На стіні райлікарні встановили горельєф Степана Зелика

Категорія: СоціумПереглядів: 2172

На будівлі Калуської районної лікарні, що по вулиці Каракая, 27 лютого встановили  горельєф і меморіальну дошку головному лікарю Калуського району та центральної районної лікарні, заслуженому лікарю УРСР Зелику Степану Михайловичу. Таким чином вшановували світлу пам'ять та 90-у річницю з дня народження Степана Зелика медична спільнота Калущини, влада району і міста, департамент охорони здоровя ОДА, які були ініціаторами. А допоміг реалізувати цю ідею внук Степана Зелика – Микола. Саме він звернувся з проханням до скульптора, члена національної спілки художників України Ігора Семака і співпрацював з ним аж до часу встановлення горельєфа

Народився Степан Зелик 6 січня 1928 року у селищі Войнилів в інтелігентній родині. Змалечку батьки вчили його бути відповідальним, добрим, любити людей, бути прикладом для молодшого брата. Так сталося, що через серйозну травму брат помер. Степан дуже тяжко переніс цю трагедію, не міг зрозуміти, чому лікарям не вдалося врятувати його. Саме це й стало поштовхом до вибору професії лікаря. 

Після закінчення навчання  в Івано-Франківському державному медичному інституті молодий лікар-травматолог був направлений на роботу у Калуський район. Степана Зелика відразу ж прийняли на посаду головного лікаря дільничної лікарні села Голинь. Згодом він очолив Калуський райздороввідділ, відтак став заступником головного лікаря Калуського району з медичної частини.

Майже три десятки років, з 1961 по 1990 рік, був головним лікарем Калуського району. Його шанували колеги і пацієнти, За свою працю Степан Михайлович був нагороджений багатьма відзнаками, грамотами, нагородами, Орденом Трудового Червоного прапора, став відмінником охорони здоров"я, отримав звання Заслуженого лікаря України. За керівництва Степана Зелика калуська медицина протягом багатьох років була базою передового досвіду з організації охорони здоров"я. Зокрема Верхнянська амбулаторія була в числі передових амбулаторій України. Калущину багато разів відвідували представники міністерства охорони здоровя УРСР на чолі з міністром.

Невгамовної енергії Степана Зелика вистачало й на громадську діяльність, він обирався депутатом районної ради кількох скликань. Степан Михайлович доклав максимум зусиль, щоб  у Підгірках була збудована нова лікарня (на той час стаціонарне відділення медсанчастини ВО «Хлорвініл»Підморгую, оскільки місто розросталося і в діючих медустановах не вистачало місця.

На урочисте освячення горельєфу у той день біля райлікарні зібралася численна громада: колеги, друзі, родина, медична спільнота.Освятив горельєф та відправив панахиду декан Калуський УГКЦ Архистатига Михаїла отець-мітрат Михаїл Бігун. Отець-декан поділився спогадами про Степана Зелика як про багатогранну особистість.

Добрими словами згадували Степана Зелика головний лікар райлікарні Микола Гудим, колега Наталія Бринчак з Івано-Франківська. А друг, колега, багаторічний заступник головного лікаря Богдан Кравець зазначив: «Степан Михайлович був новатором, вмів передбачити хід реформ, був добрим вчителем для молодих лікарів. Степан Зелик виховав плеяду лікарів, організаторів охорони здоров’я. Під його керівництвом у місті і районі збудовані райлікарня, лікарня у Підгірках, 7 амбулаторій і 25 ФАПів. Ми в той час були базою передового досвіду обласного і республіканського рівнів. З досвідом калуської медицини приїжджав знайомитися навіть міністр охорони здоров’я СРСР». Голова РДА Наталія Бабій наголосила, що Степан Зелик живе у пам’яті жителів Калущини, колег, родини, його син, внук, невістка гідно продовжують батькову справу - лікують людей. Від імені родини владі, медикам за ту шану, яку віддали вони Степанові Зелику, подякував син Михайло.

Відтепер працівників райлікарні щоранку на роботу своїм добрим поглядом проводжатиме колишній головний лікар Степан Михайлович Зелик і ніби, як багато років тому, даватиме настанови творити добро.

Вісті Калущини 2


Коментарів: 1

  • Анонім (07:53 06/03/2018)
    Оцінка: +1 / -1 | [IP: 176.121.10.52]

    ги, а звідки "спогади" у "отця-декана-мітрата" бігуна? тоді коли вчився в православній московській духовній семінарії вже ходив в калуш лікув

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.