На Калущині відкрили пам'ятний хрест референту й слідчому служби безпеки ОУН

Категорія: Історія -> АкціїПереглядів: 512

Захід розпочалося з молебня і панахиди за загиблими Йосипом Солданом-"Беєм", референтом СБ Калуського надрайонного проводу ОУН, та Олексою Гринчаком-"Верховинцем", слідчим референтури СБ Калуського надрайонного проводу ОУН, інформують "Вікна" з посиланням на музейно-виставковий центр Калуської міської ради.

Пам'ятник встановлено на місці, де 16 грудня 1948 року в нерівному запеклому бою з московсько-більшовицькими окупаційними військами НКВС загинули представники ОУН.

Після обрядових дійств та виконання гімну ОУН виступив організатор заходу, завідувач історико-меморіального музею Степана Бандери в Старому Угринові Степан Лесів. За його словами, це вже четвертий пам’ятний знак повстанцям у цьому році. У своєму виступі він докладно розповів присутнім про обставини загибелі підпільників та пошукову діяльність музейників.

Голова всеукраїнського братства ОУН і УПА Богдан Борович у своєму виступі наголосив на потребі пошанування героїв та необхідності єднання нації для успішного протистояння російському агресорові. 

Директор комунального підприємства «Пам’ять» Василь Тимків вручив грамоту іподякував підприємцеві Миколі Петенку, який на бюджетних умовах виготовив пам’ятник й допоміг його встановити.

На відкритті виступила представниця родини, племінниця повстанця Йосипа Солдана, яка збирає матеріали для «родинного дерева». На відкритті були присутні й сини Олекси Гринчака.

Виступи присутніх змінювалися повстанськими піснями у виконанні хору представників Братства УПА Перегінщини та Івана Гриньківа з Новиці.

Дійство завершилося виконанням державного гімну України й покладанням квітів до пам’ятника полеглим.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.