Калуська арифметика
28 лютого цього року голова Калуської районної ради Василь Дзундза, звітуючи про свою роботу за 2012 рік, зазначив, що «впродовж року проведено капітальні ремонти на 5,4 млн.грн.». Цифра стосувалася медичних закладів.
На цій же сесії, інформуючи про виконання Програми економічного і соціального розвитку району за 2012 рік, голова Калуської районної державної адміністрації Василь Петрів зазначив, що на проведення капітальних ремонтів приміщень медичних закладів профінансовано понад 6,5 мільйона гривень. На фінансування програм безкоштовного медикаментозного забезпечення населення міста і району використано коштів на суму 15,8 млн.грн.
З викладеного можна зробити висновок, що оскільки районні очільники звітували кожен про виконання своїх повноважень, то 5,4 мільйона та «понад 6,5 мільйона гривень» повинні бути різними цифрами і вказувати конкретний внесок у розвиток медицини, як районної ради, так районної державної адміністрації. У підсумку це повинно б становити майже 12 мільйонів гривень. Додаймо до цього ще 15,8 мільйона гривень на безкоштовне медикаментозне забезпечення, про яке йдеться у доповіді Василя Петріва, і отримаємо 27,8 мільйона гривень додаткового внеску району в об’єднану медицину.
Але, оскільки у нас медицина спільна, то де ж тоді Калуська міська рада? Який її внесок в царину місцевої медицини? Адже протягом минулого року з майже 24 тисяч осіб, які отримали безкоштовне лікування, 55% — це жителі Калуша, а з 8,5 тисяч осіб, які лікувалися у денних стаціонарах (53%) становили жителі району.
Конституція України гарантує, що охорона здоров’я забезпечується державним фінансуванням. Обсяг державного фінансування об’єднаної медицини Калущини у 2012 році становив 70 мільйонів 601 тисячу гривень, в тому числі на міських жителів 39 мільйонів 118 тисяч гривень, на сільських жителів — 31 мільйон 483 тисячі гривень. Всього ж на медичне обслуговування жителів міста і району використано 127 мільйонів 131 тисячу гривень, в тому числі на заробітну плату медичного персоналу 82 мільйони 620 тисяч гривень. Отже, отриманих від держави коштів вистачило тільки на виплату 85,4 % від усієї нарахованої медикам у 2012 році заробітної плати.
То за чиї ж кошти у 2012 році закуповувалися медикаменти та проводилися капітальні ремонти у медичних установах? Якщо врахувати, що з бюджету району об’єднана медицина отримала 31 мільйон 483 тисячі гривень (рівно стільки, скільки профінансувала держава, і ні копійки з власних доходів), то решту 94 мільйони 777 тисяч гривень профінансовано з бюджету міста Калуша. Щоб бути коректними, від цієї суми віднімаємо 39 мільйонів 118 тисяч гривень державного фінансування міста і отримуємо 55 мільйонів 659 тисяч гривень. За ці кошти доплачено заробітну плату медикам, майже 15 мільйонів гривень витрачено на безкоштовне медикаментозне забезпечення хворих, майже 1,2 мільйона гривень використано на пільгові медикаменти, 1,8 мільйона гривень — на продукти харчування, 4,7 мільйона гривень на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, 9 мільйонів 450 тисяч гривень на капітальні ремонти та придбання обладнання.
Тому районним очільникам, очевидно, було б коректніше у своїх звітах не приписувати собі надумані заслуги, а відзначити роль міста у фінансуванні протягом 2012 року медичних закладів та подякувати громаді міста за те, що майже 75% витрат по об’єднаній медицині несе міський бюджет.
Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю міської ради
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.