Екологи стверджують, що грунти на Калуському полігоні токсичні

Категорія: ЕкологіяПереглядів: 2369

Калуський полігон на Івано-Франківщині, який був могильником для токсичних відходів, від небезпечних речовин очищали три роки. Проте ці роботи так і не були завершені. Тому сьогодні концентрація шкідливих речовин у місцевих ґрунтах перевищує норму у півмільйона разів.

Про це йдеться у сюжеті програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK.

На Калуському полігоні, що на Івано-Франківщині, ще з радянських часів і до 2000 року захоронювали небезпечний гексахлорбензол. Із 2010-го по 2013 роки звідси аж до Великої Британії вивезли понад 33 тисячі тонн небезпечних відходів. Після цього цій місцевості надали статус зони надзвичайної екологічної ситуації.

«Навіть після очищення Калуського полігону вміст у ґрунті смертельно небезпечного гексахлорбензолу перевищує норму в півмільйона разів», – зазначила еколог, представник МБО «Екологія-Право-Людина» Алла Войціховська.

Минулого року цю місцевість особливого статусу позбавили, мовляв, небезпечні відходи уже вивезли. Проте місцеві активісти пам’ятають, як очищали полігон. Вони запевняють, що працівники навіть не знали, що і де шукати, бо не мали карт.

«Завжди на першому місці щодо забруднення стояв Наддвірнянський нафтопереробний завод, Бурштинська ДРЕС і Калуш. Це, фактично наш обласний «бермудський трикутник», – розповідає заступник головного лікаря обласного онкодиспансера Павло Семенів.

У Міністерстві екології та природних ресурсів України наразі не збираються тут поновлювати будь-які очисні роботи. Чиновники пояснюють це тим, що поки не мають загрозливих результатів дослідження у цій місцевості.

Вісті Калущини 14


Залиште свій коментар!

Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

(обов’язково)


Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.