Екологи стверджують, що грунти на Калуському полігоні токсичні
Калуський полігон на Івано-Франківщині, який був могильником для токсичних відходів, від небезпечних речовин очищали три роки. Проте ці роботи так і не були завершені. Тому сьогодні концентрація шкідливих речовин у місцевих ґрунтах перевищує норму у півмільйона разів.
Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.
На Калуському полігоні, що на Івано-Франківщині, ще з радянських часів і до 2000 року захоронювали небезпечний гексахлорбензол. Із 2010-го по 2013 роки звідси аж до Великої Британії вивезли понад 33 тисячі тонн небезпечних відходів. Після цього цій місцевості надали статус зони надзвичайної екологічної ситуації.
«Навіть після очищення Калуського полігону вміст у ґрунті смертельно небезпечного гексахлорбензолу перевищує норму в півмільйона разів», – зазначила еколог, представник МБО «Екологія-Право-Людина» Алла Войціховська.
Минулого року цю місцевість особливого статусу позбавили, мовляв, небезпечні відходи уже вивезли. Проте місцеві активісти пам’ятають, як очищали полігон. Вони запевняють, що працівники навіть не знали, що і де шукати, бо не мали карт.
«Завжди на першому місці щодо забруднення стояв Наддвірнянський нафтопереробний завод, Бурштинська ДРЕС і Калуш. Це, фактично наш обласний «бермудський трикутник», – розповідає заступник головного лікаря обласного онкодиспансера Павло Семенів.
У Міністерстві екології та природних ресурсів України наразі не збираються тут поновлювати будь-які очисні роботи. Чиновники пояснюють це тим, що поки не мають загрозливих результатів дослідження у цій місцевості.
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.