На останній сесії Калуської міської ради 5 січня 2015 року працівники КМТ виступили перед депутатами зі зверненням
Подаємо текст звернення, який був записаний у сесійній залі «з голосу », з незначними скороченнями.
"Комунальні засоби масової інформації завжди були, є і будуть «ласим шматком» для так званих «третіх осіб». Адже в силу своїх політичних амбіцій дехто марить тим, що формування «потрібної» суспільної думки глядацької аудиторії може змінити власне омріяне майбутнє. Тим паче, за кошти тієї ж глядацької аудиторії – кошти місцевої громади. На жаль, за 22 роки діяльності КМТ такі випадки непоодинокі. Та завдяки здоровому глузду нашого керівництва та членів нашого колективу, а також теперішньої влади міста, вдалося зберегти ледь жевріючий телевізійний комунальний ЗМІ. Чому ледь? В умовах, в яких ще кілька років тому працювали творчі працівники КМТ, важко було творити якісний телевізійний продукт.
Та попри все, вдалося не лише вижити, а й поступово змінити свій вигляд – як всередині приміщення, так і в наповнюваності ефіру. За словами представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області Ігоря Маслова, «КМТ впевнено займає за якістю продукту 2-е місце серед місцевих телемовників області».
На даний момент у нас готується нова студія мовлення, адже у 2015 році необхідно здійснити перехід на цифрове ефірне мовлення. Минулі роки були підготовкою до цього. Бо готувати 24-годинний ефір з однією студією – неможливо, для цього потрібні хоча б 2 студії. Однак, останнім часом усі ці плани опинилися під загрозою – через незрозумілі колотнечі всередині колективу. Здавалося б, чого бажати кращого? Звичайно, оплата праці на комунальному телебачення бажає кращого… Однак, за останні роки фінансування дотації здійснювалось більш-менш регулярно, особливо зважаючи на попередні складні роки з недофінансуванням, але колектив працював.
Та наприкінці минулого 2014 року – важливого та трагічного для усієї країни, окремі працівники КМТ збунтувалися: 1 грудня після обіду частина колективу почала кулуарно обговорювати необхідність «розпочати війну на ТБ», однак керівництву КМТ ніяких зауважень чи пропозицій ця група не висловлювала. Створюється так звана «шістка», яка виходить на сесію міської ради з заклеєними ротами. Мотивація – загроза скорочення та «поганий психологічний клімат зі сторони керівництва», а також, нібито, цензура, однак жодного факту щодо цензури зі сторони директора не було ними наведено. Замість того, щоб навести належні факти, «фахові журналісти» починають атаку із виливання бруду чи не на всіх, хто не поділяє їх погляди, незважаючи навіть на тих, у кого набагато більший досвід роботи на КМТ...
Можливо, така поведінка і є дещо зрозумілою: адже в такий важкий період для всіх, окремим людям найлегше обрати роль «жертви» в будь-якому розумінні цього слова. Замість того, щоб видавати в ефір творчий продукт, який не придумав собі ані директор, ані редактори – ці норми передбачені у програмній концепції та ліцензії КМТ, затвердженими Нацрадою, окремі працівники починають скаржитися на все: не так рахують, не так керують, не так миють, не так дають, не так беруть, не так себе поводять і не ті читають новини. Виявляється все це сильно «давить» на психологічний та моральний стан скаржників, які 31 грудня вийшли зі стін КМТ і повернулися на роботу аж 5 січня. Нікого з них не цікавить, що телебачення мусить працювати цілодобово, незважаючи на свята та вихідні дні. Тішить, що небайдужі працівники контролюють ефір, стежать за апаратурою, не шкодуючи свого власного часу.
Наступне питання: що ж робити? Адже до 17 червня не так уже й багато часу. Нам ще потрібно отримати ліцензію і створити необхідне організаційно-технічне забезпечення. Телебачення – це не тільки творчий продукт журналістів, а величезний масив технічного забезпечення, який провадять технічні спеціалісти. Саме ці завдання для нас зараз є першочерговими.
Можливо, цього року КМТ припинить своє існування. Адже де гарантія, що після такої масової гидкої та брехливої атаки зі сторони частини наших працівників, Нацрада видасть нам ліцензію на цифрове мовлення? І маємо сумнів, що незадоволені скаржники колективу мають елементарне поняття ЩО ТАКЕ ліцензія на мовлення і як «до неї готуватись, подавати та виконувати»? Чому є сумнів – тому, що судячи із зробленої навіть за останній рік роботи, ці люди так і не зрозуміли, як потрібно творити телебачення. Бо на превеликий жаль, робота на КМТ для них асоціюється із «наркотичною» славою, авторитетом та впізнаваністю. Але такі речі здобуваються не завдяки мікрофону та відеокамері. А завдяки гідності та професійності.
З огляду на той весь бруд, який публікувався у ЗМІ з подачі частини журналістів КМТ, говорити про якусь об’єктивність, неупередженість чи етику не приходиться. Ми не уявляємо, яким чином можлива довіра у громади до новин і передач авторства цих журналістів, які транслюються в ефірі КМТ, а тим більше зважаючи на статус комунального ЗМІ.
А тому, не зменшуючи важливості висновків депутатської комісії з перевірки ситуації на КМТ, просимо терміново скликати Редакційну раду, оскільки дані питання є її прерогативою у відповідності до Редакційного Статуту, а також створити атестаційну комісію для проведення атестації на відповідність займаним посадам творчих працівників КМТ."
Підписали працівники Калуського міського телебачення: Руслана Овсеєнко, Катерина Арсені, Зоряна Білан, Володимир Король, Ігор Дацко, Мар’яна Атаманчук, Cтепанія Дмитришин, Віталій Крохта
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.