На Прикарпатті вшанували уродженця Калущини професора Ігоря Андрухіва

Категорія: СоціумПереглядів: 808

Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького та меморіальний музей «Калуська в’язниця» провели «круглий стіл» під назвою «Наукова спадщина професора Ігоря Андрухіва» до 60-річчя від дня народження науковця.

Слово від сім’ї професора Ігоря Андрухіва виголосив його син — Олег Андрухів, проректор з навчально-виховної роботи університету, кандидат юридичних наук, доцент.

Учасники «круглого столу», зокрема, згадали участь Ігоря Андрухіва в археологічних дослідженнях на території меморіального комплексу «Дем’янів лаз», діяльність в обласному товаристві «Меморіал» та культурно-науковому товаристві «Рух», написання підручників та посібників «Основи християнської моралі», «Християнська етика», «Історія України».

Андрухів Ігор Олексійович (4 січня 1957– 11 грудня 2011) – доктор історичних наук, кандидат педагогічних наук, професор, полковник міліції у відставці.

Народився в селі Перевозець Калуського району Івано-Франківської (тоді Станіславської) області в сім’ї робітників. У 1984 р. закінчив історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ім. В. Стефаника. Працював піонервожатим, вчителем історії та завучем школи м. Тисмениця по виховній роботі. У 1990 році був обраний на посаду 1-го секретаря Тисменицького райкому компартії України. З 1994 по 1998 рр. – провідний архівіст Державного архіву Івано-Франківської області. З 1998 року проходив службу в органах внутрішніх справ, а саме – на викладацькій роботі в Прикарпатському юридичному інституті Львівського державного університету внутрішніх справ. А з вересня 2011 року – професор кафедри теорії та історії держави і права та по сумісництву – радник ректора Івано-Франківського університету права імені Короля Данила Галицького.

У 1997 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Виховна діяльність українських молодіжних товариств Галичини: 1894–1939 роки» зі спеціальності 13.00.01 – Теорія і історія педагогіки та отримав науковий ступінь «кандидат педагогічних наук». У 2006 році захистив докторську дисертацію зі спеціальності 07.00.01 – Історія України, дисертація на тему: «Політика Радянської влади у сфері релігії та конфесійне життя на Прикарпатті в 40-80-х роках XX ст.: історико-правовий аналіз» та отримав науковий ступінь «доктор історичних наук». У 2005 році Андрухіву І. О. присвоєно вчене звання «доцента кафедри соціальних дисциплін», а у 2011 році – «професора кафедри теорії та історії держави і права».

Андрухівом І. О. було створено наукову школу з дослідження історії діяльності правоохоронним органів на Прикарпатті та вперше, на основі раніше засекречених архівних матеріалів правоохоронних органів, досліджено репресії періоду Другої світової війни на території Західної України. А десятки книг Ігоря Олексійовича неодноразово були удостоєні нагород та номінацій.

Під керівництвом Андрухіва І. О. було захищено ряд дисертаційних досліджень. За активну педагогічну та наукову діяльність у 1988 р. Андрухів І. О. став лауреатом Республіканської премії ім. Миколи Островського, «Відмінником народної освіти УРСР» (1989), у 2003 р. був визнаний найкращим науковцем року на Прикарпатті, лауреат премії ім. Р. Федоріва (2003) та М. Стельмаховича (2007). Також, був нагороджений відомчими відзнаками МВС України, серед основних: «За відзнаку в службі I ступеня», «За розвиток освіти, науки і техніки (I та II ступінь)» (2006, 2007) та «Почесний знак МВС» (2008).

Ігор Олексійович з дружиною Оксаною прожив у шлюбі 29 років. Виховував трьох дітей: Мар’яна, Олега та Богдану-Марію.

ВІКНА 0


Коментарів: 1

  • Анонім (11:37 01/03/2017)
    Оцінка: +3 / -0 | [IP: 46.149.185.203]

    0ОРОШИЙ МЄНТ-МЕРТВИЙ МЄНТ.

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.