Місто і район знову ділять медицину
У середу в Калуській ЦРЛ відбулася зустріч медиків із представниками районної та міської влади, ініційована районом. На порядку денному стояло питання функціонування закладів охорони здоров’я Калущини у 2015 році.
Нова-стара проблема поділу чи об’єднання медицини виникає під кінець року, коли стоїть питання формування бюджету на рік прийдешній, вже не вперше. Тож і цього разу медики не почули нічого нового. А ще раз переконалися в тому, що влада міста та районну в черговий раз не може домовитися. Замість того, щоб повідомити працівникам охорони здоров’я якесь конкретне рішення, їх зібрали і дві години говорили ні про що.
Наразі місто пропонує району фінансувати свої медичні заклади, зокрема, районну лікарню та 11 ФАПів, а на себе бере утримання та забезпечення міських медичних закладів, оскільки невдоволене розміром трансферту, який передає на медицину район. Мовляв, місто повинно пильнувати свою громаду, а питання об’єднаної медицини було актуальним у світлі територіально-адміністративної реформи. Але оскільки ця реформа так і не впроваджена, то, як кажуть, звиняйте.
Голова Калуської районної ради Василь Дзундза навпаки за те, щоб зберегти і в наступному році медицину такою, як у 2014-му.
Не вперше постає і питання з наданням безкоштовних ліків, оскільки коштів на цей «комунізм» катастрофічно не вистачає. Ще на сесії міськради, яка була 18 листопада, заступник міського голови Василь Турчин заявляв, що у бюджеті не залишилося жодної копійки на лікування жителів району у листопаді і грудні. Тобто субвенція у 2,5 мільйона гривень, яку передав район місту на лікування жителів Калущини, вичерпалася. Тож пропонувало району або виділяти додаткові кошти, або прощатися із забезпеченням його жителів безкоштовними медикаментами.
В даному випадку в найгіршій ситуації опиняються медики, яким доводиться віддуватися за владу. Адже саме вони повинні пояснювати хворим, чому одним ліки дають безкоштовно, а іншим - ні. І попробуй втлумач пацієнту, що в цьому винні не лікарі, а влада, яка не фінансує.
- Як це виглядатиме, коли в одній палаті одному пацієнтові, тобто міському, медикаменти надаватимуть безкоштовно, а іншому – сільському - їх доведеться купувати самому, - запитував у присутніх головний лікар ЦРЛ Іван Красійчук.
Врешті до спільного знаменника не дійшли, тобто питання так і залишається відкритим.
КАЛУШ ФМ 0
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.