Калуські театрали підкорили серця рогатинців
У житті є миті, коли яскраві декорації та різнобарвні світла софітів відходять на задній план, а ти відкриваєш всю повноту і первозданність внутрішньої краси, бо дивишся не зором, а душею. У цей час на авансцені палають блиском очі акторів, крізь століття чутно голоси їхніх героїв і кожної хвилини дія чи слово залишає відлуння у серці. Щасливу збірку таких хвилин минулої неділі рогатинцям подарував Калуський муніципальний народний театр «Легенда», який презентував у нашому місті виставу «Терен на шляху», присвячену 160-й річниці від дня народження Івана Франка.
Натхненне та полум’яне слово Каменяра театрали оживили крізь призму його кохання до Ольги Рошкевич (на фото), революційної боротьби за свободу українського народу і розплати влади з нескореним поетом. Як наголошує режисер та багатолітній керівник «Легенди» Леся Піцик, народний театр завжди обирає для постановок саме такі актуальні та серйозні твори. У той же час, майже усі його учасники – це аматори, які у день працюють, наприклад, економістами, чи є депутатами міської ради, а тричі на тиждень ввечері поспішають на репетиції, щоб з душею поринути у мистецтво. «Хто, як не ми?», - часто повторює Леся Ярославівна, підкреслюючи, що саме завдяки таким ентузіастам, як її актори, театр живе і «йде» до простого глядача, навіть, там, де немає пишних залів і декорацій.
Невипадково у наступному році «Легенда» святкуватиме півстолітній ювілей, який радісно розділять сотні шанувальників не лише з Калуша, а й з інших міст. Багата історія, щедра когорта талановитих режисерів, десятки унікальних акторів та мінімум гриму – мабуть, у цьому простий і водночас такий цінний у наш час секрет успіху театру. «Кілька років тому ми організували фестиваль «Театральна весна», аби гуртувати у живому слові колег з різних куточків Прикарпаття, - розповідає Леся Піцик. – Завжди запрошую на цей захід драматичний колектив із Пукова під керівництвом Олі Крупки. Я родом з Верхньої Липиці, тож щоразу дуже радію зустрічі із земляками-опільчанами. Не виняток і наш сьогоднішній візит на батьківщину Роксолани, який відбувся за підтримки міського голови Калуша Ігоря Матвійчука. Надзвичайно приємно окрилити Франкове слово на моїй рідній землі, і ми безмежно цінуємо кожного глядача, який долучається до цієї місії разом із нами».
Зал районної ШЕВУ й справді об’єднав спраглих поціновувачів театрального мистецтва з різних куточків Рогатинщини. Як-тільки погасло світло і зазвучали перші акорди постановки, присутні полинули думками у далекі роки молодості Каменяра, пізнавали його ніжним та розгубленим у коханні й водночас рішучим та незламним у боротьбі за права людей. Такий різний і такий знайомий він зрікся особистого щастя задля «великого народного діла». Цей лейтмотив твору особливо промовисто підтвердив заклик Франка сіяти зерна мудрості, що донині сумлінно виконують учасники народного театру «Легенда».
За талановиту гру і свято душі для краян гостям щиро подякував міський голова Рогатина Сергій Насалик (на фото). Від імені усіх присутніх депутати міської ради піднесли акторам квіти, а режисер Леся Піцик вручила рогатинцям сувеніри з калуської землі.
Ще довго у залі не стихали оплески, бо глядачі хотіли якнайщиріше віддячити театру за його натхненну працю. Згодом усі розійшлись по домівках і на сцені запала тиша... Не стихало лише одне – відлуння Каменяревих заповітів.
Зоряна ДЗЕРА, м.Рогатин
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 1
ну по перше такий театр як в верховній раді ніде більше не побачиш, а по друге це піар братів насаликів?