«Лукор» ліквідовують
17 січня акціонери ТОВ «Лукор» – державна «Оріана» і російський «ЛУКОЙЛ-Нафтохім» – вирішили ліквідувати підприємство, роздати борги кредиторам і розподілити наявні кошти серед акціонерів. Про це йдеться у повідомленні акціонерів, розміщеному на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ( НКЦПФР).
Вартість чистих активів «Лукору» оцінюється в 74160 000 грн., сума зобов’язань – у 91 860 000 грн., розмір його власного капіталу – в 74 160 000 грн., активи – в 166 030 000 грн.
«Станом на 17 січня активів емітента для розрахунку за його зобов’язаннями достатньо. Прогнозована сума, яка може залишитися після задоволення вимог кредиторів і розподілятиметься між акціонерами, складає 74 160 000 грн.», – йдеться у повідомленні.
Це рішення акціонерів цікаве тим, що воно має безпосереднє відношення до калуського «Карпатнафтохіму». Справа в тому , що «Лукору», за останніми даними, належить 24% калуського нафтокомплексу. Йому ж свого часу були передані потужності «Лукору» з виробництва хлорвінілу, каустичної соди і хлору, а також поліолефінів (етилену і пропилену), повідомляє capital.ua.
– Якщо вірити інформації, опублікованій НКЦПФР, виходить, що держава повністю виходить зі схеми корпоративного управління «Карпатнафтохімом», втрачаючи потужності, в яких його споконвічне володіння становило 50% , а у процесі скоротилося до 47,92 % , – повідомив на правах анонімності юрист відомої юридичної компанії. Він відмовився від докладніших коментарів, пославшись на відсутність у нього статутних документів підприємства.
У Фонді держмайна готують офіційну позицію з приводу ліквідації «Лукору». Джерело у відомстві повідомило, що хоча держава і контролювала «Лукор» через держпідприємство «Оріана», вона втратила це право на час процедури банкрутства «Оріани», яка наразі триває.
– Тепер головний на «Оріані» – арбітражний керуючий, призначений Мін’юстом. Він має право голосу в прийнятті рішень по «Лукору», – сказало джерело. Арбітражним керуючим на «Оріані» зараз є Андрій Теличенко. Почувши запитання «Капіталу» про ліквідацію «Лукору», він відмовився від коментарів, пославшись на нездужання.
Екс-гендиректор «Оріани» Богдан Павликівський вважає, що ліквідація «Лукору» не тільки усуває державу від управління «Карпатнафтохімом». Вона відбирає в очолюваного ним колись підприємства останню можливість повернути борг держбюджету в розмірі більше 2 млрд. гривень.
– «Лукор» у процесі прибуткової роботи повинен був до 2010 року повернути «Оріані» борг перед Баварським банком в розмірі € 204 млн., який «Оріана » отримала в якості кредиту під гарантії уряду України на початку 90-х років», – говорить Богдан Павликівський.
Засоби бралися для будівництва нових виробництв, які потім і були передані до статутного фонду «Лукору». Ці кошти «Оріана» повинна компенсувати держбюджету України. Тепер, коли «Лукору» не стане, «Оріана» не зможе виконати це зобов’язання, а бюджет – отримати понад 2 млрд. грн., вважає екс-гендиректор «Оріани».
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 6
ну ось . читаємо яким чином кидається бюджет . як кажуть класична схема .
Хай ТОВ «Лукор» поверне «Оріані» ті активи , які виміняли на папірці і може ліквідовуватись .Без активів «Оріани» ТОВ «Лукор»
Його за копійки стоматолог Саньок Янучар купить.
Уважаемые калушане!
Господин Аликперов - владелец компании " Лукойл" - настоящий производственник и грамотный финансист!
Бизнесу, тем более
Господин Аликперов - владелец компании " Лукойл" - настоящий производственник и грамотный финансист!
До входження компанії