Нальоти чи законні перевірки?
Останнім часом в редакцію „КН" телефонували і навіть заходили люди, які розповідали про так звані нальоти працівників Калуського управління експлуатації газового господарства на села району і приватний сектор Калуша, зокрема в районі Височанки, що спричинило масове відключення без попередження споживачів від газопостачання через нібито неправильну експлуатацію газових приладів, невнесення змін у проектну документацію тощо. Людей дивувало, чому експлуатація цих приладів виявилась неправильною. Що стосується внесення зміну проектну документацію, вони для багатьох також незрозумілі. Крім того, люди обурювалися, чому за доші повинні платити та ще й так дорого.
З мстою з'ясувати, чи насправді все цс так виглядає, кореспондент „КН" зателефонував голові Мостищенської сільської вди Галині Пукіш, де нібито теж були подібні випадки.
-Наскільки мені відомо, такі перевірки справді були, підтвердила Галина Василівна. - Але якщо газовики знаходили порушення в користуванні газом, то робили приписи, однак без попередження газ нікому не відключали. Вони встановлювали споживачам відповідний термін на ліквідацію порушення.
Коли ж ми зателефонували безпосередньо у відділ роботи із споживачами УЕГТ, то там також підтвердили, що працівники управління все роблять відповідно до правил та інструкцій. І що стосується скарг людей, то працівниця, котра відповідала на телефонний дзвінок, попросила назвати адресу, де газ відключили без попередження. Як це не дивно, але таких адрес в редакції не виявилось. Ті, що скаржилися, просто не захотіли їх називати, бо як наголошували вони, бояться помсти з боку Калуського УЕГТ.
Пояснити, що все-таки можуть означати скарги людей і як їх оцінюють в Калуському управлінні експлуатації газового господарства, наш кореспондент попросив начальника УЕГТ Володимира Марича.
Чому саме зараз почали проводитись масові перевірки роботи мереж газопостачання і газових приладів? Чому саме під час перевірок виявляються факти порушень експлуатації газового обладнання, тоді як до цього воно працювало справно?
—Аналіз причин нещасних випадків, які трапляються в побуті при користуванні природним газом, свідчить, що вони стаються через необережне поводження споживача при використанні голубого палива. Зокрема, не проводиться у відповідні терміни перевірка тяги в димовому та веіггиляційному каналах, тоді як тяга має бути до початку і під час користування газовими приладами. Якщо її немає, то це вже є порушенням вимог типової інструкції користування газовими приладами в побуті.
Також в приміщеннях абонентів, де встановлені газові прилади, спостерігається відсутність витяжної вентиляції, зокрема підрізу дверей. Дехто вікна з кватирками замінив на герметичні склопакети, що є порушенням Державних будівельних норм, зокрема розділу газопостачання.
Виявляємо також багато фактів самовільною встановлення газових приладів, непередбачених проектною документацією, і зроблено це без погодження з УЕГГ. Це також є порушенням вимог типової інструкції користування газовими приладами в побуті.
Використовують абоненти застаріле газове обладнання, в якого закінчився термін експлуатації. Порушується також термін проведення технічного обслуговування газового обладнання. А зазначу, що технічне обслуговування проводиться згідно з графіком і відповідно до пунктів 4,5,6 Правил безпеки систем газопостачання України.
Всі зміни в системі газопостачання газифікованого об'єкта проводяться тільки з погодження управління газового господарства. Однак почастішали випадки, коли власники газифікованих об'єктів щось міняють у системі газопостачання без дозволу підприємства, що в кінцевому результаті може призвести до нещасного випадку. Щоб запобігти можливій біді, працівники нашого управління вимушені постійно перевіряти газифіковані об'єкти.
- Люди невдоволені монопольним становищем Калуського управління експлуатації газового господарства, бо вважають, що підприємство завищує розцінки на виконання газових робіт, виготовлення технічної документації.
- Калуське УЕГГ - структурний підрозділ ПАТ «Івано- Франківськгаз» і всі розцінки з надання послуг абонентам розробляє саме це товариство.
Щодо припису, то він видається працівниками Калуського УЕГГ на виявлені під час перевірки порушення (відсутність припливно-витяжноі вентиляції, самовільно встановлений газовий прилад тощо). Для виконання вимог припису необхідно, отримавши технічні умови на внесення змін в проектно-технічну документацію на газифікацію, виконати всі можливі роботи, щоб система газопостачання відповідала всім законодавчим актам та нормам. Після виготовлення технічних умов та коректури проектної документації вираховується вартість наданих послуг і акт виконаних робіт надається замовнику.
Дмитро Іванців.
"Калуський нафтохімік"
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.