Юрій Садовий: Проект консервації Домбровського кар’єру, до якого хоче повернутися влада, — диверсія

Категорія: Інфраструктура -> ЕкологіяПереглядів: 1404

У вівторок, 26 червня, на Домбровському кар’єрі у Калуші разом із місцевою владою побував голова ОДА Михайло Вишиванюк. Причина візиту — публікації у ЗМІ про початок незворотних руйнівних процесів, що можуть загрожувати безпеці мешканців Калущини.

Після того перший заступник голови ОДА Василь Плав’юк провів спільне засідання районної та міської комісій із надзвичайних ситуацій у залі засідань виконавчого комітету. — Днями ОДА отримала підтвердження з Мінприроди та Кабміну про виділення 6 млн. гривень. Крім того, вже упродовж двох місяців на рахунках знаходяться 744 тис. гривень, за які має проводитися комплексний моніторинг стану Домбровського кар’єру. Тепер нам потрібно визначитися із переліком робіт та виконавцем, — заявив Василь Плав’юк. — Сьогодні ми переконалися, що процеси, які відбуваються на Домбровському кар’єрі, — прогнозовані, — стверджує голова Калуської РДА Василь Петрів. — Ситуація не могла розвиватися по-іншому, бо роботи із укріплення північного борту було виконано всього на 19%. Кажуть, що з-під порід Домбровського кар’єру просочується річка. Але це не так. Просто із розмитих пустот виходить мутна вода, адже, крім солей, вона розмиває ще і глиняні маси.  Нині обласна та місцева влада розглядають варіант повернутися до проекту із консервації Домбровського кар’єру, який розробив Львівський науковий інститут “Гірхімпром”. Нагадаємо, на прес-конференції наприкінці травня міський голова Ігор Насалик повідомив, що проект по Домбровському кар’єру, який розробив львівський інститут “Гірхімпром”, науковці визнали хибним. Із цією тезою погодився і заступник директора ДНДІ галургії, завідувач геологічною лабораторією Юрій Садовий. — Ми давали вихідні дані для розробки цього проекту, які базувалися на наших багаторічних дослідженнях, на практичному знанні та прогнозуванні розвитку ситуації, — стверджує він. — Але ці дані були повністю проігноровані. Тобто, концепція була прийнята зовсім інша, ніж та, яку пропонували ми. Рівень розсолів у кар’єрі вже не дає можливості розвантажуватися тим розсолам, які знаходяться під відвалами. І ці розсоли вже років 4, як пішли під Калуш. Відколи почали втілювати у життя цей проект, відколи затопили дренажну траншею, розсоли почали рухатися більш інтенсивно у напрямку Калуша, у напрямку природного стоку водоносного горизонту. Моніторинг стану Домбровського кар’єру потрібно робити завжди, навіть тоді, коли втілюється проект. І якраз ці дослідження доведуть, що проект помилковий. Я би навіть сказав, що це — не помилка, а диверсія.

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.