Довгоочікувані громадські слухання відбулися. Ухвалу громада прийняла. Та чи дослухаються до неї депутати і влада – під великим питанням

Категорія: Соціум -> Міська рада -> Комунальні господарстваПереглядів: 2163

30 жовтня у ПК «Мінерал» врешті відбулися довгоочікувані громадські слухання з питань роботи житлово-комунальних підприємств та напрямків реформування житлово-комунальної сфери, ініційовані владою. Нагадаємо, що спершу вони були призначені на 30 вересня, але відмінені через оголошення трауру. З черговою датою проведення  визначалися так довго, що дотягнули майже до виборів. А оскільки хотіли уникнути політичного піару, то врешті вирішили провести їх по виборах, тобто 30 жовтня.

Цікаво, що на ці слухання прийшли не лише небайдужі калушани. На них ще й «зігнали» всіх комунальників: від начальників - до двірників та сантехніків. В тому, що «зігнали», більш ніж переконана, бо ні до двірника, ні до слюсаря у громади питань не було. Питання були безпосередньо до керівників УЖКГ, ЖЕО чи інших комунальних підприємств, а не простих виконавців робіт. Загалом зала була переповнена.

Окрім того зазначу, що міський голова Ігор Насалик і в той же час новоспечений нардеп громаду своєю появою (бодай востаннє в якості мера) не удостоїв. Зрозуміло, у нього вже нові проблеми, прожекти  і плани. Тож вів слухання секретар міськради Олександр Челядин, який і ознайомив присутніх із форматом проведення зібрання. Спершу із 25-хвилинною доповіддю про сім комунальних підприємств міста, їх функції й інше мав виступити начальник УЖКГ Юрій Рекунов, потім планувався показ 10-хвилинного фільму про комунальне підприємство «Водотеплосервіс», а відтак мали перейти до обговорення і пропозицій. Водночас Олександр Челядин повідомив, що хоч пропозицій від калушан з комунальних питань надійшло не надто багато, їх узагальнили і мали довести до відома присутніх.

Реально скидалося на те, що влада поставила за мету просто заговорити людей. Замість того, щоб відразу переходити до пропозицій, тих які надійшли раніше, і тих, які мали б висловити присутні на слуханнях, почали заходити, як мовиться, з-за вуха. Тож і не дивно, що громада цей порядок відкоригувала по-своєму. Виступ Юрія Рекунова перервали і почали задавати запитання та висловлювати пропозиції. Не скажу, що всі вони були слушними, але деякі таки вартували уваги. Стосувалися вони як реформування комуналки, зокрема, впровадження ОСББ та будинкових комітетів, так і якості надання послуг та проведених ремонтних робіт. До прикладу, представник Народної ради Калущини Ольга Єланіна продемонструвала навіть фото з так званими ремонтами у під’їзді будинку на вул. Б.Хмельницького, 55 та тим, що залишили ремонтники після себе. Жінка охарактеризувала це як безгосподарність і обкрадання людей, адже ремонт в одному під’їзді цього будинку коштував 84 тис. грн.

Нарікали калушани й на те, що посадові особи не контролюють якості робіт, а лише роздувають штати. Тож слушно цікавилися, чи є при УЖКГ служба технічного нагляду. Начальник УЖКГ підтвердив, що є, складається із трьох людей. Володимир Іваницький з цього приводу навіть пропонував залучати до підписання актів виконаних робіт представників тих будинків, в яких ці роботи проводилися.

Підняли на слуханнях і питання тротуарів та міжбудинкових доріг, які перебувають у жахливому стані. «Дороги ремонтують, а по тротуарах не можливо пройти. На Б.Хмельницького пішохідна доріжка така, що після дощу інакше як в гумових чоботях не перейти», - зауважила громадська активістка.

 

Скаржилися люди і на розвалені сходи до під’їздів будинків та аварійні наддашшя, незасклені вікна у підвалах, недостатньо добру підготовку до опалювального сезону. При цьому зауважували, що до начальників ЖЕО ходять місяцями. Вказували і  на недоцільність існування такої структури, як УЖКГ, де працює 44 особи. Згадували і за недостатню поінформованість громади щодо тарифів, до прикладу, на тепло, яке вже подали.

Виступали також проти повернення до будинкових комітетів, називаючи це не нововведенням, а вчорашнім днем. При цьому проводили паралель з «управдомом» із фільму «Діамантова рука». Говорили про малу поінформованість громадян з цього приводу, а відповідно і незнання багатьох нюансів, до прикладу,  і того, що будинкові комітети на відміну від ОСББ не можуть претендувати на проведення обов’язкового ремонту будинку (на 80%) коштом попереднього власника.

Більше двох годин тривав цей діалог, а швидше суперечка, бо емоції в деяких випадках зашкалювали і доходило до порад на кшталти «дай йому в носяру». Народ нападав, а влада оборонялася. Найбільше довелося віддуватися Юрію Рекунову. Трохи на підмогу йому приходив секретар ради, який намагався керувати процесом, та начальник відділу інформаційної політики Микола Шинкар.

Врешті слово взяв представник Народної ради Євген Гірник, який ознайомив громаду з  напрацюваннями Народної ради та зачитав проект Ухвали. В ньому, зокрема, йшлося про збереження рівня діючих на даний момент тарифів на водопостачання, водовідведення, теплопостачання та квартплату. Водночас пропонувалося депутатам міськради з цього приводу прийняти відповідне рішення та звернення до Національної комісії з регулювання тарифів. Зазначалося про недоцільність перебування на посаді директора КП «Водотеплосервіс» Ігоря Яковини та недопустимість практики прийняття рішень по тарифах і програмах, які стосуються всієї громади, без попереднього обговорення й громадських слухань. Пропонувалося також внести зміни у програму реформування комуналки стосовно створення не 20 будинкових комітетів, а 1-2 як пілотних проектів, а відповідно і скоротити фінансування з 790 тис. грн до 100 тис. грн й інше.

Він наполіг на тому, щоб поставити дану Ухвалу на голосування. І хоча Олександр Челядин та Микола Шинкар  заперечували проти цього, мовляв, треба ще внести ті пропозиції, які надійшли, узагальнити і тоді оформити як рекомендації громадських слухань, за вимогою громади голосування таки відбулося. Ухвалу підтримали практично одноголосно.

 Звісно, це добре. Але чи дослухаються до цієї Ухвали депутати і посадовці – під великим питанням. Адже наша влада – великий  мастак маніпулювати і заговорювати проблеми. Так, до прикладу, замість того, щоб організовувати громадські слухання по тарифах, через які власне і збунтувалися калушани, нам запропонували поговорити про реформу комуналки. Про тарифи ж ніхто і словом не обмовився . А числа десятого принесуть платіжки за тепло і приголомшать новою ціною. Зрештою, і тарифи на воду та водовідведення рішенням сесії були призупинені тільки до 30 вересня. Але про них теж не згадують. До виборів не говорили, бо думали про рейтинги. Насправді ж ці таємниці «мадридського двору» й ігри в мовчанку нічого не вирішують. Легше від цього мешканцям не буде.

 

Анастасія ВОЛЬСЬКА

 

 

                   У х в а л а                                                                                   проект

 

М. Калуш                                                                                                     30.10.2014р

 

 

Громадських слухань «Про реформу комунального господарства в місті Калуші»

 

 

         На підставі обговорення доступної інформації про вартість комунальних послуг в місті Калуші та аналізу прийнятої 9.09.2014р сесією міської ради «Програми становлення та розвитку органів самоорганізації населення на 2014-2015р» громада міста Калуша на громадських слуханнях 30.10.2014р

                            УХВАЛИЛА:

1.     В сфері тарифоутворення житлово-комунальних послуг в м. Калуші:

1.1  У зв`язку з високим рівнем інфляції,безробіття,девальвацією гривні, низькими зарплатами та пенсіями більшості мешканців міста учасники слухань вважають необхідним збереження рівня діючих на даний момент тарифів на водопостачання –водовідведення,теплопостачання,квартирну плату. Звертаємось до сесії міської ради з пропозицією прийняти відповідне рішення на період опалювального сезону 2014-2015 рр та прийняти відповідне Звернення до Національної комісії,додавши до нього відповідні розрахунки. Враховуючи наявність в місті джерел теплопостачання як від ТЕЦ так і від локальних котелень визначитись з можливістю встановлення єдиного( нижчого) тарифу для міста,про що проінформувати Національну комісію.

1.2  Пропонуємо сесії міської ради звернутись до Національної комісії з пропозицією підвищення річного ліміту газопостачання для пільгової категорії споживачів з 2500 м. куб. до 3000 м. куб,та місячного ліміту електроспоживання зі 150 квт-год до 250 квт-год у зв’язку   з обмеженими можливостями його дотримання в сучасних умовах.

1.3  У зв’язку з передбачуваними реформами в сфері житлово-комунального господарства пропонуємо сесії міської ради розробити та впровадити програму встановлення лічильників побудинкового обліку тепло та водоспоживання для кожного багатоквартирного будинку в місті.

1.4  Учасники слухань визнають незадовільною роботу комунальних служб міста по інформуванню мешканців про рівень тарифів перед настанням опалювального сезону.

1.5  Визнати незадовільною практику ненадання комунальними службами міста передбаченої Законом інформації яка стосується роботи комунальних підприємств тарифів на водопостачання та водовідведення,звернутися до міської прокуратури з пропозицією дати правову оцінку таким діям.

1.6  Вважати недоцільним перебування на посаді директора КП «Водотеплосервіс» І Яковини, провести перевірку господарської діяльності підприємства за участю представників громадськості.

2.     Щодо Програми становлення та розвитку самоорганізації населення:

2.1  Визнати недопустимою практику,при якій настільки важливий документ приймається без попереднього обговорення та громадських слухань.Запропонувати сесії міської ради відмінити рішення з цього питання.

2.2  Вважати необхідним довести мешканцям міста через ЗМІ інформацію що передбачені «Програмою...»будинкові комітети,на відміну від ОСББ не можуть в передбаченому Законом порядку претендувати на проведення першого обов*язкового ремонту будинку коштом попереднього власника що створює ризик передачі на їх баланс невідремонтованого житла.

2.3  Звернутись до сесії міської ради з пропозицією розробки відповідної програми розвиткуОСББ в місті з аналогічним фінансуванням.

2.4  Запропонувати калуському міському голові та виконкому розглянути варіант реформи ЖКК шляхом створення на базі діючих підприємств КП «Єдиний розрахунковий центр» за аналогією з містом Івано-Франківськ.

3.     Запропонувати сесії міської ради внести в новоприйняту Постанову «Про Програму....» наступні зміни:

3.1Передбачити в Програмі створення не 20 а 1-2 будинкових комітетів як пілотних проектів і відповідно скоротити фінансування Програми з 790.0 тис грн до 100.0 тис грн.

3.2  В програмі передбачити що придбані бюджетним коштом меблі,компютери та інша оргтехніка передається будинковим комітетам в оренду а не на баланс.

3.3 Виключити з програми пункт,згідно якого передбачається зарплата з бюджету міста керівникам будинкових комітетів.

3.4 Передбачити аналогічне фінансування для створення 1-2 ОСББ в місті.

 

4.     Зобов’язати новообраного Народного депутата України по Калуському в.о.№85 сприяти на державному рівні виконанню Рекомендацій даних громадських слухань.

 

 

   Прийнято на громаських слуханнях

30.10.2014р.

 

 

 

КАЛУШ ФМ 0


Коментарів: 1

  • Нік (13:20 03/11/2014)
    Оцінка: +1 / -0 | [IP: 194.44.127.157]

    таємниці «мадридського двору» складається таке враження ,що більшу частину калушан такі темні колуари влаштовують

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.