Калуська громада очікує зменшення кількості школярів і дошкільнят

Категорія: ВладаПереглядів: 352

23 травня виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив планову мережу закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти на 2023-2024 навчальний рік. Зазвичай планову мережу затверджують у травні, а вже після початку нового навчального року, на початку вересня, також буде затверджено фактичну мережу — відповідно до реальної кількості учнів.

За плановою мережею, у Калуській громаді наступного року поменшає  к школярів, так і дошкільнят, інформують "Вікна".

Так, цього навчального року в закладах загальної середньої освіти громади сформовано  399 класів в яких навчається 9050 учнів (попереднього  навчального року було 409 класів і 9521 учень). На 2023-2024 навчальний рік планують теж 399 класів, але учнів буде на 128 менше — 8922. Відповідно, якщо цього року середня наповненість класу становить 22,68, то з вересня вона очікується 22,36.

Між тим, як ішлося на засіданні виконкому, зменшення кількості учнів і середньої наповненості класів матиме наслідком зменшення освітньої субвенції для Калуської громади на наступний рік (її виділяє держава на зарплати педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти. — Ред.). Виходять з наповненості 23 учні в класі. Дефіцит освітньої субвенції цього року становить 14 млн гривень.

Як пояснила начальниця управління освіти Ірина Люклян, по деяких закладах заплановане зменшення кількості класів. Окрім того, є сподівання, що частина дітей повернуться з-за кордону і візьмуться до навчання. У будь-якому разі корективи щодо кількості класів можна буде внести на початку навчального року при затвердженні фактичної мережі.

За плановою мережею, в Калуській громаді зменшується кількість учнів початкових класів. Зокрема цього року у школах міста є  3495 учнів початкової школи, сформовано 165 класів (рік перед тим було 172 1-4 класи та 3841 учень), а наступного навчального року планують 3361 учня та 158 класів. Таким чином другий рік поспіль кількість класів у початковій школі зменшується на 7.  Натомість планують збільшити кількість 5-9 класів — з 203 до 207, очікують, що тут навчатиметься 4733 учні (це менше ніж цього року — 4765), а також 10-11 класів – зараз їх 31, а мають намір сформувати 34. Причому за плановою мережею суттєво зросте і кількість старшокласників — цього року їх 775, а наступного очікують 828.

Відображено у плановій мережі і формування двох спортивних класів у шостому ліцеї Калуша: одного шостого класу на 26 учнів і одного сьомого, на 20 учнів. Відтак у паралелях шостих і сьомих класів в цьому ліцеї буде сформовано по 4 класи (в інших паралелях їх є по три класи, в старших — по одному).

У закладах загальної середньої освіти планують збільшення кількості класів з інклюзивним навчанням: 99 проти 91 у цьому навчальному році (роком раніше було 82 такі класи). Загалом у таких класах навчатимуться  120 дітей з особливими освітніми потребами (цього року — 110 дітей). Також будуть збережені два спеціальні класи у четвертому ліцеї Калуша — п’ятий і десятий, загалом на 10 учнів.

Щодо планової мережі закладів дошкільної освіти, то у 2022-2023 навчальному році було сформовано 92 групи, які відвідували 1833 дитини, а в наступному навчальному році планують сформувати 91 групу на 1803 дитини. Для порівняння: у попередньому навчальному році було сформовано 92 групи, які відвідували 2262 дитини. Таким чином за два роки кількість дошкільнят зменшилася більш як на 450, а кількість груп — всього на одну. Як пояснила Ірина Люклян, у групі має бути до 20 дітей, а раніше їх було більше і групи були переповненими (виходили з того, ще не усі діти щодня відвідують дитячий садочок. — Ред.). А зараз кількість груп відповідатиме реальній кількості дітей.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.