На ДТЕК Бурштинській ТЕС ремонтують енергоблок, щоб підвищити надійність його роботи
На ДТЕК Бурштинській ТЕС розпочалися ремонтні роботи на енергоблоці №10. Плановий поточний ремонт зумовлений підвищеним навантаженням на обладнання енергоблоків ТЕС, які працюють на газових марках вугілля, та необхідністю зниження їх аварійності. Завдяки вчасному ремонту енергетики очікують продовжити термін служби устаткування енергоблоку, підвищити техніко-економічні показники роботи блоку та знизити викиди твердих речовин в атмосферу. На ремонт енергоблоку №10 Бурштинської ТЕС ДТЕК спрямував 2,5 млн гривень.
Енергоблок №10 ДТЕК Бурштинської ТЕС був введений в експлуатацію в серпні 1969 р. Окремі елементи обладнання відпрацювали свій ресурс і потребують заміни. Останні місяці енергоблоки, що спалюють газові марки вугілля, працюють з максимально високим рівнем завантаження, тому потребують ретельних відновлювальних робіт.
Під час ремонту передбачено виконання великого комплексу робіт по оновленню котлоагрегату та турбіни. З метою охорони атмосферного повітря на енергоблоці №10 ремонтують електрофільтр.
«ДТЕК багато інвестує у розвиток Бурштинської ТЕС, а особливо в екологічні проекти. Після встановлення нових електрофільтрів на блоці №7 фірми Alstom (Франція) – викиди твердих частинок в атмосферне повітря зменшились до 43-46 мг/м3, що навіть менше сучасних європейських стандартів. Завдяки реконструкції енергоблоку №5, яка закінчилася на початку 2014 року та встановленню нових електрофільтрів фірми «RAFAKO-SA» (Польща) викиди на даному енергоблоці зменшилися в 29 разів теж до європейських вимог», – зазначив директор ДТЕК Бурштинської ТЕС Андрій Шувар. – ДТЕК поступово оновлює енергетичне обладнання Бурштинської ТЕС. І екологічні показники є одними з найвагоміших».
Зауважимо, що усього, з 2012 року після приватизації Бурштинської ТЕС і до кінця 2014 року, ДТЕК інвестував в екологічні проекти на станції більше 120 млн грн.
Довідка
ДТЕК – найбільша енергетична компанія України. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов. Генеральний директор ДТЕК – Максим Тімченко. У ДТЕК працюють 140 тисяч осіб.
Основною продукцією ДТЕК є електроенергія. До портфеля активів компанії входять 10 ТЕС і 2 ТЕЦ загальною встановленою потужністю 18 ГВт; 1 ВЕС встановленою потужністю 200 МВт; 5 підприємств з дистрибуції електроенергії, які обслуговують понад 5,2 млн клієнтів – фізичних і юридичних осіб; 31 шахта і 13 вуглезбагачувальних фабрик; нафтогазовидобувні активи.
Відпуск електроенергії генерувальними підприємствами ДТЕК у 2013 році склав 53 млрд кВт∙год., передавання електроенергії у мережах – 56,9 млрд кВт∙год., видобуток вугілля підприємствами – 41,4 млн тонн, обсяг збагачення вугілля – 29,3 млн тонн. ДТЕК експортує електроенергію до 4 країн, вугільну продукцію – до 31 країни світу.
Додаткова інформація: www.dtek.com/uk
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.