На нараді у голови РДА: Боротися з “шутровою” мафією, в першу чергу, мають сільські ради

Категорія: Влада -> ЕкологіяПереглядів: 849

Чи не найбільше часу на нараді у голови Калуської РДА Наталія Бабій приділили обговоренню питання незаконного видобування піщано-гравійної суміші.

Нагадаємо, ще у 2011 році облрада прийняла положення про руслоочисні і руслорегулювальні роботи. Згідно з рішенням приватні фірми за те, що очищають русла рік, можуть забирати гравій і продавати. Але фактично, зазначали на нараді громадські активісти, відбувається порушення законодавства і маємо незаконне видобування гравію, інформують ”Вісті Калущини”.

Активісти пропонували звернутися до облради з пропозицією, щоб депутати відмінили своє рішення про порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт. Натомість, Віталій Пернеровський, заступник начальника обласного управління водних ресурсів, апелював до активістів фактами.

— У нас регіон — паводконебезпечний, — прокоментував Віталій Пернеровський. — А основні протипаводкові заходи — берегоукріплення та руслорегулювальні роботи. На ці роботи виділяються кошти під програми. І фінансування державних програм протягом останніх 15 років виконується тільки на 15% від запланованих коштів. Так, з 2013 року під програму “Протипаводковий захист Івано-Франківської області на період до 2020 року” заплановано виділити на ці роботи по 96 мільйонів гривень на кожен рік, але виділили усього 6 млн за три роки. У 2016 році ще жодних коштів виділено не було на ці цілі. На руслорегулювальні роботи за останні 10 років мало бути виділено 186 млн грн. відповідно до державної програми, а виділилося всього 1,6 млн гривень.

Голова РДА Наталія Бабій цікавилася, чи у всіх фірм, які здійснюють руслоочисні чи руслорегулювальні роботи, є необхідні документи. На нараді також наголошувалося, що сільські ради є ґаздами на своїй землі, тож фактично, якщо об’єкт у межах населеного пункту, то сільська рада має здійснювати контроль і стежити за тим, скільки техніки працює на об’єкті, які саме роботи проводяться. Сільська рада також може перевіряти журнали, затверджені обласним управлінням водних ресурсів.

Активістів також цікавило, чому б не здійснити один раз берегоукріплення, тоді не потрібно буде щороку проводити руслоочисні роботи. Як повідомив Віталій Пернеровський, вартість кілометра дамби — 8-10 мільйонів грн., кілометра берегоукріплення — 6 млн гривень. А на область на рік виділили всього 300 тис. гривень.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.