Мандрівка на Ребру | КАЛУШПРО

Категорія: АкціїПереглядів: 1068

Мандрівка на Ребру | КАЛУШПРО

Новий похід. Нова підкорена вершина. На цей раз одна з гір-двотисячників – гора Ребра (2001 м) – середи-на Чорногори, через яку ще на початку минулого століття проходив польсько-чехословацький кордон, а сьогодні - межа між Закарпаттям та Івано-Франківщиною.

З квітня це вже дев'ятий похід, який організував для любителів гір Калуський міський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх». Цього разу випробувати себе вирішили 110 калушан. Хтось – уперше. Тому організатори й передбачили декілька маршрутів.

 

IMGP0675

До озера Несамовитого від бази «Заросляк», що на Верховинщині, йшла вся група. А там шляхи-дороги розійшлися: одні залишилися відпочивати, інші піднялися на Ребру, а найбільш завзяті підкорили ще декілька вершин і навіть саму королеву Карпат – Говерлу. Кожен розраховував на свій потенціал, але 14 кілометрів до Несамовитого і назад подолали навіть найневпевненіші. А ті, хто чувся в силі, цього дня пройшли по 20, а то і 24 кілометри. Хтось по дорозі не лише налюбувався красою Карпат, а й наївся ягід. Хтось повернувся з торбиною грибів, а дехто навіть накопав коріння лікарського тирличу.

Стосовно Ребри, то її назва, як і кожної гори Карпат, має свою історію. За однією з них, обриси цієї вершини схожі на людське ребро, звідси й назва. Інша – видається правдоподібнішою – паралельні виступи на схилах, що утворилися через руйнування гірських порід, дуже нагадують ребра зголоднілої тварини, тому й гора дістала назву Ребра.

 

14225357 969653839829066 7936613634919955982 n

Загалом у Карпатах важко знайти вершину, з якої не відкривалися б неймовірні краєвиди. Так і з горою Ребра – вона завдяки своїй більш ніж двотисячній висоті є прекрасним майданчиком для споглядання та фотографування Карпат. А довкола дійсно справжня краса – на північному заході видніється гора Туркул, правіше від неї – скелясті Шпиці. На півдні височіє гора Гутин Томнатик, а на південному сході – друга за висотою вершина Карпат – Бребенескул. Під самою ж Реброю можна побачити невеличкі озерця. Кажуть, їх є п'ять.

Про одне з них – Несамовите, яке розташоване на висоті 1750 м на схилі гори Туркул, ходить чимало легенд, серед яких і та, що коли неодружена чи незаміжня людина вмиється озерною водою, то протягом року знайде собі пару. Можливо, саме це і надихає декого з мандрівників подолати кількагодинний маршрут. І хоча скупатися у цьому найзагадковішому озері наважився лише дехто із калушан, обличчя чи руки змочили, мабуть, всі. Як не крути, а таємниче вабить.

І хоча маршрути цього разу були і простими, і не дуже, але незважаючи ні на що, всі учасники походу отримали неабиякий заряд енергії. Попри втому, від якої уже наступного ранку, мабуть, не залишилося і сліду, багато з них не відмовляться і від чергового походу в гори. І знову буде... нова вершина, і нова легенда. Наступного разу організатори планують мандрівку на Косівщину.

 

Анастасія ВОЛЬСЬКА

КАЛУШ ФМ 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.