Калуська громада може втратити близько 5 млн гривень акцизного податку

Категорія: ЕкономікаПереглядів: 730

29 червня на позачерговому засіданні виконавчого  комітету Калуської міської ради затвердили звернення до Народних депутатів України Едуарда Прощука і Олега Марусяка з проханням не підтримувати законопроєкт, який передбачає втрату місцевими бюджетами 5% акцизу з роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Кошти хочуть спрямувати у державний бюджет, інформують "Вікна".

«Механізм компенсації на місця не прописаний і ми не розуміємо, що отримаємо», — пояснив заступник начальника управління економічного розвитку міста Юрій Тимків.

Ціна питання по Калуській громаді — близько 5 млн гривень. Як зазначив міський голова Андрій Найда, якщо з бюджету забрати 5 млн гривень, то це негативно позначиться на громаді  — доходи цього року і без того не дають можливості для розвитку, лише проїдання.

«На розгляді у Верховній Раді України знаходиться урядовий проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 02.06.2021 № 5600.

24 червня 2021 року Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики прийняв рішення рекомендувати прийняти за основу в першому читанні урядовий законопроект №5600. Далі законопроект буде спрямований для голосування на пленарному засіданні Верховної Ради України.

У цьому законопроекті, зокрема, закладено норму щодо позбавлення бюджетів територіальних громад 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів шляхом перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати такого податку до держбюджету.

Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд гривень доходів. Для бюджету Калуської міської територіальної громади це втрата орієнтовно 5,3 млн. гривень фінансових ресурсів. Доцільнішим є залишити чинні норми, які ефективно працюють і стабільно наповнюють бюджети громад», — йдеться у зверненні.  

Серед аргументів міської влади на користь того, що акциз потрібно залишили громадам, — місцева влада значно більше за центральну зацікавлена  збирати акциз на тютюн і сприяти легальній роботі точок продажу тютюнових виробів.

ВІКНА 4


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.