Міська влада узаконила вуличну торгівлю квасом і веломобілі на площі Героїв

Категорія: Соціум -> Міська радаПереглядів: 2268

Цього понеділка відбувся черговий комерційний конкурс на право оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м. Калуші. Йдеться про конкурс на право сезонної торгівлі пивом, квасом, морозивом та надання розважальних послуг.

Загалом на цей конкурс подали 20 заявок. Причому бажаючих торгувати пивом та безалкогольними напоями (пропонувалося одне місце на вул. Нижанківського) не було. Так само як і на право торгувати морозивом на вул. Пушкіна та на пл. Героїв.

Цього разу на конкурс запропонували шість місць для здійснення вуличної торгівлі квасом. На два з них (на вул. Хіміків та на пл. Героїв) бажаючих не було. На інші чотири місця за мінімальної кількості претендентів конкурс був по суті формальним: підприємець-переможець Віталій Старцун (конкуренцію йому склав брат, також підприємець) за право торгувати квасом сплатить до міського бюджету по 510 грн. за місце, що всього на 10 грн. більше за мінімальну, встановлену конкурсною комісією планку.

Влітку на площі Героїв підприємці надають послуги з катання на веломобілях. Цього тижня на конкурсі їхню діяльність узаконили, загалом пропонувалося два місця. На кожне заявки подали по четверо претендентів, але змагання за місце тут також було суто умовним: при мінімальній платі у 1500 гривень переможці конкурсу, а це підприємці Олексій Павлов і Маргарита Бєлова, за стоянку веломобілів сплатять у бюджет по 1510 грн. До речі, в умовах конкурсу не обумовлено максимальну кількість веломобілів на кожне місце. За словами самих підприємців, їх буде не більше десяти. Як пояснила голова конкурсної комісії заступник міського голови Руслана Вайда, розмір орендної плати (а її щомісяця під час сезону мають перераховувати до міського бюджету переможці конкурсу) визначать так: поставлять усі наявні веломобілі поруч і виміряють загальну площу, яку вони займають.

Крім стоянок для веломобілів, на конкурс виставили і два місця для встановлення батутів: на площі Героїв та на проспекті Лесі Українки. Переможцем на перше місце стала підприємець Маргарита Бєлова, яка сплатить до бюджету 1075 грн. (при мінімальній платі 1000 грн.), на друге — підприємець Віталій Джуган, якому місце дісталося за 1050 грн.

Таким чином, за підсумками конкурсу міський бюджет отримає майже 7200 грн. Переможців конкурсу зобов’язали негайно укласти договори оренди елементів благоустрою. Окремо для підприємців, які використовуватимуть веломобілі, запропонували встановити обмеження щодо території, якою ті їздитимуть, та слідкувати за дотриманням правил безпеки їхніми клієнтами.

Член конкурсної комісії, керуюча справами міськвиконкому Наталія Бабій також запропонувала розглянути можливість і виділити для встановлення надувного батута ще одне місце — на площі на вул. Пушкіна (такий батут, як з’ясувалося, є у підприємця Павлова, якому вже під час конкурсу і було запропоновано заповнити прогалину у розвагах на цьому місці). Однак, оскільки влада декларує однаковий підхід і рівні умови для усіх підприємців, його встановлення вимагатиме проведення ще одного конкурсу. Наталія Бабій також запропонувала провести рейди тими тимчасовими сезонними об’єктами, які вже функціонують, та подивитися, чи правильно вони встановлені (зокрема, чи відповідає їхня реальна площа орендованій), а також провести опитування людей та врахувати їхню думку при визначенні місць для сезонної торгівлі у наступному році. У своєму коментарі вона також зазначила, що конкурси наступного року варто проводити ще взимку, з тим, щоб з початку сезону підприємці вже могли займатися своїм бізнесом, а міський бюджет — отримувати доходи. Крім того, зазначила Наталія Бабій, варто проводити конкурси не на один, а принаймні на три роки. Тоді підприємці-переможці будуть більше зацікавлені у благоустрої території, зможуть придбати якісніші намети, які прикрашатимуть місто, тощо.

Загалом цього року конкурси на встановлення тимчасових об’єктів сезонної торгівлі й справді відбулися запізно, коли сезон вже в розпалі. У попередні роки такі конкурси проводили у березні-квітні. Але цього року затримка виникла у тому числі і через об’єктивні причини, а саме, зміни у законодавстві та необхідність затверджувати схему місць, які відводяться для сезонної торгівлі, на засіданні виконавчого комітету.

Не вперше піднімається і питання доцільності проведення конкурсів не на рік, а принаймні на три. Хоча це може бути менш вигідним у фінансовому плані для міста. Свого часу з такою ідеєю виступав і депутат міської ради підприємець Віталій Джуган. Цього року він разом із ще одним підприємцем — Олегом Євчуком виграли конкурс на встановлення наметів для торгівлі пивом біля центральної пошти. І на ділі продемонстрували, який вклад може зробити малий бізнес у благоустрій міста. Так, перед святкуванням Дня міста у травні Віталій Джуган і Олег Євчук за своєю ініціативою відновили роботу фонтана. Підготовка фонтана обійшлася їм у суму близько 5 тис. грн., підприємці відремонтували електропроводку, через яку живляться два насоси, укріпили верхній ярус фонтана, відбили стару пошкоджену плитку і обробили чашу фонтана водонепроникною речовиною. Вже після святкування, каже Віталій Джуган, виявилося, що басейн фонтана «пропускає» воду, відтак її спустили, було проведено ще одну обробку. Цей фонтан функціонує постійно, воду міняють раз на тиждень, електроенергія поступає з пивних палаток, її оплачують підприємці. Ініціатива, за словами Віталія Джугана, виправдала себе, фонтан і прилегла площа стали місцем родинного відпочинку, ця справа виявилася вигідною і для бізнесу, і для калушан. «Якщо ми були б впевнені у тому, що працюватимемо на цьому місці і у наступні роки, то у такому разі у благоустрій вклали б більше. Тоді б був сенс не просто привести фонтан до робочого стану, а й викласти тут нову плитку та провести інші реставраційні роботи», — зазначає Віталій Джуган. Він переконаний: якби конкурс проводився не на рік, а на три, інші підприємці також проявили б більше зацікавленості як до зовнішнього вигляду своїх наметів, так і до благоустрою прилеглих територій.

Богдана Камінська

Дзвони підгір'я 0


Коментарів: 2

  • ivan (08:41 11/07/2012)
    Оцінка: +2 / -0 | [IP: 91.221.218.9]

    zaibis'

  • Тарас (11:50 23/07/2012)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 88.155.7.109]

    ,,Наталія Бабій також запропонувала провести рейди тими тимчасовими сезонними об’єктами, які вже функціонують, та подивитися, чи правильн

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.