“Гостинний дім” заснував літературну премію імені Констянтини Малицької. ФОТО

Категорія: КультураПереглядів: 2390

Нещодавно в приміщенні Центральної бібліотеки ім. Т. Шевченка відбулась презентація літературного конкурсу-премії «Струни душі Прикарпатської» ім. Констянтини Малицької. Премія заснована на основі однойменного поетичного конкурсу від ТМ «Гостинний дім».

Захід відвідали як уже знані літератори Калущини, такі як Іван Ткачик, Іван Павліха, Ростислав Михайловський, представники літературної студії «КА-МА-ЛІ-я», так і молоді письменники-початківці, переможці попередніх місяців конкурсу «Струни душі Прикарпатської». Були також і гості з інших міст, серед яких і член журі Олександр Букатюк з Надвірнянщини.

Представник Торгової мережі «Гостинний дім», а саме, керівник Департаменту розвитку Зіновій Когутяк розповів присутнім історію становлення  премії. Він зазначив, що метою заснування соціально-гуманітарного проекту «Літературний конкурс (щорічна премія) ім. Констянтини Малицької» є популяризація та всебічна підтримка письменників і поетів початківців Прикарпаття. Як вже було згадано, цей проект постав на основі поетичного конкурсу-експерименту «Струни душі Прикарпатської», який успішно функціонує ще від лютого 2012 року. Протягом цього часу було визначено та нагороджено близько трьох десятків переможців з різноманітних куточків Івано-Франківщини.

«Ми побачили, що кількість талановитих людей, які пишуть вірші, на Прикарпатті значна. Тому вирішили розширити масштаби проекту, долучивши до цього процесу інтелігенцію Калущини та інших районів області», – повідомив Зіновій Когутяк.

Також представники ТМ «Гостинний дім» мали змогу почути побажання та поради щодо розвитку конкурсу в подальшому від творчого осередку, який зібрався в стінах бібліотеки. Так, колишній голова «Просвіти» та керівник організації спілки творчих людей Калуша «Мистецьке гроно» Іван Ткачик розповів про меценацтво в нашому місті. «Дуже добре, що у Калуші є підприємці, які й надалі відроджують та підтримують цю давню традицію», – висловився він.

Окрім представлення та обговорення проекту літературного конкурсу, присутні мали змогу насолодитись музичною частиною заходу. Перед гостями виступили Народний вокальний ансамбль «Бойківчанка» від ПК «Мінерал» під керівництвом Оксани Герус та вихованка Калуської музичної школи Ілона Юрчак.

Довідка для учасників:

На конкурс приймаються поетичні твори, написані українською мовою. Кожен учасник може подати на розгляд журі не більше 5-ти поезій щомісяця. Для збору творів на конкурс передбачені «Ліричні скриньки» у приміщеннях супермаркетів ТМ «Гостинний Дім», а також у міських закладах культури. Окрім того твори можна надсилати на електронну адресу: .(JavaScript повинен бути увімкнений для перегляду email адреса)/*= 0){out += unescape(l[i].replace(/^\s\s*/, '&#'));}while (--j >= 0){/**/if (el[j].getAttribute('data-eeEncEmail_lOCLNMRuyk')){el[j].innerHTML = out;}}/*]]>*/. Тематика творів – довільна (крім творів для дітей). Вік учасників – від 16 до 45 років.

Конкурс відбуватиметься у два тури. Автори, які посіли призові місця під час щомісячного відбору, прийматимуть участь у другому турі конкурсу, де часники повинні будуть протягом двох тижнів подати на розгляд по одному поетичному твору на задану тему, які ще не були опубліковані (включаючи інтернет). Оцінювання творів комплексне – голосування в інтернеті та оцінка журі. Також щорічно буде присуджуватись міні-премія у категорії «Дитяча поезія» серед юних учасників віком від 10 до 15 років включно.

Наприкінці травня переможцям передбачені цінні призи. Зокрема, за перше місце – видача збірки переможця, і молодшим учасникам – заохочувальні призи.

З детальнішою інформацією та складом журі можна ознайомитись на сайті Торгової мережі «Гостинний дім».

ВІКНА 9


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.