Михайло Якимчук: Третє хвостосховище необхідно негайно рекультивувати, інакше розсоли доведеться відкачувати у Домбровський кар’єр

Категорія: ЕкологіяПереглядів: 1197

Третє сховище розсолів у Калуському гірничопромисловому районі потрібно негайно рекультивувати. Розсоли звідти вже просочуються у річку Сівку. Це — першочергове завдання для вирішення екологічної ситуації регіону, переконаний член обласної Ради партії “ВОЛЯ” Михайло Якимчук.

Громадськість та робоча група екологічного комітету Верховної Ради під час виїзного засідання оглянули техногенно-небезпечні об’єкти у Калуші. А саме — Домбровський кар’єр, хвостосховища, полігон захоронення токсичних відходів.  Домбровський кар’єр вони вважають найнебезпечнішим об’єктом, інформує прес-служба політичної партії “ВОЛЯ”.

— Звісно, проблема руйнування Домбровського кар’єру є важливою, бо шкідливі речовини звідти можуть забруднити підземні води, й у такому випадку Калуш залишиться без питної води. Проте, зараз питання номер один — хвостосховище № 3. Під час дощів воно переповнюється і розсоли йдуть у річку Сівку, — зауважує Михайло Якимчук.

Раніше, у Домбровському кар’єрі добували калійні солі. Корисні мінеральні речовини відпрацьовували, а відходи скидали неподалік у сховища. Сьогодні ці сховища затоплені розсолами і нагадують великі озера.

— Третє хвостосховище необхідно негайно рекультивувати, інакше розсоли доведеться відкачувати у Домбровський кар’єр, — наполягає Якимчук. — А там існує небезпека прориву дамби і забруднення річки Сівки та Дністра — це призведе до міжнародної екологічної катастрофи, бо Дністер протікає через Україну до Молдови.

Ще одна проблема Калущини — захоронення токсичної речовини гексахлорбензолу, яка дуже небезпечна для здоров’я людей та довкілля.

Раніше на вивезення ГХБ з держбюджету виділили більше мільярда гривень. Кошти витратили, а токсичні речовини залишилися у Калуші.

— Замість небезпечних відходів вивозили землю та каміння, — продовжує політик. — Переконаний, що найперше треба було вирішити проблему із сховищами розсолів, а потім займатися утилізацією гексахлорбензолу, адже ця речовина не розчиняється у воді і тому, якщо надійно захоронена, не становить шкоди для довкілля”.

Нагадаємо, народний депутат від партії “ВОЛЯ” Юрій Дерев’янко ввійшов у ТСК з питань розслідування обставин розкрадання державних коштів під час надання послуг зі збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі у 2011-2014 роках.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.