Минулоріч хімічними підприємствами області реалізовано продукції на 155,5 млн. грн.

Категорія: ВиробництвоПереглядів: 1710

За інформацією ГУ статистики, хімічній та нафтохімічній промисловості належить одне з провідних місць серед видів промислової діяльності області. За 2014 рік обсяг реалізованої продукції галузі, яка представлена підприємствами з виробництва хімічних речовин і хімічної продукції, виробництва основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів та виробництва гумових і пластмасових виробів, склав майже 1,7 млрд. грн. або 7,3% загального обсягу реалізації у промисловості області.

Минулоріч Івано-Франківщина зберегла своє лідерство серед регіонів України з випуску окремих видів продукції хімічної та нафтохімічної промисловості, зокрема, з виробництва смол карбамідних, тіокарбамідних, меламінових у первинних формах та лінолеуму (понад 43% і 28% загальнодержавного обсягу, відповідно), полімерів вінілхлориду у первинних формах (18%), фарб та лаків на основі акрилових або вінілових полімерів, у водному середовищі (понад 10%), барвників синтетичних (майже 6%). Підприємствами хімічного комплексу області виробляються також речовини поверхнево-активні органічні, засоби мийні та засоби для чищення, шампуні, клеї казеїнові, волокна синтетичні, шини пневматичні гумові, товари побутової хімії, вироби для транспортування чи пакування товарів тощо, які широко використовуються в інших галузях промисловості, транспорті, сільському господарстві, побутовому обслуговуванні та інших сферах діяльності.

Підприємствами за минулий рік було освоєно 77,7 млн. грн. капітальних інвестицій (3% загального обсягу вкладень у промисловість області), виробництво 16 видів інноваційної продукції та впроваджено 2 нових технологічних процеси. Реалізовано інноваційної продукції на 155,5 млн. грн., де 48% – за межі України.

Майже 3,7 тис. осіб або 8,1%, зайнятих у промисловості області – це працівники підприємств хімічної та нафтохімічної промисловості. За 2014 рік середньомісячна заробітна плата штатних працівників галузі зросла на 11,1% і склала 3376 грн., що на 17,5% перевищує середній розмір заробітної плати в економіці області та на 15,4% – у переробній промисловості.

Потенціал хімічного та нафтохімічного комплексу Івано-Франківщини утворюють товариства «Карпатнафтохім», «Падана Кемікал Компаундс», «Полікем», «Карпатсмоли», «Таркетт Вінісін», «Поліком», «Галхімсервіс», «Завод ДК Орісіл», «Завод ТОС «Барва», Надвірнянська філія ТОВ «Свиспан Лімітед».

 

Західний вісник 21


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.