Калущина звернулася до Насалика по 6,5 млн. гривень на подолання наслідків стихії
У травні Калущиною пройшлася стихія. Гроза, проливні дощі, а особливо — град, накоїли людям чималого лиха. Побита вагонка, шифер та вікна, городина та садовина — ось не повний перелік збитків від стихії. На Калущині порахували збитків на понад 6 млн. гривень. І — звернулися до області за допомогою. Із обласного бюджету пообіцяли 166 тис. гривень. І то — лише на бюджетні установи. Люди можуть сподіватися лише на те, що дасть районна і сільська влада. А більше, і це дедалі очевидніше, — на власні сили.
На початку травня у місті та районі господарювала стихія. Проливні дощі та град, подекуди — величиною з волоський горіх, завдали людям значних збитків. Подірявлені дахи і балкони, побиті вікна і — знищена садовина і городина — такі наслідки стихії.
Найгірша ситуація була на Калущині, де постраждали десять сіл: Кропивник, Кадобна, Голинь, Тужилів, Пійло, Сівка Калуська, Ріп’янка, Підмихайля, Довга Калуська, Добровляни. Град пошкодив покрівлі на 10-ти закладах освіти, шести закладах охорони здоров’я та на 1724-х житлових будинках і господарських спорудах.
У кожній сільській раді збитки населення «актували» комісії, створені при сільських радах. Відтак, нарахували збитків на 6,7 млн. гривень. З них майже 300 тис. гривень — у бюджетних установах, решта — населення.
Ще тоді районна влада акцентувала: відшкодовувати будуть лише побитий шифер і вікна. При цьому гроші «на руки» — не видаватимуть, а закуплять матеріали. Пріоритет — бюджетним установам. Населення — у «другу чергу».
Підсумувавши збитки, районна влада звернулася до області за допомогою. За словами першого заступника голови Калуської РДА Віктора Гільтайчука, на сьогодні підготовлено проект розпорядження про виділення з резервного фонду обласного бюджету 166,1 тис. гривень. Однак, ці кошти будуть спрямовані для бюджетних установ.
— 15 травня ми також звернулися до народного депутата Ігоря Насалика і просили сприяти Калуському району у виділенні 6,5 млн. гривень, які будуть використані для проведення найнеобхідніших першочергових заходів з ліквідації наслідків стихії у населених пунктах району, — каже Віктор Гільтайчук.
Посадовець запевнив: є домовленість із районною радою про те, що з резервного фонду буде виділено 150 тис. гривень. Ще 140 тис. гривень буцімто пообіцяли виділити сільські ради. Фактично, навіть, якщо припустити, що всі обіцяні кошти надійдуть, то це становитиме навіть не 10% від потреби.
— Сільська рада може виділити кошти, — апелював сільський голова Кропивника Михайло Барнич. — Однак, якщо перекривати дитячий садок знову «тим дурним шифером», то і грошей із сільського бюджету не потрібно — вистачить тих, які даєте ви. А якщо б дали більше, і перекрили садок не шифером, а бляхою, то і сільська рада співфінансувала б такий проект. — У нас постраждала велика кількість людей у селі, — акцентував сільський голова Кадобної Василь Пастух. — Вони чекають на допомогу. Як їм зараз сказати, що дадуть лише 19 тис. гривень, і то — лише на бюджетні установи?
Голова районної ради Василь Дзундза заперечив: ремонт бюджетних установ буде фінансуватися за кошти обласного бюджету. А кошти сільських і районного бюджетів використають для допомоги мешканцям Калущини.
Тобто, фактично, мешканці постраждалих сіл можуть сподіватися на максимум 290 тис. гривень. При цьому стихія завдала людям збитків на 6,4 млн. гривень.
ВІКНА 19
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.