Калушем удруге прокотилося «Колесо»

Категорія: КультураПереглядів: 1322

29 вересня у нашому місті відбувся другий етнофестиваль «Колесо». На відміну від минулорічного, котрий тривав упродовж двох днів, цьогорічний фестиваль був одноденним, проте шанувальників зібрав не менше.

Захід відбувся завдяки співпраці волонтерів формації «ЛюбАрт», членкинь Калуської філії Союзу українок, директора музейно-виставкового центру Уляни Паньо при підтримці районного відділу культури і туризму, структур міського самоврядування та фінансової допомоги місцевих спонсорів.

За словами керівника театру «ЛюбАрт» Люби Липовської, мета цьогорічного фестивалю – вивчення, інтерпретація та презентація явищ народної культури з використанням методів неформальної освіти для дорослих.

– Важливим елементом підготовки події стала співпраця людей різних поколінь, – розповідає Люба Липовська. – Об’єднати свої знання та вміння з новими молодіжними підходами до подачі народних традицій запропонували поважні союзянки. Результатом стала спільна кулінарна майстерня, під час проведення якої можна було довідатися і про кулінарні традиції нашого регіону, а також скуштувати страви, які готували з максимальним дотриманням старовинних народних рецептів. Гості фестивалю – молоді художники, поети та музиканти з різних міст Західного регіону – гідно оцінили роботу такої майстерні. Спільна праця людей різних поколінь – це перший практичний крок до роботи над новим проектом Калуської філії Союзу українок, який називається «Місце пам’яті» і має на меті подолання комплексу ізольованості людей, котрі пережили тоталітарні режими. Проект підтримується німецьким фондом «Пам’ять, відповідальність, майбутнє».

Сам фестиваль розпочався в районному будинку культури з виступів фольклорного колективу з Середнього Угринова під керівництвом Оксани Герус та учасників театру «ЛюбАрт». Потім свою роботу продемонстрували арт-майстерні. Майстер-клас зі створення народних музичних інструментів показав Ігор Багайлюк, виготовивши дощовицю – інструмент, яким у давнину викликали дощ. Також усі бажаючі мали нагоду навчитися створювати ляльки – мотанки (майстер Марія Петровська), вироби з соломи, розписувати текстиль, зайнятися боді-артом чи оглянути тематичну фотовиставку (куратори Юля Дацків та Рома Литвинець).

Після презентації роботи майстерень відбувся показ етномоди. Місцевий дизайнер Артур Єфремов підготував чудове дефіле з елементами хеппенінгу (хепенінг – форма сучасного мистецтва, що представляє собою дії, події або ситуації, котрі відбуваються за участю художника, але не контрольовані ним повністю. Хепенінг зазвичай включає в себе імпровізацію і не має, на відміну від перформенсу, чіткого сценарію. Одне із завдань хепенінгу – подолання меж між художником і глядачем).

Цікавим і змістовним був мистецький перформенс від «ЛюбАрту» «Зелений табурет і залізні нерви», який пройшов у приміщенні колишньої друкарні по вулиці Шевченка.

За словами Люби Липовської, театральна і художня майстерні фестивалю «зірвали» великий успіх. Тож учасникам можна лише по-доброму  позаздрити, а ініціаторам – Сашку Галькевичу, Володимиру Шпагіну, Сергію Фединяку, Максиму Герману, Михайлу Питлику, загалом усім, хто працював, – від щирого серця подякувати.

Завершився фестиваль музично-літературною майстернею за участі львівського гурту «11 вересня» та калуського «Сrossroads», а також молодих альтернативних поетів із Калуша, Івано-Франківська, Львова та Чернівців.

Світлана ЯКИМЕНКО

Західний вісник 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.