Електронний сервіс з надання електронних послуг платникам податків
Калуська ОДПІ повідомляє про модернізацію інформаційної системи органів ДФС та запровадження нового електронного сервісу з надання електронних послуг платникам податків з використанням Інтернет-середовища та єдиного веб-порталу ДФС України – персонального Електронного кабінету платника податків (далі – ЕКПП). Новий кабінет платника податків знаходиться за адресою - https://cabinet.sfs.gov.ua/ та наразі працює в тестовому режимі.
ЕКПП дозволить платнику податків працювати з органами податкової служби в режимі реального часу. Доступ до Електронного кабінету платник отримує за допомогою електронно-цифрового підпису ДФС (далі – ЕЦП), який можна отримати безкоштовно у Відокремленому пункті реєстрації користувачів АЦСК ІДД ДФС (м.Івано-Франківськ, вул.Незалежності, буд. 20, 1-й пов., каб. 110). Термін дії ЕЦП - два роки.
У новому ЕКПП вхід до кабінету реалізовується не тільки ЕЦП ДФС, але іншими можливими ЕЦП. При вході до кабінету платник має можливість самостійно обрати якими ключами він бажає здійснити вхід до системи.
Для роботи з ЕКПП не потрібно встановлювати додаткового програмного забезпечення. Платнику достатньо мати доступ до мережі Інтернет на персональному комп’ютері і власні ЕЦП.
Функціональні можливості ЕКПП:
- Стан розрахунку платника з бюджетом;
- Звітність та Бланки податкової звітності;
- Реєстрація податкових накладних;
- Облікові дані платника;
- Запити на отримання інформації;
- Подання заяв;
- Листування з органами ДФС;
- Інформація з реєстраторів;
- та інша довідкова інформація.
Функція «Стан розрахунку платника з бюджетом» дає можливість переглядати інформацію з карток особового рахунка платника про стан розрахунків з бюджетом, а саме нараховано, сплачено, переплата, податковий борг, штрафні (фінансові) санкції, пеня. Також відображає дані розрахункових рахунків по платежах. Ще не функціонує, але планується реалізувати найближчим часом - здійснювати сплату податків, зборів та інших платежів до бюджету за допомогою банківських систем типу Інтернет-банкінг.
Функція «Звітність» дозволяє платнику створити будь-який податковий документ, підписати його своїми ЕЦП та відправити до відповідного органу ДФС. Також тут можна переглянути податкову звітність відправлену платником до органів ДФС за попередні звітні періоди. Перелік усіх діючих бланків податкової звітності знаходиться в меню «Бланки податкової звітності». Вказану звітність можна відкрити для перегляду, зберегти у форматі PDF, а також роздрукувати.
Функція «Реєстрація податкових накладних» дозволяє створювати, підписувати за допомогою ЕЦП та реєструвати податкові накладні. Також є можливість відправляти запит на отримання квитанцій.
В меню «Облікові дані платника» можна переглянути наступну інформацію, що стосуються даного платника:
- Ідентифікаційні дані;
- Реєстраційні дані;
- Дані про реєстрацію платником ПДВ;
- Дані про реєстрацію платником єдиного податку;
- Дані про реєстрацію платником ЄСВ;
- Відомості з Реєстру осіб, які здійснюють операції з товаром;
- Відомості про РРО;
- Інформація про книги ОРО;
- Відомості про об’єкти оподаткування;
- Інформація про неосновні місця обліку;
- Дані про банківські рахунки.
ЕКПП дозволяє платнику сформувати запит на отримання інформації до органів ДФС через меню «Запити на отримання інформації». Також дозволяє переглянути запити відправлені до органів ДФС раніше.
Функція «Подання заяв» дозволяє платнику сформувати та відправити до відповідного органу ДФС наступні документи:
- Реєстраційна заява платника ПДВ;
- Заява на анулювання реєстрації платника ПДВ;
- Запит на отримання витягу з Реєстру платників ПДВ;
- Запит щодо отримання інформації з Реєстру платників ПДВ;
- Заява про видачу довідок про відсутність заборгованості з податків, зборів та платежів;
- Заява про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального за формою № 1-АКП;
- запит на отримання витягу з Реєстру платників акцизного податку з реалізації пального.
Функція «Листування з органами ДФС» дозволяє здійснювати офіційне листування з органами ДФС України з питань оподаткування та інших питань що належать до компетенції ДФС, отримувати консультаційні послуги (у режимі реального часу або за попередньо надісланими питаннями), замовляти та отримувати адміністративні послуги.
Функція «Інформація з реєстраторів» дає можливість платнику ознайомитись з наступною інформацією:
- Дані про взяття на облік платників;
- Реєстр страхувальників;
- Дані Реєстру платників ПДВ;
- Реєстр платників єдиного податку;
- Інформація про РРО;
- Інформація про книги ОРО;
- Дані реєстру платників акцизного податку платників з реалізації пального.
В Електронному кабінеті платники також можуть скористатись довідковою інформацією. В меню «Контакти та адреси ЦОП» доступна контактна інформація про всі Центри обслуговування платників податків (адреса, телефон, електронна пошта). В меню «Податковий календар» платник може ознайомитись з інформацією, яка підкаже йому, коли треба потрібно здавати податкові звіти. В меню «Новини» платник завжди має можливість ознайомитись з останніми новинами та змінами в Електронному кабінеті платників податків та в Податковому кодексі України.
З часом ДФС України пропонує наповнити ЕКПП новими і корисними функціями, які завжди допоможуть платнику в підприємницькій діяльності.
Слід відмітити ти, що Електронний кабінет платника податків працює в тестовому режимі, тому не виключаються моменти, коли одна із функцій ЕКПП може не працювати, або працювати не повноцінно.
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.