Інноваційний метод. Дно річки Сівки у Калуші пропонують залити бетоном. ФОТО
У Калуші завершують розпочаті ще торік роботи з очищення річки Сівки та її берегів. Паралельно взялися думати, як укріпити берег. Варіанти вчора обговорили безпосередньо на березі річки в районі вулиці Сівецької. Члени робочої комісії поділилися з міським головою планами щодо двох варіантів укріплення. Проте, остаточно не обрали поки що жоден.
У Калуші наразі вдалося здійснити санітарну очистку частини річки Сівки від вулиці Об’їзної до вулиці Чорновола. Місцями техніка просто "топилася" у намулі, пишуть "Вікна".
Нагадаємо, що у жовтні минулого року Калуська міська рада дала дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на території міста Калуша під прибережні захисні смуги річки Млинівки (орієнтовною площею 75 га) та річки Сівки (орієнтовною площею 110 га).
Згідно із законодавством, прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. За Водним кодексом, для малих річок розмір прибережної смуги становить 25 метрів (для середніх – 50, великих – 100). Однак якщо йдеться про територію міста, то тут ширина вздовж берега може становити і 10 метрів. У будь-якому випадку має враховуватися існуюча забудова. Загалом статус прибережної захисної смуги обмежує можливості використання земельної ділянки.
Також у Калуші взялися чистити саму річку. До робіт залучили техніку "Калушавтодору" та інших організацій.
Сьогодні береги Сівки мають значно привабливіший вигляд, але потрібно ще їх укріпити. Варіантів є, як мінімум, два. Перший: берег річки укріплюють бетонними плитами і такі ж плити ставлять на саме русло річки. Інший метод — ще більш інноваційний. Виявляється, є технологія, яка дозволяє залити дно і береги річки бетоном. Технологія недешева, але виробник дає щонайменше десятирічну гарантію.
Щодо того, який метод для Калуша кращий, думки членів робочої групи розійшлися. Питання потребує ще ретельного вивчення та розрахунку. Адже нерівна берегова лінія, а також той факт, що місцями дно Сівки досить сильно замулене, наразі ускладнює роботу.
Директор КП "Калушавтодор" Микола Барченко зазначив, що в районі вулиці Сівецької потрібно на берег Сівки завезти орієнтовно 2000 "кубів" грунту, щоб вирівняти берегову лінію.
Міський голова Ігор Матвійчук під час обговорення акцентував, що головне завдання — не просто "одягти" річку в бетон, а захистити береги. Після того, як буде вирішено питання по Сівці, можна буде братися за схожу роботу на Млинівці.
Проект, проте, довготривалий. Ймовірно, триватиме впродовж кількох років. Коли роботи будуть завершуватися, береги Сівки обіцяють засадити квітами та деревами.
ВІКНА 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 14
То дуже позитивно, що хоч зараз взялися за ту справу. Бо за совка просто хотіли то все в трубу пустити, аби не смерділо в місті, а далі хай соб
Найбільш очевидне місце скиду фекалій - туалет на базарі і сток з колишнього м'ясокомбінату. Останній навіть чутно, коли стоїш біля мостика
Ще для інопланетян одне питання.
Ви вже всі за 40. Дехто є місцевий. Може вам батьки розповідали, як купалися у тій ріці?
І що, не заважав намул?
Тоді Сівка текла через "місто",а тепер відвідним каналом попри автопарк. Оптимальний варіант- дно.депутати.бетон!
Ви про шо, то все фігня, головне, щоб кущ затулив і таки смердіти не буде, а мільйон у кишеню... А на дідька джерела забруднення шукати і ліквід
А багатоповерхівок тоді ще не було, відповідно і лайна було менше.
ага знайшов винних))))
а може приватний сектор?тобто "газди"?
ПОВЕРНІТЬ ВОДУ !!!!! яку пустили в канал біля КПП \зараз називається ТРИ БЕТОНИ\ І проблема буде вирішена на 90% як було колись за моєї памяті.А
розглядали варіант пустити воду з каналу хоч би 50%. Канал потрібний тільки на випадок повені бо без нього в 2008- 10 рр Калуш би плавав. А тепер в
Мені за 30, але я ще купався у Сівці саме в цьому місці!
Це хіба коли переходив по трубі яка прокладена над водою поруч моста,втратив координацію і впав у воду.
Мыкола нас врятует
розглядали варіант пустити воду з каналу хоч би 50%. Канал потрібний тільки на випадок повені бо без нього в 2008- 10 рр Калуш би плавав. А тепер в
може краще зареєструвати петицію про відвід ріки з каналу у місто?