Коли буде врегульовано конфлікт між жителями Сівки-Войнилівської та “Даношею”?

Категорія: ВиробництвоПереглядів: 2201

Конфлікт між жителями Сівки-Войнилівської та ТзОВ “Даноша” давно вийшов за рамки району. На прохання ініціативної групи селян “розбиралися” в ситуації і районна, й обласна влада. Минулого четверга у Сівці-Войнилівській відбулося виїзне засідання постійної депутатської комісії обласної ради з питань розвитку села, аграрної політики, використання та регулювання земельних відносин, яку очолює Ігор Шумега. На зустріч із невдоволеними місцевими жителями та представниками “Даноші” прибуло і все керівництво районної ради, всі голови фракцій райради, і представники чи не всіх служб району, діяльність яких так чи інакше пов’язана із землею та сільським господарством.

Отож, які вимоги від імені жителів с. Сівка-Войнилівська висуває ініціативна група у складі 9 осіб? Люди нарікають, що іноземний інвестор самовільно захопив розпайовану землю, проклав дорогу людськими паями, створює нестерпні умови проживання через постійний сморід від гноївки, яка вивозиться на поля та ін.

Чи було захоплення паїв?

Насамперед — це звільнити самовільно-захоплені підприємством паї та анулювати незаконну реєстрацію договорів оренди.

“Річ у тому, — розповідає сільський голова Сівко-Войнилівської сільської ради Оксана Галка, — що у 2005 році ТзОВ “Даноша” взяло в оренду, згідно з рішенням сільської ради “Про надання дозволу на проектно-пошукові роботи” та “Про затвердження проекту під будівництво свиноферми”, землі запасу сільської ради. Договір був складений на 49 років, підприємство справно сплачує орендну плату. Але ініціативна група стверджує, що насправді немає ніяких земель запасу сільської ради, вся земля розпайована. І вимагають розірвати з “Даношею” договір на 3,72 га землі, на якій планувалося будувати свиноферму”. Вирішити конфлікт буде можливо тільки тоді, вважає Ігор Шумега, коли будуть винесені межі в натурі пайової землі кожного пайовика в урочищі “Замальтин” згідно державних актів на землю (цим займається інститут землеустрою. І якщо буде доведено, що вся земля справді розпайована, тоді в судовому порядку договір може бути розірвано. Бо наразі підприємство винаймає землі цілком законно: на підставі рішень сільської ради.

Дорога — по землі пайовиків

Також неможливо з’ясувати, чи об’їзна дорога, яку проклало ТзОВ “Даноша”, насправді йде тільки по колишній колгоспній, чи її частина пролягає землями пайовиків. Для вирішення цього питання знову ж таки необхідно мати винесені межі в натурі пайової землі, біля якої пролягає дорога. І якщо буде доведено, як наголосив Ігор Шумега, що підприємство таки проклало дорогу частиною людських паїв, тоді люди матимуть законні підстави вимагати від “Даноші” компенсації.

“Не хочемо свиноферми та гноївки на полях!”

Повідомили постійну депутатську комісію обласної ради з питань розвитку села, аграрної політики, використання та регулювання земельних відноси, що вони проти побудови на території Сівко-Войнилівської сільської ради свиноферми — як і на вже згаданих 3,72 га, так і на будь-якій іншій землі — присутні на зборах мешканці села. Голова районної ради Василь Дзундза, голова РДА Василь Петрів запевнили, що керівництво “Даноші” пообіцяло їм у жодному разі не будувати свиноферму, якщо буде спротив місцевого населення.

Щодо гноївки на полях і через це нестерпного запаху у селі, то населенню, напевне, доведеться чекати, поки буде збудований біогазовий завод. Тоді, можливо, ситуація і стане кращою.

Також селяни цікавилися, коли буде врегульоване питання щодо відшкодування збитків за масове отруєння риби в потоці Буркач та річці Дністер, яке, на їхню думку, сталося внаслідок зливу гноївки в ці водойми з лагун свиноферми ТзОВ “Даноша”. З цього приводу комісія вирішила звернутися за роз’ясненням в обласну прокуратуру, яка займається вивченням цієї справи.

Вислухавши вимоги ініціативної групи, члени комісії вирушили на підприємство, щоб зустрітися з керівництвом “Даноші”, яке, за словами Василя Дзундзи, теж сподівається на цивілізований розв’язок конфліктної ситуації, оскільки прагне до партнерських стосунків з громадами сіл, де орендує землі чи має ферми.

Тож чи близьке завершення конфлікту, який вже тягнеться не один рік? Хто зна… Адже голова постійної депутатської комісії обласної ради з питань розвитку села, аграрної політики, використання та регулювання земельних відносин Ігор Шумега наголосив, що розірвати договір оренди можна тільки в суді. А для цього кожен власник паю повинен мати державний акт на землю та винесення меж в натурі пайової землі. А для цього, звісно, потрібні кошти — власне пайовиків, адже бюджетний кодекс не передбачає оплати робіт для приватних осіб. Та й процедура трохи тривала у часі. Та люди не втрачають надію відстояти свої інтереси, свою землю.

Соломія ЯНОВСЬКА

Вісті Калущини 0


Коментарів: 4

  • hacjka (14:40 21/05/2012)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 194.44.127.214]

    crazyнашим людям все аби не добре.....коли будували де вони були?

    землі мало ім? всю загребсти і *най ми стоіть*?..........sad

    • romashkin (17:56 21/05/2012)
      Оцінка: +2 / -0 | [IP: 109.162.16.158]

      як мовчали, то що далі мають мовчати?

      добре, що відстоюють свої права.

      насмішкуватись збоку - дійсно те, що добре уміють "ваші" люди.

  • yurko (16:02 21/05/2012)
    Оцінка: +2 / -0 | [IP: 194.44.127.214]

    Най ми мурахи сі там файно плодят, але басурманам не віддам crazy

    • TheDude (16:11 21/05/2012)
      Оцінка: +1 / -0 | [IP: 46.149.176.209]

      в нас то діло не прибуткове.

      а іноземець годен.і завод по біо зробити годен.

      даноша-то не колгосп.де крали хто як хотів.тому й рАгулюють кноф

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.