“Калуській енергетичній компанії” заблокували рахунки: постачання тепла і води вже під загрозою - Інформатор Калуш
У міській раді надвечір скликали засідання комісії ТЕБ та НС. Вирішували, як забезпечити безперебійне функціонування комунального підприємства та тепло- і водопостачання для мешканців міста.
Інформатор розповідає детальніше.
Арешт на кошти КП “Калуська енергетична компанія” було накладено виконавчою службою ввечері 18 грудня, повідомив директор підприємства Петро Шевчук. Він каже, що в 2021 році, відповідно до рішення міської ради, КЕК було визначено надавачем послуг з виробництва теплової енергії, а потім — і постачальником в частині водопостачання і водовідведення. Після запровадження воєнного стану компанію було визнано критично важливою для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення.
Водночас на даний час не припинило свою діяльність і комунальне підприємство “Водотеплосервіс”, яке, з-поміж іншого, має борги перед НАК “Нафтогаз України”. Йдеться про суму в понад 41 мільйон гривень, яка утворилася у лютому-квітні 2021 року (до цієї суми ще слід додавати близько 600 тисяч гривень судового збору, — авт.). У цьому проміжку підприємство отримувало газ від “Нафтогазу України” на підставі договорів ПСО (покладення спеціальних обов’язків), але, як з’ясувалося, рівень розрахунків “Водотеплосервісу” щомісяця не дотягував кілька відсотків до необхідного мінімуму в 90%, а отже, не було підстав постачати йому газ за такими договорами.
З осені 2024 року Західне міжрегіональне управління міністерства юстиції намагається замінити сторону виконавчого провадження у справі про стягнення цього боргу, тобто хоче, щоб відповідачем замість ВТС була КЕК. І Господарський суд Івано-Франківської області своєю ухвалою з цим погодився (з мотивів, що КЕК користується майновим комплексом, що був переданий їй від ВТС, тому має “успадкувати” і борги свого попередника).
“Але КЕК не є правонаступником “Водотеплосервісу”, — каже Петро Шевчук, додаючи, що, програвши у суді першої інстанції та апеляції, вже подав матеріали у касаційний суд.
Чому КЕК не погоджується з боргом, який їй “вішають”?
Головний аргумент — бо КЕК не є правонаступником ВТС. Це окремі юридичні особи, які функціонують.
Акцентує Петро Шевчук і на тому, що майно, яке у липні 2021 року було передане з “Водотеплосервісу”, уже практично не використовується:
“Було передано в обслуговування 4 котельні з кількістю котлів 8 штук. Ми працюємо зараз на семи нових котлах, які купила вже “Калуська енергетична компанія”, тобто ми не використовуємо майно “Водотеплосервісу”.
Вказує посадовець і на інші юридичні тонкощі справи, зокрема, і той факт, що Західне міжрегіональне управління міністерства юстиції взагалі не мало законодавчих підстав, щоб звертатися до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження. Крім того, за його словами, “Нафтогаз України” показує не всі борги, а лише частину з них. Наприклад, держава боргує “Водотеплосервісу” близько 170 мільйонів гривень по різниці в тарифах (за рахунок цих коштів можна було би сплатити борг перед “Нафтогазом&rdquo. Також перед підприємством є понад 50 мільйонів гривень дебіторської заборгованості.
“Жодних заходів задля погашення цього боргу Мін’юстом, виконавчою службою не вжито. Тобто, якщо по дебіторці не працювали, то передавати кредиторську заборгованість за надуманими зобов’язаннями є протиправним”, — наполягає директор КЕК.
Щодо боргу ВТС та рівня його розрахунків у 2021 році (85-87% залежно від місяця), то станом на означений період рахунки були арештовані і досі залишаються під арештом. Саме тому було допущено зменшення проплат на 3-5 відсотків, додав Петро Шевчук.
Що тепер?
Станом на сьогодні фактично є рішення Господарського суду про визнання “Калуської енергетичної компанії” боржником у справі щодо боргу “Водотеплосервісу” на понад 41 мільйон гривень. Апеляційний суд КЕК програла, але направила матеріали у касаційний суд.
Тим часом з учорашнього вечора комунальному підприємству арештували рахунки.
“В частині заробітної плати ми зможемо вийти з цієї ситуації, проте, зараз нам прийдеться купувати електроенергію, паливно-мастильні матеріали, планували річні закупівлі матеріалів і труб, розчину гіпохлориду для знезараження… Але розрахуватися за все це ми не будемо мати змоги. Рахунки будуть заблоковані до винесення рішення Вищим господарським судом”, — прогнозує Петро Шевчук.
Все це означає, що місто не лише знову опиняється під загрозою зриву опалювального сезону, а і може мати проблеми з безперебійним водопостачанням та водовідведенням. КЕК запевняє, що робитиме все можливе, щоб цього не сталося, але ризик є.
“170 мільйонів держава нам винна різниці в тарифах, 50 мільйонів дебіторки, на яку виконавча служба не реагувала, тобто 220 мільйонів загалом. А нас заблокували за 42 мільйони боргу. Якась незрозуміла гра. Не по-державницьки”, — зазначив міський голова Андрій Найда.
Комісія ТЕБ та НС у результаті вирішила негайно готувати звернення до всіх органів влади, які можуть мати вплив на цю ситуацію, зокрема, в профільні міністерства, Кабмін та РНБО, до нардепів від Калуша, районної та обласної ОВА тощо.
Будьмо на зв’язку! Читайте нас у Facebook, Telegram, TikTok та Instagram.
Надсилайте свої новини на пошту kalush.informator@gmail.com
Мобільний номер редакції +380 67 266 02 08
Навігація записів
© 2007-2023 Інформатор - Регіональне інтернет-видання.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання
на сайт kalush.informator.ua як джерело інформації обов'язкове.
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.