Гурт «One West» з Калуша півроку виступав у Китаї

Категорія: КультураПереглядів: 1207

Гурт «One West» з Калуша півроку виступав у Китаї

Калуський «One West» недавно повернувся з Піднебесної. Майже півроку вони виступали в Китаї на різних фестивалях, відкриттях, весіллях, у клубах.

Про музичні заробітки у Китаї за горнятком зеленого чаю "Репортеру" розповіла вокалістка гурту «One West», івано-франківчанка Юлія Нагірняк. До речі, дівчина сама схожа на китаянку – маленька, тендітна, з довгим чорнявим волоссям.

Сміється, що коли їх зустрічали в аеропорту, то були неприємно здивовані, мовляв, чого так схожа на китаянку? Її навіть хотіли перефарбувати на білявку. Юля каже, що в китайців особлива любов до європейців, зокрема блондинів та ще й блакитнооких. Також у них популярні розважальні програми, які організовують різні агенції та запрошують на роботу музикантів з Європи.

Саме так у Піднебесну прикарпатці й потрапили – через свого клавішника Юрія Бойка, якого одне з тамтешніх агентств запросило на роботу. Той сказав, що взагалі має цілий гурт із власною програмою: авторськими піснями та каверами (переспівами) відомих хітів. І замість одного до Китаю полетів цілий бенд – Олег Макарчук, Юрій Бойко, Богдан Дорундяк і Юля Нагірняк. Інші учасники гурту – Андрій Романів та Петро Лазоришин залишилися вдома.

Музиканти працювали у місті Ченду провінції Сичуань, виступаючи на різних шоу, відкриттях, фестивалях, у клубах і навіть на весіллях.

Юля пригадує перший виступ на грандіозному щорічному фестивалі в шести годинах від Ченду.

«Здивувало, що після виступу до нас підходило багато людей, аби сфотографувалися, – говорить вона. – Відчувалася цікавість до європейців. Ще помітила, що китайці дуже стримані, вони майже не показують свої емоції. Наприклад, аплодувати чи свистіти у них не прий­нято. Хоча підходили до нас, мовляв, ми молодці, гарно співаємо».

 

Олег Макарчук, Юрій Бойко, Богдан Дорундяк і Юля Нагірняк п'ять місяців музикували для китайців

Для китайців музиканти виконували кавери, також, кажуть, вдавалося виконувати і свої англомовні пісні, які теж гарно сприйняли. Крім того, вдалося вивчити дві китайські пісні, що було ой, як нелегко, особливо Юлі.

«Їхня музика своєрідна і вони її також дуже люблять, – говорить дівчина. – Насправді вони не настільки вже й багато споживають із Заходу, як здається. Своє вони дуже цінують і люблять. Ми теж пробували співати українською. Публіці сподобалося. Китайською Україна буде – Укулен. Про нас вони знають лиш те, що в країні війна. Хоча, ми там познайомилися з деякими китайцями, які знали пісні Лами. А одного разу почули, як дві китаянки співали й танцювали під «Дикі танці» Руслани. Було дуже приємно».

У Китаї люди не надто переймаються своїм зовнішнім виглядом, тобто тим, у чому вдягнені. А от здоров'ям – дуже. У парках багато спортивних майданчиків, тенісних кортів, багато вуличних тренажерів. От, іде людина на роботу, стала – позаймалась кілька хвилин на котромусь із них – і знову пішла.

Ще її здивували тамтешні манери людей, тобто їх відсутність. Каже, можуть собі плювати у приміщенні, палити чи кинути сміття.

Щодо дорожнього руху, то, за словами Юлі, – страшне»!

«У них ніби й немає правил, – розповідає вона. – Вони женуть і постійно сигналять, але, що цікаво, – нема аварій. Дуже багато мототранспорту – таких собі дирчиків. Половина їх на бензині, а половина на електриці. Для останніх на будинках встановлені розетки, аби підзаряджати».

china_2

Середня заробітна плата в місті Ченду – 3,5 тисячі юанів (понад 12 тис. грн). Аби поїсти в кафешці, треба заплатити – 10 юанів (35 грн). Юля сміється, що, певно, перше слово, яке вивчили, було «буяо ладжо», тобто – не дуже гостре.

«У провінції, де ми були, – найгостріша їжа в цілому Китаї, – пояснює дівчина. – Рятувалися соєвим соусом. А загалом страви мені сподобалися. Ще у них такі популярні ласощі – відварені курячі лапки в карамелі – їдять їх постійно, а ще – різних личинок, жучків чи змій на паличках».

У вільний від виступів час прикарпатці досліджували найвизначніші пам'ятки Піднебесної. «У провінції Сичуань є найбільший дослідницький центр з розведення великих панд, – розказує Юля. – Він величезний! Там дуже класно, панди загороджені бамбуковими загородами. Емоції зашкалювали. Вхід кош­тує 60 юанів, і можеш ходити хоч цілий день. Відкриттям для мене були червоні панди. Вони маленькі, щось середнє між лисичкою і єнотом».

Вразила і неймовірна архітектура храмів. Наприклад, у містечку Лешан є видовбана у скелі 71-метрова скульп­тура Буди.

«У тебе просто шок – як монахи могли таке зробити?! – із захватом розповідає дівчина. – За легендою, саме цей «скельний» Будда – з майбутнього, він чекає, коли людям буде геть зле, а тоді прийде і врятує людство. Там цілий парк з храмами та їхніми святинями. Я туди двічі їздила, одного разу було замало».

Зараз, говорить Юля, дивно повернутися у спокійний та затишний Франківськ з п'ятнадцятимільйонного міста зі скаженим рухом. «Не можу сказати, що я сумую за тим, але чогось не вистачає», – сміється.

За словами Юлі Нагірняк, до цієї поїздки вона сприймала музику як хобі, а зараз ставиться до цього серйозніше. Окрім здобутого досвіду та вражень, музиканти привезли з собою й нові пісні – їх надихнула Піднебесна.

КАЛУШ ФМ 0


Коментарів: 1

  • Анонім (12:04 23/11/2015)
    Оцінка: +2 / -0 | [IP: 62.149.25.15]

    Не розумію що це щирі галичани забули в тоталітарно-комуністичному Китаю? Тим більше який окупував вільно-незалежний Тібет. Ну і про середн

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.