Колишній гуртожиток «Калушхімремонту» стане 24-квартирним житловим будинком
Минулого тижня в редакцію «ДП» завітав мешканець гуртожитку по вул. Коновальця,18 Микола Рибінчак і запропонував журналістам ознайомитися з умовами, в яких уже багато років доводиться жити колишнім працівникам «Калушхімремонту».
Цей відомчий гуртожиток був переданий на баланс міста ще у 1994 році. З того часу, незважаючи на неодноразові звернення до влади, комунальників, в нього не було вкладено жодної копійки, і зараз він просто в жахливому стані. Підвал залитий водою, перший поверх незаселений (раніше на ньому жили бомжі, але після влаштованої ними пожежі його просто закрили), на усіх поверхах оголена електропроводка, світло постійно вибиває, санвузли порозбивані, труби прогнилі, газові плити на кухнях напівфункціональні, про якийсь ремонт говорити годі.
За словами М.Рибінчака, п’ять років тому в гуртожитку побував міський голова Ігор Насалик і пообіцяв сприяння у переведенні його в статус житлового будинку. У 2008 році УЖКГ міста виготовило проект реконструкції (вартість якого 93 тис.грн.), за яким повноцінні двокімнатні квартири з кухнями і санвузлами у цьому будинку матимуть 24 сім’ї. Минулого року в гуртожитку за кошти міста був також відремонтований дах.
Однак жильці цього будинку вважають, що все це відбувається дуже повільними темпами. Тому на початку цього місяця вони знову звернулися в УЖКГ міста, аби прискорити процес розподілу в гуртожитку житла з подальшою його реконструкцією та приватизацією. Вони також висловили побажання, щоб за кошти міста відремонтували фасад будинку, сходові клітки, підвели до лічильників майбутніх квартир воду, газ і електроенергію. Усе решта, тобто реконструкцію квартир і ремонт в них, потенційні мешканці беруть на себе.
Учора, 16 лютого, жильці гуртожитку прийшли в міськраду, аби обговорити свої проблеми безпосередньо з міським головою. І.Насалик зауважив, що в курсі цього питання, однак виконати усі їхні вимоги місто не в змозі через брак коштів. На сьогодні вже є проект реконструкції, відремонтовано дах, до лічильників буде підведена вода. Щодо газу і електроенергії, то з цим самим жильцям треба звертатися до газовиків і енергетиків. Розподілом житла в гуртожитку місто теж займатися не буде. Це повинні зробити самі мешканці гуртожитку. І чим швидше ці питання будуть залагоджені, тим швидше можна буде приступати до реконструкції житла.
Загалом сторони дійшли згоди стосовно прискорення реконструкції гуртожитку. Але все ж є питання, з якими можуть виникнути складності. Основне з них — це все-таки розподіл квартир. Мешканці гуртожитку сподівалися, що його допоможуть зробити працівники УЖКГ міста. Адже житло в будинку можуть одержати лише 24 сім’ї. А є ще кілька одиноких людей, яких слід було б відселити в інші гуртожитки. Крім того, якщо доведеться самим ремонтувати сходові клітки, наводити порядок у підвалі, то на це потрібні чималі кошти. Якщо ж врахувати те, що своїм коштом треба буде робити ремонти у квартирах, купувати сантехніку, газові плити, котли для опалювання помешкань (централізованого опалення тут не буде), витрачатися на безліч інших недешевих речей, то невідомо, чи зможуть усі «потягнути» такі суми.
Але це, на думку людей, все-таки речі другорядні. Головне — з’явилася реальна перспектива вже до літа мати своє більш-менш комфортне житло. А там і вирішувати — жити в ньому й надалі чи продати й купити інше. Це залежатиме від того, які в кого фінансові можливості.
Олександр Зуб
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.