Історія судочинства. 86 років тому 8 жінок з Підгірок постали перед судом за напад на священника

Категорія: ІсторіяПереглядів: 364

86 років тому заокеанська газета «Свобода» на своїх шпальтах розповідала про напад жінок з села Підгірки на священника. Подія мала місце 23 березня 1937 року та була пов’язана із призначенням о. Дудикевича на парафію Підгірок.

Таке призначення не сподобалося вірянам, 8 жінок виступили проти новоприбулого священника та заявили, що не дозволять Дудикевичу прийняти урядування їхньою парафією. Раніше адміністратором Підгірок був о. Володимир Терещук, інформує «Калуш ФМ» з посиланням на пресслужбу Калуського міськрайонного суду. Він правив у Підгірках останні два роки та був досить активним у громадському житті села. Отець користувався довірою та мав велику повагу.

Після відмови о. Дудикевича покинути парафію жінки схопили священника та насильно винесли за межі подвір’я церкви і змусили покинути село. Дії жінок не залишилися поза увагою Калуського гродського суду. У суді відбувся розгляд справи, за результатами якого 8 жінок було засуджено до 3 тижнів арешту.

Окружний суд у Станиславові (нині – Івано-Франківськ), як суд ІІ інстанції, переглядав вердикт Калуського гродського суду та касовувати не став і залишив вирок І інстанції без змін.

У 1937 році отець Володимир Терещук був переведений на Львівщину, а в 1944 році емігрував у США, де виконував священничі обов’язки в українських церквах.

Світлина церкви із книги М. Когута "Підгірки: минули і сучасне".

КАЛУШ ФМ 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.