Емоційно і не дуже конструктивно. За таким сценарієм у Калуші проходили «тарифні» громадські слухання

Категорія: ВладаПереглядів: 658

9 липня у приміщенні ПК «Мінерал» відбулися перші за часів теперішньої міської влади громадські слухання, ініційовані самими мешканцями Калуської громади. Для цього, згідно із діючим законодавством, зібрали необхідних 150 підписів жителів. На порядок денний було винесено чотири питання:

1. Про нові зміни в законодавстві України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг;

2. Про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Водотеплосервіс»;

3. Про роботу суб’єктів господарювання в сфері вивезення та захоронення твердих побутових відходів на території Калуської міської територіальної громади;

4. Різне.

Головуючим на слуханнях став профільний заступник міського голови Богдан Білецький. Офіційно було зареєстровано 152 учасники громадських слухань. Більшість з них – пенсіонери, оскільки порушені питання стали найбільш болючими власне для цієї категорії жителів Калуської громади. Захід, який тривав майже п’ять годин, пройшов у не дуже конструктивному руслі.

На початку слухань після оголошення порядку денного депутатка Калуської міської ради від партії ВО «Батьківщина» Ольга Сікора, яка ж і очолювала ініціативну групу, підкреслила, що люди прийшли не для того, щоб слухати:

«Ми не хочемо слухати те, що ви нам будете розказувати», – заявила Ольга Мирославівна перед затвердженням порядку денного. І цими словами в принципі вона й окреслила основну мету зібрання.

З кожного озвученого питання виступали профільні фахівці міськради, а також представники від ініціативної групи. Проте предметна дискусія за весь час проведення слухань спостерігалася рідко. Переважно були емоційні виступи зареєстрованих учасників, людей старшого віку, які часто просто звинувачували міську владу в всіх бідах і на підвищених тонах вимагали вирішення якихось власних питань.

За результатами обговорення питань присутні представники громади прийняли такі рішення:

– запропонувати управляючим компаніям, які здійснюють обслуговування багатоквартирних будинків, провести повторні збори співвласників для підтвердження укладених з ними договорів;

– привести договір з управляючою компанією «М-Монтаж», стороною якого є виконавчий комітет міської ради, до чинного законодавства.

Ці рішення, відповідно до чинного законодавства, направлено для розгляду виконавчими органами міської ради і її посадовими особами.

Обидва проголосовані рішення стосуються тільки першого питання порядку денного, оскільки під час розгляду наступних більша частина зареєстрованих учасників покинула зал ПК «Мінерал» і будь-яка пропозиція вже не набирала необхідної кількості голосів.

Власне, саме при розгляді третього питання присутні й змогли отримати відповіді з приводу діяльності суб’єктів господарювання у сфері вивезення та захоронення твердих побутових відходів.

Представник компанії «Еко-Прикарпаття», яка з травня надає цю послугу, розповів про причини недостовірної інформації в платіжках, пояснив яким чином можна це виправити, як вони планують дальше надавати послугу і т. п. З іншого боку задавали питання, чому компанія досі, як і обіцяла, не зареєструвалася на території Калуської громади для того, щоб податки йшли у бюджет громади. На нього, на жаль, представник компанії відповіді не дав. Тому присутні мешканці громади звернули увагу заступника міського голови, що це питання повинно бути на особливому контролі, бо йдеться про наповнення бюджету.

Загалом склалося враження, що ініційовані громадою слухання були просто піар-акцією представників однієї політичної сили з метою дискредитації рішень міської влади. Задля цього вибрали шлях маніпуляцій думками однієї з найбільш уразливих категорій населення – пенсіонерів. Зокрема, деякі люди похилого віку мали з собою листочки з надрукованими питаннями, які вони нібито від свого імені мали озвучити на громадських слуханнях.

На завершення хочеться підкреслити, що подібні заходи дають можливість громадянам взяти безпосередню участь у здійсненні місцевого самоврядування. Але коли вони стають інструментом для досягнення політичних цілей, то їхня ефективність і необхідність знецінюється. Тому було б добре, аби в майбутньому вони дійсно стали формою співпраці між міською радою та мешканцями громади, а не піар-акцією окремої особи політсили, яку вона представляє.

 

Фото із офіційного сайту Калуської міської ради.

Нафтохімік 0


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.