Кір уже зафіксовано й на Калущині

Категорія: СоціумПереглядів: 1927

Минулої п’ятниці в залі засідань міськвиконкому відбулося позачергове засідання міськрайонної протиепідемічної комісії.  Її скликання викликане ситуацією, що склалася в регіоні із захворюваністю на кір. Саме напередодні, в четвер, уже й на Калущині було зафіксовано чотири випадки цієї недуги.

Троє зареєстрованих хворих є жителями села Голинь і студентами Брошнівського ліцею, в якому якраз карантин. Четвертий випадок був зафіксований в с. Тужилові, тут кором захворіла 9-річна дитина (за версією медиків, підхопила інфекцію, проходячи обстеження в обласному центрі). Щоб не сприяти на теренах Калущини поширенню хвороби, міськрайонна протиепідемічна комісія, прийняла рішення не створювати ажіотажу, а в першу чергу проводити роз’яснювальну роботу серед населення, а також частково обмежити проведення конкурсів, олімпіад та інших масових заходів для дітей навчальних закладів.

За словами начальника управління освіти Любові Максимович, масові заходи до Миколая проводитимуться тільки в межах одного навчального закладу. Також у всіх навчальних закладах з понеділка посилена увага приділяється вологому прибиранню дезінфікуючими засобами й провітрюванню, оскільки вірус, на щастя, нестійкий.

Як повідомила на нараді заступник головного лікаря Калуської ЦРЛ Наталія Кінаш, госпітальна база (інфекційне відділення на вул. Каракая) повністю готова до спалаху захворювання кором, імунобіологічні препарати — в наявності. Медичний персонал  як поліклінік, так і стаціонару підготовлений.

Останній спалах кору в нас спостерігався в 2006-2007 роках. Чому цьогоріч захворювання кором спалахнуло саме в Західній Україні? В останні місяці, повідомила завідувачка епідеміологічного відділення Калуської райсанепідстанції Зінаїда Ковбаснюк, висока захворюваність спостерігається в Західній Європі. А ми не ізольовані, тому й невипадкова захворюваність в нашому регіоні. І ще, в 2009 році в Україні повинні були провести додаткову імунізацію 15-20-річних. Вся вакцина тоді була утилізована, відповідно імунізацію молодь не пройшла. У групі ризику сьогодні 15-19-річні, в яких рівень імунізації впав. Та й в останні роки із забезпеченням вакциною КПК проти кору, епідпаротиту й краснухи для однорічних і шестирічних дітей спостерігалися проблеми, наголошували на нараді. Якщо в 2009 році район був забезпечений цією вакциною на 96% від річної потреби, то в 2010-у — лише на 54%, а в 2011-у — всього на 42%. За 11 місяців цього року однорічних дітей захистили від кору на 62%, а шестирічних — лише на 43%. Тому З. Ковбаснюк внесла пропозицію вводити дітям від трьох місяців до трьох років імуноглобулін.

За словами завідувачки відділення дитячої поліклініки Галини Яців, нині садочки відвідують 198 невакцинованих дітей. Всього в поліклініці зареєстровано 351 нещеплена однорічна дитина і 392 — шестирічних (причина: відсутність вакцини або відмова батьків). Всього відмовників по місту й району — 182. Зараз, каже Г. Яців, ті батьки, що свого часу відмовилися від щеплення, кинулися в поліклініку, але нема вакцини. Деякі із них везуть дітей в Івано-Франківськ і прищеплюють приватно (вакцина дорога: приблизно 350 грн.). Щеплення не гарантує, що дитина не захворіє, але перебіг хвороби буде набагато легший, наголосив районний інфекціоніст Мирослав Петришин. 

Основне, на що вказала співголова комісії заступник міського голови Галина Романко, щоб медики посилено слідкували за закріпленими за ними мікрорайонами і не допускали до важких форм захворювання. На нараді вирішили також продовжити практику щоденного моніторингу. Медики закликають мешканців при перших ознаках захворювання обов’язково звертатися до лікаря.

Як повідомила «ДП» З. Ковбаснюк, на вчора було виявлено ще одного хворого на кір. Це студент із Копанок, який навчається у Львівській аграрній академії. Тож поки що всі п’ять зареєстрованих на Калущині випадків завезені з районів, де якраз спостерігається захворюваність на кір.

Дарія ОНИСЬКІВ

Довідка. Кір — гостре вірусне захворювання, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці щоки і папульозно-плямистим висипом на шкірі.

Інкубаційний період при кору складає від 7 до 21, рідше 28 днів. Початок захворювання гострий. У хворих з’являються симптоми інтоксикації, катаральні явища. Температура звичайно висока, турбує головний біль, слабкість, нежить, кашель, виникають симптоми кон’юнктивіту. До кінця першого-початку 2-го тижня хвороби на слизовій оболонці щоки виникають плями, ніби посипані манною крупою. Це цінна діагностична ознака, що дозволяє поставити діагноз до появи висипу. Плями існують 2-3 дні, іноді довше і зазвичай зникають з появою висипу. Температура на короткий час знижується, потім звичайно підвищується знов, і у хворого з’являється висип. Перші елементи висипу з’являються за вухами і на обличчі, потім висип поширюється на тулуб і кінцівки. Елементами висипу є плями — папули (горбики), що підносяться над поверхнею шкіри. Зникнення висипу відбувається в зворотній послідовності, тобто він починає згасати спочатку на кінцівках, потім на тулубі і нарешті на обличчі. У хворих частий пульс, низький тиск. Іноді спостерігається ураження шлунково-кишкового тракту: зниження апетиту, нудота і блювання, почастішання випорожнень. У деяких хворих буває мітигирований кір, ця форма розвивається при введенні імуноглобуліну або вакцини. Вона характеризується тривалішим інкубаційним періодом і легшим перебігом. Необхідно пам’ятати, що в даний час кір зустрічається не тільки у дітей, але й у дорослих, причому перебігає, як правило, важче. В більшості випадків кір перебігає сприятливо, але при розвитку ускладнень, особливо енцефаліту і менінгоенцефаліту, можливі летальні наслідки.

 

Дзвони підгір'я 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.