Калушани переплачують за сміття близько 26 тисяч щомісячно

Категорія: ВладаПереглядів: 806

Причому тарифні питання розглядають оперативно, якщо потрібно — то й на позачергових засіданнях виконкому. Проте так відбувається не завжди, позаяк вже чотири місяці, як міська влада ігнорує проблему тарифів на поводження з побутовими відходами.

Нагадаємо: з 1 травня послуги з подовження з побутовими відходами на території Калуської громади надає приватна компанія з Івано-Франківська ТОВ «Еко-Прикарпаття», інформують "Вікна".

20 квітня цього року виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив тарифи для нового виконавця послуги. А саме: 23 гривні з людини на місяць (як для мешканців багатоповерхівок, так і для мешканців приватного сектора), 151,45 гривні за 1 куб. метр — для бюджетних і 154,03 гривні за кубічний метр для інших споживачів. Тарифи включають прибуток ТОВ «Еко-Прикарпаття»: 10% — у тарифі для населення, 17,7% — для бюджетних установ і 19,5% — для інших споживачів.

Складовою тарифу є послуга з захоронення побутових відходів на калуському полігоні. Тарифи, затверджені в квітні 2021 року, рахували, виходячи з вартості захоронення твердих побутових відходів, яку в квітні 2019 року рішенням виконкому затвердили для КП «Екосервіс». На той час це комунальне підприємство не лише вивозило побутові відходи в Калуші, але й утримувало полігон на Височанці. Відтак тариф на захоронення ТПВ (у тарифах ТОВ «Еко-Прикарпаття»Підморгую є таким: 31,52 гривні за 1 куб. метр — для населення, 35,53 гривні за 1 куб. метр — для бюджетних споживачів та 43,26 гривні за 1 куб. метр — для інших споживачів.

Проте полігон ТПВ міська влада передала іншому комунальному підприємству — КП «Екоресурс». І наприкінці червня 2021 року рішенням виконкому було встановлено тариф на послугу з захоронення побутових відходів для цього комунального підприємства в розмірі 30,13 гривні за 1 куб. метр. У дію він вступив з 5 липня 2021 року.

Таким чином, вартість послуги з захоронення побутового сміття на полігоні для населення зменшилася на 1,39 гривень за кубометр (для бюджетних та інших споживачів — ще суттєвіше). Логічно, що у зв’язку з таким рішенням мала б подешевшати і вартість послуги з поводження з відходами від ТОВ «Еко-Прикарпаття».

І, до речі, перший крок до цього було зроблено: виконавець послуги перерахував свій тариф і повідомив про це громаду. Причому — ще в липні.

Так, 9 липня на сайті ТОВ «Еко-Прикарпаття» оприлюднили повідомлення для споживачів, а 14 липня його розмістили на офіційному сайті Калуської міської ради.

«У зв’язку з прийняттям рішення виконавчого комітету Калуської міської ради від 29.06.2021р. №204 «Про встановлення тарифу на послугу з поводження з побутовими відходами (захоронення побутових відходів), яка надається комунальним підприємством «Екоресурс» Калуської міської ради» виникла необхідність коригування тарифів на послуги з поводження з побутовими відходами на території Калуської міської територіальної громади.

Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКО-ПРИКАРПАТТЯ" доводить до Вашого відома інформацію про намір встановити тарифи (в сторону зменшення) на надання послуг з поводження з побутовими відходами на території Калуської міської територіальної громади для мешканців багатоквартирних житлових будинків та житлових будинків індивідуальної забудови (будинки приватного сектору)», — повідомило підприємство більш як п’ять місяців тому.

А саме: було запропоновано зменшити тариф для населення з 23 гривень з людини на місяць до 22,71 гривні. Тобто на 29 копійок.

Відповідно для бюджетних споживачів тариф пропонували зменшити з 151,45 до 149,33 гривні за 1 куб. метр, а для інших споживачів — з 154,03 до 151,87 гривні.

«Відповідні розрахунки подані на розгляд виконавчому комітету Калуської міської ради», — йшлося у повідомленні ТОВ «Еко-Прикарпаття».

На тому — все. Від липня і станом на 18 листопада не було ні рішень, ні проєктів рішень виконкому про перегляд тарифів на послугу з поводження з відходами. А мешканцям громади і далі виставляють рахунки за тарифом 23 гривні з людини на місяць.

Зменшення тарифу на 29 копійок начебто несуттєве. Але це додаткових близько 26 тис. гривень щомісяця, виходячи з того, що в Калуській громаді проживає понад 91 тис. мешканців — такі дані наведені у документації, за якою проводили конкурс на вивезення ТПВ. Ці гроші витягають з кишень калушан і жителів сіл громади та за їхній рахунок забезпечують непоганий бонус для виконавця послуги додатково до вже закладеного в тарифі прибутку).

ВІКНА 2


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.