Як на Домбровському кар’єрі велокросери збирали на AeroScop для Української добровольчої армії

Категорія: СпортПереглядів: 409

Калуш відзначив 586-ий рік з часу першої письмової згадки. Одним із найяскравіших заходів у програмі відзначення Дня міста було "Домбровське MTB крос-кантрі-2023", в якому взяли участь 42 учасників, серед яких — троє чемпіонів України, включно з дев’ятиразовим чемпіоном України Антоном Пустовітом. На допомогу Українській добровольчій армії вдалося зібрати 50700 гривень.

Автором ідеї проведення велозмагань став колишній боєць тероборони Роман Псюк, який через травму був змушений демобілізуватися.

— Основним посилом цього заходу є збір коштів на потреби ЗСУ. Зокрема, для моїх побратимів з окремої служби безпілотної авіації Української добровольчої армії, з якими мене доля звела на фронті. Хлопцям дуже необхідний такий девайс, як AeroScop, який коштує шалених грошей, — поділився з «Вікнами» організатор велозмагань Роман Псюк. — У Калуші є прекрасна локація — Домбровський кар’єр, який здебільшого відомий як частина зони екологічного лиха. Тому ми з однодумцями вирішили провести цей захід саме тут, щоб ще раз привернути увагу громадськості до екопроблем. Водночас вирішили провести перегони на одному із найбільш екологічних видів транспорту — велосипедах. Попередньо до участі у змаганнях зголосилося понад 30 спортсменів різних категорій, а на старт вийшли на десяток учасників більше.

 

Необхідною умовою для участі у велозабігу був благодійний внесок не менш ніж 586 гривень, адже захід присвятили 586-ій річниці з дня першої писемної згадки про Калуш. Ті, хто зареєструвався для участі попередньо, скористалися 50-відсотковим бонусом.

— Я з перших днів війни стараюся допомагати нашим хлопцям, які воюють з агресором, — каже співорганізаторка заходу Мар’яна Думенко. — Три місяці тому, коли Роман Псюк був ще на передовій, він мені зателефонував з ідеєю, щоб до Дня міста організувати якийсь спортивний захід, наприклад, мото- чи велозмагання саме на Домбровському кар’єрі. Ми зупинилися на велоспорті. Ми й не сподівалися, що у нашому крос-кантрі візьмуть участь не тільки аматори, але й титуловані українські топспортсмени, серед яких і троє чемпіонів України.

Змагання проводилися у чотирьох категоріях: юнаки 14-17 років (7 учасників, дистанція 11,7 км); жінки (10 учасниць, дистанція 23,4 км); чоловіки 18-39 років (15 учасників, дистанція 46,8 км) та чоловіки віком понад 40 років (10 учасників, дистанція 35,1 км).

— Я сюди прийшла як велолюбитель і як людина, яка підтримує цю благодійну ініціативу. Колись дуже добре каталася на велосипеді і навіть свого часу була представником Федерації спортивного туризму України, — каже калушанка Тетяна Будзан. — За станом здоров’я на кілька років я вибула із веложиття, проте зараз я уже можу стартувати поряд з усіма учасниками змагань і дуже тішуся цим.

Ідея проведення змагань з крос-кантрі на Домбровському кар'єрі виникла в Романа Псюка

Таня Будзан стала на дистанції "Домбровське MTB крос-кантрі-2023" четвертою

Насправді організатори проробили титанічну роботу для того, щоб визначити, підготувати і промаркувати трасу, яка пролягає довкола так званого «Домбровського моря». Протяжність одного кола становила 11 кілометрів 700 метрів. Не кожному під силу такі випробування, проте передстартовий настрій у всіх був піднесеним.

— Я на велосипеді — з дитинства, — розповів свою велобіографію найстарший учасник змагань, 75-річний калушанин Мирон Беляк. — Після інституту багато подорожував велосипедом, можна сказати — професійно. Був на Кавказі, в Середній Азії, в Казахстані на гірськолижний курорт Медео заїжджав, Чуйським трактом доїхав до Монголії. Уже коли вийшов на пенсію, проїхав майже всю Європу, скандинавські країни. Та й зараз їжджу з Калуша у Вишків, до Міжгір’я і назад. А от на кар’єрі не возився ні разу. Хоча й працював тут, пам’ятаю ще той чотирикубовий екскаватор, який добував калійну сіль. Мені саме місце знайоме, а от проїхати дистанцію мені стало цікаво, тому я й зголосився до участі.

Керуючий справами міськвиконкому Олег Савка на участь у змаганнях не заявився, проте вирішив спробувати подолати трасу поза конкурсом:

— Вперше за три роки сів на велосипед, зняв його з горища, приїхав сюди і відчув себе вільним птахом. Прекрасна природа, чудова погода. Словом, чудова локація для сімейного активного відпочинку. Домбровське крос-кантрі — хороший почин і у майбутньому мусить стати традиційним як спосіб вшанування пам’яті героїв, а також як спосіб реабілітації учасників бойових дій, які повернуться з війни.

Участь у першому "Домбровське MTB крос-кантрі-2023" взяли участь 42 учасників

Не пройшов цей захід і поза увагою топових українських велокросерів, таких, як дев’ятиразовий чемпіон України Антон Пустовіт зі Світловодська Кіровоградської області, призер веломарафону «Львівська сотка» Євген Грудецький зі Львова.

— Ще місяць тому до мене звернувся Роман Псюк, щоб дізнатися про нюанси проведення таких змагань, — поділився з «Вікнами» чемпіон України з велокросу Антон Пустовіт. — Я з радістю поділився з організаторами своїми навичками, адже популяризація цього виду спорту для мене є важливою. І також з радістю відгукнувся на пропозицію позмагатися у Калуші. Я думаю усі спортсмени у час війни просто зголодніли за отакими аматорськими змаганнями і відгукнулися на заклик і позмагатися і водночас допомогти фінансово на потреби ЗСУ. Я чув, що ця місцина — Домбровський кар’єр — це зона екологічного лиха. Коли ж сьогодні побачив його на власні очі, то, чесно кажучи, здивувався, бо такі прекрасні краєвиди — зовсім не лихі. Сюди варто приїхати ще раз! Щодо самої траси, то вона доволі хороша і цікава, є прямі швидкісні ділянки, спуски та круті підйоми. Тому і самому буде цікаво по ній проїхати якнайкраще й іншим учасникам бажаю перемоги.

Співорганізаторка турніру Мар'яна Думенко з чемпіоном України і переможцем змагань на Довбровскоу кар'єрі Антоном Пустовітом

Згодом уже на фініші Антон Пустовіт вчергове довів свій професіоналізм, завершивши дистанцію першим із результатом 1 година 40 хвилин. Другим перетнув фінішну пряму львів’янин Євген Грудецький, а третім був Сергій Соколовський із Вінниці. У категорії 40+ перемогу святкував Олег Шемпуля зі Стрия, а на другому і третьому місцях опинилися одесити Павло Тягло та Микола Скляренко. Серед жінок найкращий результат показала спортсменка із Камінного Катя Франк, а срібло та бронзу заїзду завоювали калушанки Ліліана Малиневич та Надія Якула. А у категорії юнаків 14-17 років на п’єдестал пошани піднялися усі калушани. Найвищу сходинку посів Олег Дубина, другим завершив дистанцію Ілля Вальнюк, а третім перетнув фінішну пряму Андрій Лотоцький.

— Якщо чесно, я й не сподівався, що наш «Домбровське МТВ крос-кантрі- 2023» пройде настільки динамічно і вдало, — поділився враженнями від події Роман Псюк. — Люди задоволені — як учасники, так і глядачі. Ми обов’язково мусимо зробити його традиційним. Нам вдалося зібрати понад 50 тисяч гривень.

Ігор МУДРИК, журналіст

Олександр ЗАЛІСЬКИЙ, оператор-монтажер

2004-2023 ВІКНА

ВІКНА 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.