.

– На адресу Калуської міської ради надійшла петиція від калушанки Інни Корицької щодо розірвання договору з ТзОВ «Відродження-2011», – зазначив начальник відділу внутрішньої політики Калуської міської ради Тарас Нижник. – Автору петиції була надана відповідь, що «підстав для розірвання договору купівлі-продажу немає, як і немає їх у міському бюджеті на повернення власнику сплаченої ним вартості земельної ділянки та приміщень і на впорядкування згадуваної території й приміщення. Міською радою вживаються усі можливі заходи для наведення порядку навколо приміщення колишнього кінотеатру «Відродження». Пропонується взяти до відома результати розгляду цієї петиції.
– Прошу депутатів прислухатися до думки громадськості, звернути увагу на всі можливі ризики у випадку зміни цільового призначення землі, подумати над розробкою механізму впливу на так званого інвестора, – зауважив голова калуського осередку «Національного корпусу» Михайло Гресько. – Якщо ви випустите цю ситуацію з-під контролю, з вас буде сміятися все місто, а я обіцяю, що за допомогою ЗМІ про неї дізнається вся Україна.

Автор петиції Інна Корицька своєю чергою зауважила, що той факт, що ця земельна ділянка була передана у приватну власність є порушенням законодавства України.

– Згідно з Земельним кодексом України, у приватну власність не можуть передаватися землі загального користування, а саме: майдани, дороги, площі та ін., – зауважила І. Корицька. – Також хотілося б наголосити, що земля була продана для громадського користування, тобто під кінотеатр. Якщо ж наразі її цільове призначення змінюється на житлове будівництво, то інвестор отримає додаткові доходи. Чому тоді влада не може діяти в інтересах громади, збільшити ціну і отримати додатковий дохід?

Заслухавши думки присутніх з цього приводу, депутати взяли петицію до відома, а відтак аж наприкінці сесії взялися за розгляд запропонованого договору із ТзОВ «Відродження-2011».

– Згідно з рішенням сесії Калуської міської ради, була створена погоджувальна комісія, завданням якої було напрацювати текст договору, – зазначила голова вищевказаної комісії, перший заступник міського голови Галина Романко. – При його підготовці були враховані усі пропозиції громадськості, які прозвучали на громадських слуханнях. Загалом відбулося три засідання комісії.
– Хотілося б наголосити, що ми сьогодні голосуємо не за зміну цільового призначення землі, а за роботу погоджувальної комісії – договір, – додав депутат Андрій Найда. – Ставити під сумнів їх роботу не можна…

Депутат Олег Руско своєю чергою зауважив, що в нього є сумніви щодо юридичної сили договору.

– Нехай юрист пояснить, яку юридичну силу має цей договір, – додала депутат Ольга Єланіна. – Крім того, не всі пропозиції, озвучені на громадських слуханнях, були включені до договору. Мова, зокрема, йде про питання, що стосувалися історико-архітектурного опорного плану.

Пригадав присутнім історію продажу кінотеатру та земельної ділянки депутат Ігор Хемич.

– Перед тим, як кінотеатр було продано і він став приватною власністю, «Відродження» перебувало в оренді, – наголосив І. Хемич. – Тодішній орендар просив добудувати один поверх, посилаючись на збитковість, але міська рада не давала йому відповідного дозволу. Відтак він займався шантажем, зокрема не платив орендну плату та ін. Але тоді міській владі вистачило сили волі розірвати договір і з ним попрощатися. Після цього «Відродження» виставили на продаж і його нові власники ТзОВ «Відродження-2011» представили прекрасний проєкт реконструкції кінотеатру, який включав усе, що хотіла громада: три кінозали, торговий центр, кафе, ресторан. Для реалізації цього проєкту землі, яка була під кінотеатром, вистачало, але власник попросив додати ще землі і міська рада змінила цільове призначення землі під площею і під проїздами, хоч не мала права це робити. Тоді це рішення оскаржували в суді, але програли лише тому, що позов було сформульовано неправильно. Тепер же власники цю ділянку, яку тоді виділили під обслуговування, хочуть забудувати…
Кожен зробить свої висновки, але не майте тоді претензій і до місцевих підприємців, якщо вони так само вчинятимуть.
– Рішення тодішніх депутатів міської ради було помилковим, – наголосив депутат Володимир Тимків. – Я згоден, що з цим об’єктом вже треба щось робити, але нехай інвестор виконує ті зобов’язання, які брав на себе, купуючи землю, тобто проведе реконструкцію кінотеатру.
– У нас в центрі міста є проблемний об’єкт, тому потрібно щось робити, а не «вставляти палиці», а потім казати, що влада нічого не робить, – висловив свою думку депутат Олег Нижник. – На мою думку, потрібно знайти компромісне рішення, яке задовольнило б усі сторони. А що ліпше нехай далі стоїть все так, як є?

Інвестор В’ячесав Кредісов в чергове взявся запевняти присутніх, що запропонований ним проєкт у майбутньому стане «родзинкою» міста, а підписання договору є свідчення того, що він готовий співпрацювати з калуською громадою. Проте окремі депутати відразу ж пригадали йому обіцянки більш ніж дворічної давності про те, що на об’єкті буде встановлено належну огорожу та ін.

Після тривалих дискусій депутати перейшли до голосування за затвердження договору, але голосів для його підтримки не вистачило. 17 депутатів проголосували за, 1 – проти, 2 – утрималися та 8 – не голосували.

Нагадаємо, напередодні сесії міський голова Ігор Матвійчук підписав договір із ТзОВ «Відродження-2011». Ймовірно, це питання буде повторно винесено на розгляд депутатів на наступну сесію міськради, яка відбудеться у березні.

ВІКНА 0


Коментарів: 2

  • Анонім (10:57 04/03/2020)
    Оцінка: +3 / -1 | [IP: 185.207.139.2]

    ги, вуйки, у вас є кілька варіантів розвитку подій:

    1. чесний варіант - ви повертаєте кредісову сумму на момент покупки в доларах + проценти за

  • вова (16:45 11/03/2020)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 146.120.225.223]

    Ganbaв калуш повернувся фізмк квантової теорії остапа бендера "рога і копита " він і добудує "Вілродження " своєї кишені.

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.