Калуш увійшов до переліку частково прозорих міст України

Категорія: ВладаПереглядів: 351

Калуш отримав статус "частково прозорого" міста. Фото: міська рада

Це вже друге дослідження прозорості міської влади під час великої війни — за рік до того аналітики оцінювали 70 міст. Цьогоріч до дослідження долучили ще 10 прифронтових міст, повідомляють "Вікна" з посиланням на сайт Transparency International Ukraine.

В адаптовану методологію 2023 року аналітики програми додали інформацію про сфери міського самоврядування (інформація про роботу ОМС, комунальне майно та земля, доступ та участь, реагування на виклики війни, антикорупційна політика, електронні інструменти, закупівлі).

Методологія містить 50 індикаторів, що стосуються організації роботи міських рад на час дії воєнного стану, публікації інформації на офіційних ресурсах, забезпечення доступу до даних про земельні та житлові питання, комунальне майно, соціальну сферу тощо. Окремі індикатори стосуються створення можливостей для внутрішньо переміщених осіб і релокованого бізнесу, оприлюднення інформації про отриману гуманітарну допомогу, розташування укриттів, надання компенсацій за зруйноване чи пошкоджене майно. Більшість досліджуваних індикаторів — це функціональні обов'язки міських рад та їхніх виконавчих органів.

Статус «частково прозорих» отримали 13 обласних центрів — Вінниця, Житомир, Івано-Франківськ, Київ, Кропивницький, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Рівне, Ужгород, Хмельницький, Чернівці та Чернігів. І ще 10 менших міст — Бердичів, Біла Церква, Володимир, Калуш, Кам’янське, Ковель, Коростень, Покров, Червоноград та Шостка.

Натомість «прозорими» стали 5 міст — Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль. Категорія «непрозорих» міст залишилась найбільшою — туди увійшли 52 муніципалітети (у тому числі й місто Коломия).

Серед 70 міських рад, які брали участь у дослідженнях 2022 та 2023 років, 30 покращили свої рівні прозорості на 5% і більше. Дрогобич здійснив разючий стрибок, перемістившись з категорії «непрозорі» в категорію «прозорі» міста. Схожий прогрес продемонстрував Івано-Франківськ, але потрапити до найвищої категорії йому завадив низький рівень прозорості у 2022 році, — відзначили дослідники.

Щодо Калуша, то у 2022 році місто було віднесено до категорії непрозорих, а у 2023 році — змінило статус на частково прозоре.

Нагадаємо, ТІ Україна започаткувала програму "Transparent cities/Прозорі міста" у 2017 році. До повномасштабної війни експерти щорічно аналізували відкритість 100 міських рад, у першу чергу досліджували відкритість, цінність та обсяг інформації, що оприлюднюють міські ради на своїх сайтах. З Івано-Франківської області у рейтингу представлені Івано-Франківськ, Калуш і Коломия.

Динаміка результатів Калуша у рейтингу була такою:

2017 рік — 69 місце; 2018 рік — 72 місце; 2019 рік — 80 місце; 2020 рік — 50 місце; 2021 рік — 33 місце.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.