Ігор Насалик «дозволив» міським чиновникам посилати заступника голови ОДА «на три літери».

Категорія: ВладаПереглядів: 3061

А як же кодекс публічної особи?

З кінця червня Україну накрила хвиля скарг на Держказначейство. Представники місцевої влади скаржаться, що воно тижнями, а часом і місяцями блокує платежі місцевих бюджетів перед підрядниками, при тому, що фактично гроші у місцевих бюджетів є. Про проблему заявили вже мери Львова, Полтави, Сум, Донецька та Мукачевого, а громада Івано-Франківська навіть почала акцію «Казначейство, віддай місту гроші!».

Проблема з оплатою рахунків Держказначейством набула критичних масштабів і в Калуші – не фінансуються видатки на житлово-комунальне та дорожнє господарства, транспорт, утримання установ бюджетної сфери та соціальної інфраструктури. А в понеділок, 1 липня, пенсіонери міста, яким перевізник не подав пільгового автобуса, заблокували дорогу біля ВПУ №7. Причина інциденту банальна – казначейство не пропустило платежів щодо пільгових перевезень.

Власне непроплата рахунків Держказначейством і стала причиною скликання 42-ої позачергової сесії Калуської міської ради.

На початку засідання міський голова Ігор Насалик зазначив, що в  недофінансуванні винне власне не казначейство, а фінансова система України загалом.

За його словами, у 2012 році видатки на здійснення делегованих повноважень у сфері освіти, охорони здоров’я, частково культури склали 196,5 млн. гривень.

– Цьогоріч при формуванні бюджету по цих галузях нам довели суму 152 млн. гривень, що на 44 мільйони менше ніж минулого року, – сказав мер. – Мало того, знаючи, що стоїть ТОВ «Карпатнафтохім», бюджет повинен додатково отримати ще 15 млн. гривень. Тобто, із 152 млн. гривень 15 млн. – це платежі, які нереально одержати. Тому реальна сума, яку не доплачує нам держава склала 60 млн. гривень. До прикладу, лише на зарплату медикам потрібно 75 млн. гривень, а сума, яку нам довели «зверху», становить 68 млн. Тобто, 7 млн. – не вистачає на зарплату медичним працівникам. А де оплата енергоносіїв, придбання пільгових медикаментів, паливно-мастильних матеріалів? Тому я своїм говорю: якщо Плавюк (Василь Сидорович Плавюк – заступник голови ОДА – Авт.) буде викликати вас стосовно непроплати за енергоносії і питати, чому ви не заплатили, можете сміло послати його «на три букви». Якщо держава делегує повноваження і не дає коштів, то я просив би таких видатних державних діячів як Василь Сидорович Плавюк показати, як треба управляти цими коштами і всіх забезпечити, – недвозначно обурювався Ігор Насалик.

Відразу зазначу, що цьогоріч у лютому на засіданні Громадської ради Калуша начальник відділу внутрішньої політики міської ради Микола Шинкар запропонував написати «Кодекс публічної особи Калуша», мотивуючи таке рішення тим, що «комусь треба формувати калуську еліту, бо еліта сама не хоче формуватися».

А Михайло Клим навіть запропонував через ЗМІ публікувати рейтинг культурних і некультурних чиновників.

Тоді як розцінити слова Ігоря Насалика про дозвіл посилати заступника губернатора «на три літери»? Виходить, нашому меру можна все, а посилати «на три букви» – одне з улюблених його занять? Запитаєте, чому? Нагадаємо, 29 грудня минулого року, Ігор Степанович, «образившись» на депутатів за непроголосоване питання про пільгову оренду землі підприємству «Чисте Прикарпаття», яке належить В’ячеславу Кредісову, послав їх «на три букви». Аналогічна ситуація трапилася і в 2007-му, коли  Ігор Насалик послав у тому ж напрямку колишнього директора КП ««Міський інформаційний центр», а нині очільника ДС «Калуське міське телебачення» та свого однопартійця Віталія Крохту.

До речі, у чинному Законі України «Про державну службу» поведінці державних службовців присвячено окрему статтю: «Стаття 5. Етика поведінки державного службовця», відповідно до якої державний службовець повинен: сумлінно виконувати свої службові обов’язки; шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування; не допускати дій і вчинків, що можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця. За порушення правил етичної поведінки державні службовці несуть відповідальність відповідно до статті 18 Закону України «Про правила етичної поведінки», за якою передбачається дисциплінарна, адміністративна, кримінальна та матеріальна відповідальність із урахуванням особливостей правового статусу таких осіб.

– Бюджет держави формується за єдиним принципом – виходячи із фінансових нормативів. В освіті – на одного учня, в культурі та медицині – на одного жителя. І до тих цифр, які були доведені для Калуша у минулому році, бюджет 2013 року сформований із відсотком росту 7,6%, – каже директор департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА Галина Карп. – Нині захищені статті фінансуються в повному обсязі. Хоча є проблеми з видатками по заробітній платі. Проте, за словами першого заступника міністра фінансів Анатолія Мярковського, за підсумками півроку бюджет буде переглянуто. Ми очікуємо його перегляду вже у вересні. Справді, дохідна частина в бюджеті Калуша завищена, оскільки не врахована зупинка ТОВ «Карпатнафтохім». Для того, щоб нівелювати ризики, пов’язані із цим, є такий механізм, як середньострокова позика, яку Калуш нині й оформляє. До речі, станом на 8 липня Калуш ще не повернув 18 921,3 тис. гривень казначейської позики.

За інформацією Калуського управління Державної казначейської служби України, станом на 5 липня, проведені касові видатки по ­загальному фонду місцевого бюджету м. Калуша склали 149 831,8 тис. грн., по спеціальному фонду – 8 979,6 тис. грн., у т.ч. на ремонт доріг – 1 324,2 тис. грн. А 2 липня по місцевому бюджету міста Калуша було проведено платежів по незахищених видатках загального фонду на суму 146,4 тис. грн., 3 липня по незахищених видатках спеціального фонду – на суму 556,6 тис. грн.

Рішення Калуської міської ради № 1750 від 29 грудня 2012 року «Про бюджет міста Калуша на 2013 рік» виконується відповідно до розпису та помісячного розпису асигнувань та розпоряджень на виділення коштів, що надаються фінансовим управлінням. Також завдяки наданим бюджету м. Калуша короткотерміновим позикам на покриття тимчасових касових розривів з єдиного казначейського рахунку забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, педагогічним працівникам та оплату енергоносіїв у сумі 58 359,9 тис. грн.

Депутати прийняли звернення до прем’єр-міністра України Миколи Азарова, в якому, зокрема, сказано: «Міністерством фінансів України на 15 мільйонів гривень завищено доходи міського бюджету на 2013 рік. Незважаючи на те, що згідно зі ст. 143 Конституції України і ст. 67 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконання делегованих повноважень повинно супроводжуватися передаванням у повному обсязі фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, дефіцит фінансових ресурсів на виконання міською радою в ­цьому році делегованих державою повноважень складає майже 30 %. Це означає, що вже з вересня працівники бюджетної сфери не будуть забезпечені зарплатою, не буде коштів на оплату ко­му­нальних послуг та проведен­ня розрахунків за енергоносії».

Тому Калуська міська рада просить розглянути та вирішити питання про виділення з державного бюджету додаткової дотації на заробітну плату і розрахунки за енергоносії в межах незабезпеченої потреби міського бюджету Калуша в сумі 53,3 мільйона гривень і дати доручення Міністерству фінансів України негайно розблокувати у відділеннях Держказначейства реєстраційні рахунки та забезпечити повне проведення платежів органів місцевого самоврядування за незахищеними статтями видатків місцевих бюджетів.

Також депутати вирішили звернутися до народного депутата України Ольги Сікори стосовно необхідності розроблення та внесення на розгляд  до Верховної  Ради України законопроекту, який встановлював би механізм детальної реалізації правових гарантій фінансового забезпечення делегованих місцевому самоврядуванню державних повноважень.

Щоб запобігти практиці фінан­сування дефіциту бюджету за рахунок місцевих бюджетів, пропонується розділити єдиний казначейський рахунок на дві частини. На першій акумулювалися б кошти державного бюджету, на другій – кошти місцевих бюджетів.

Cвітлана ЯКИМЕНКО

Західний вісник 14


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.