Калуська ЦРЛ отримала чергову партію медикаментів

Категорія: СоціумПереглядів: 2707

Процедуру їх розвантаження вирішили зробити публічною і запросили на неї журналістів. Як пояснив в. о. заступника міського голови Василь Турчин, для того, щоб усі на власні очі побачили, що медпрепарати сертифіковані і мають необхідну документацію.

Заступник головного лікаря ЦРЛ Наталія Кінаш нагадала, що з 1 січня цього року у Калуській ЦРЛ започаткували безкоштовне надання медичної допомоги пацієнтам стаціонару. Вже йде мова, повідомила вона, що безкоштовна медицина продовжиться і наступного року.

Перший тендер на постачання медикаментів відбувся у березні. Тоді з міського бюджету для закупівлі ліків було виділено близько 6,9 млн. грн. Цих коштів вистачило по вересень. У вересні відбувся другий тендер. Участь у ньому взяли троє бажаючих, переможцем, як і в березні, став рогатинський «Укрмедекспорт». Як пояснив підсумки тендеру Василь Турчин, цією фірмою були запропоновані найкращі цінові умови. Крім того, досвід співпраці калуської медицини з «Укрмедекспортом» є позитивним, свої зобов’язання ця структура виконує і завжди своєчасно постачає замовлений обсяг і асортимент медичних препаратів. За результатами тендеру укладена угода на постачання ліків до кінця року на загальну суму до 3 млн. грн. Таким чином, підсумувала Наталія Кінаш, безкоштовна медицина цього року обійдеться міському бюджету у близько 11 млн. грн. (до 10 млн. грн. — за підсумками двох тендерів плюс ще 1 млн. грн., які були витрачені на медикаменти у січні-лютому). Цих коштів, підкреслила вона, цілком достатньо.

Також заступник головного лікаря ЦРЛ пояснила, як відбувається формування замовлення на ліки. Так, у першу чергу забезпечується необхідний асортимент. Всього для забезпечення потреби у медикаментах для пацієнтів стаціонару закуповується 1050 найменувань препаратів. Це препарати вітчизняного виробництва або ж дорогі брендові ліки, якщо українського аналога немає. Жодного несертифікованого чи простроченого препарату, підкреслила Наталія Кінаш, Калуська ЦРЛ не отримує, за цим ведеться суворий контроль. Потреба формується на підставі заявок завідуючих відділень стаціонару. Ці заявки зводяться в єдине ціле. Далі відбувається юридична перевірка кожного препарату, зокрема, чи зареєстрований він в Україні та термін реєстрації. Таким чином весь перелік медикаментів, постачання яких виставляється на тендер, попередньо ретельно перевіряється, у підсумку всі препарати, що закуповуються, мають необхідну для їх застосування документацію.

Наступний етап контролю, повідомила Наталія Кінаш, відбувається після отримання замовлених ліків. Перевіряється кожна упаковка щодо терміну придатності та наявності реєстраційного посвідчення (тобто, звіряються дані на упаковках з даними у документах). Крім такого внутрішнього контролю щоквартально лікарські засоби перевіряє спеціалізована обласна інспекція.

Існує і контроль вже у ході використання лікарських засобів. Так, адміністрація ЦРЛ збирає інформацію про побічну дію або відсутність ефекту після використання того чи іншого препарату. Такі випадки ретельно фіксуються, інформація передається на кафедру фармакології Івано-Франківської медакадемії, де збирають і систематизують дані з цілої області. І вже були випадки, повідомила Наталія Кінаш, коли за задокументованою заявою лікуючого лікаря щодо відсутності ефекту від застосування вітчизняного препарату Калуська ЦРЛ відмовилася від його подальших поставок, натомість замовивши дорожчий, але ефективніший закордонний аналог. Якщо є достатньо даних про побічну дію препарату, то його застосування тимчасово припиняться і проводиться додаткова перевірка.

Запровадження безкоштовної медицини спонукає людей частіше обирати саме варіант стаціонарного лікування. Відтак, якщо раніше у лікарні місця пустували, то тепер практично усі вони заповнені. А деякі відділення, наприклад неврології, переповнені. За дев’ять місяців року, повідомила Наталія Кінаш, ліжкомісця були заповнені на 103%. Така ситуація змушує медиків ретельніше підходити до відбору на стаціонарне лікування. Тобто, сюди мають потрапляти люди, які його дійсно потребують. Також запроваджено суворіший контроль за тим, щоб хворі перебували у лікарні цілодобово. За порушення режиму зі стаціонару виписують. У принципі це правильно, оскільки якщо людина після процедур йде додому, то з таким самим успіхом вона може лікуватися у денному стаціонарі. До речі, повідомила Наталія Кінаш, кількість бажаючих потрапити на лікування у денний стаціонар проти минулого року не зменшилася. Незважаючи на те, що безкоштовними медпрепаратами тут не забезпечують.

Прокоментувала Наталія Кінаш і те, яким чином лікарі здійснюють призначення. Зокрема, чи може лікар призначити ліки, якими ЦРЛ не забезпечується, якщо вважає таке лікування більш ефективним. Кожному пацієнту, запевнила Наталія Кінаш, лікар зобов’язаний призначити курс лікування з тих препаратів, які є в ЦРЛ. І той вправі обирати. Якщо пацієнт з тих чи інших причин відмовляється від бюджетного варіанту, то у такому разі відмова і її причина мають бути зафіксовані документально.

Загалом усі необхідні препарати, запевнила Наталія Кінаш, лікарня має. Тут забезпечують і дорогими ліками, головне — здоров’я людей. Так, повідомила заступник головного лікаря ЦРЛ, нещодавно у гінекологічному відділенні врятували життя пацієнтки. Їй зупинили кровотечу завдяки препарату, який був у наявності і ціна однієї ампули якого становить 25 тис. грн. Не факт, що людина мала можливість самостійно купити такі ліки. Також лікарня отримує препарат для ліквідації тромбів у кровоносних судинах. Він потрібен хворим, наприклад, з інсультами. Вартість однієї ампули — до 14 тис. грн. Цей препарат, повідомила Наталія Кінаш, будуть вводити хворим працівники «швидкої».

Безкоштовна медицина поширюються лише на жителів міста і Калуського району. Тому від хворих вимагають документи, зокрема ксерокопію паспорта з реєстрацією або ж довідку про фактичне місце проживання від органу місцевої влади. Пацієнти з інших районів (а, наприклад, такі відділення стаціонару Калуської ЦРЛ як нейрохірургічне, урологічне, є базовими для кількох сусідніх районів) купують медпрепарати самостійно. Але, звичайно, якщо йдеться про ургентного хворого, зазначила Наталія Кінаш, який потребує термінової допомоги, то ніхто документів наперед не вимагає. Насамперед, надається кваліфікована медична допомога всіма доступними способами і протягом трьох діб такий хворий може отримувати безкоштовне лікування без пред’явлення документів.

Богдана Камінська

 

Дзвони підгір'я 0


Коментарів: 2

  • hacjka (19:20 07/10/2011)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.149.189.82]

    shokяку і будуть нам продавати.а не безплатно даватиGanba

  • богдан Мушкевич (20:41 08/10/2011)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 87.221.251.110]

    якщо з іншого району то здихай

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.