Калушани взяли участь у проекті «Слідами забутої історії»

Категорія: Історія -> АкціїПереглядів: 1201

З 27червня по 5 липня на Івано-Франківщині за підтримки Фонду сприяння дітям і молоді «Piastun» відбувся молодіжний проект «Слідами забутої історії», організований Польсько-Українською молодіжною організацією «МлодиСтаніславув». Метою даного проекту було глибше пізнання історії землі, на якій ми живемо та знаходження нових точок дотику з минулим нашого краю.

Даний проект був поділений на два етапи: теоретичний та практичний. Перший етап тривав чотири дні та проходив в Івано-Франківську. В цей час для учасників проводились заняття з психології та журналістики, а також вони мали зустріч з професійним фотографом, який давав їм уроки та поради щодо того, як зробити фото якісним. Протягом даних лекцій всі учасники отримали знання, якими неодноразово зможуть скористатись в майбутньому. Адже вони вивчали основи спілкування, а точніше як працювати в команді, а також як стати хорошим співрозмовником та знайти підхід до будь-якої людини. Під час другого етапу, що проходив в Яремче, учасники проекту більше заглибились у пізнання  та дослідження історії цього мальовничого краю. Адже впродовж перебування на Прикарпатті вони побували на різноманітних захоплюючих екскурсіях. Проте найбільше всім припало до душі вельми цікаве завдання. Всіх учасників було поділено на три команди. Кожна з них отримала конверт, в якому були фото будинків, що знаходяться в Яремче, збудованих ще на початку ХХ ст., також там був список з 10 слів, які є гуцульським діалектом та питання з історії архітектури Яремче. Суть завдання полягала в тому, що потрібно було знайти ті будівлі за фотокарткою, але не все було так просто, адже деякі з них вже давно реконструйовані, деякі повністю знесені, а на їхньому місці стояли вже, нові абсолютно не схожі на своїх попередників, а від деяких залишились тільки руїни. Ось тут і знадобились навики, здобуті на першому етапі, бо щоб упоратись із завданням потрібно було спілкуватись з місцевим населенням, та по крупинці збирати  здобуту інформацію. Також треба було дізнатись значення діалектизмів та відповідь на питання, і знову не обійшлось без контакту з людьми. Це завдання дало змогу кожному відчути себе в ролі дослідника та зрозуміти наскільки великою є необхідність в умінні спілкуватись з незнайомими людьми.

Але це тільки один бік медалі. А був ще один — екстремальний. В передостанній день учасникам проекту було надано чудову нагоду перевірити свою сміливість, витривалість та вестибулярний апарат. Адже рафтинг на Черемоші заняття не для слабкодухих. Емоції просто зашкалюють, коли човен стрімко несеться бурхливим потоком, пінисті хвилі накривають з головою, а рафтрозгойдується на високих гребнях валів. Рафтинг на Черемоші заряджає, і навіть у мокрому гідрокостюмі знову рвешся на сплав по порогах.

Отже, підбивши підсумки даного проекту, можна з впевненістю заявити, що він допомагає молоді розвиватись всебічно. Дуже важливим є зосередження на історії рідного краю, адже кожна сучасна людина повинна знати хто вона і звідки походить, бо нація, котра не знає свого минулого не має й майбутнього.

Вікторія Малиняк

Вісті Калущини 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.