До мобільного соціального офісу можна звертатися з будь-яким питанням
Уже протягом року при управлінні праці та соціального захисту населення Калуської міської ради діє мобільний соціальний офіс. Він створений згідно з розпорядженням міського голови відповідно до наказів Міністерства соціальної політики України для здійснення виїзного обслуговування мешканців Калуша.
Як повідомила «ДП» завідувач сектору прийому громадян відділу соціальних допомог управління Наталія Семанишин, мобільний соціальний офіс здійснює прийом громадян безпосередньо за місцем проживання. У його роботі беруть участь представники управління Пенсійного фонду України в м. Калуші та Калуському районі, Калуського міськрайонного центру зайнятості, територіального центру соціального обслуговування м. Калуша, служби у справах дітей міської ради, управління у справах сім'ї, молоді, фізичної культури і спорту міської ради.
За необхідності, зауважує Наталія Ярославівна, можуть запрошуватися до виїзду представники інших установ і громадських організацій.
За словами Наталії Семанишин, до основних функцій мобільного офісу входить інформування населення з питань діючого законодавства та заходів соціального захисту; здійснення консультаційно-роз'яснювальної роботи з питань реабілітації та зайнятості осіб з інвалідністю. Також члени офісу приймають заяви й відповідні документи від громадян, які потребують додаткової соціальної підтримки на надання матеріальної допомоги, санаторно-курортного оздоровлення, забезпечення технічними засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення за принципом «єдиного вікна».
Відвідувачі мобільного соціального офісу можуть отримати допомогу в оформленні тієї чи іншої заяви. Там відбувається й прийом єдиної заяви і відповідного пакета документів; видання повідомлень про при значення відповідних видів соціальної допомоги. Під час співбесід, які проводять члени мобільного офісу із заявниками, є можливість виявлення малозабезпечених громадян та осіб, які потребують додаткової соціальної підтримки. Відповідно відразу надається роз'яснення та прийом документів, необхідних для встановлення статусу багатодітної сім'ї й видачі посвідчень батьків і дитини з багатодітної сім'ї. У ході прийомів надаються роз’яснення й прийом документів для порушення питання щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», а також призначення та виплати одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно це почесне звання.
Фахівці державної служби зайнятості, які беруть участь у роботі мобільного соціального офісу, проконсультують з питань соціальних послуг, які надає ця служба, в тому числі з питань порядку реєстрації громадян та умов призначення матеріального забезпечення на випадок безробіття, сприяння у працевлаштуванні на вакансії, заявлені роботодавцями, професійного навчання та підвищення кваліфікації, можливості започаткування підприємницької діяльності за сприяння державної служби зайнятості тощо.
З питань прав і обов'язків батьків щодо виховання дітей, їх усиновлення, влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, в прийомні сім'ї чи дитячі будинки сімейного типу просвітять відвідувачів фахівці служби у справах дітей.
Графік виїзду мобільного соціального офісу та перелік фахівців, які братимуть участь у його роботі, формується на підставі аналізу звернень громадян за попередній місяць чи квартал й у відповідності до заявок, що надійшли від жителів міста. Місце проведення прийому члени мобільного офісу узгоджують заздалегідь. –
Це можуть бути виїзди в мікрорайони міста, на підприємства, установи, організації для виконання заходів соціального захисту населення, – говорить Наталія Семанишин. – Інформація про дні та години виїзного обслуговування мобільним соціальним офісом мешканців міста розміщується в адміністративних приміщеннях управління та органів місцевого самоврядування за місцем обслуговування.
Як повідомила завідувач сектору прийому громадян відділу соціальних допомог управління праці, за десять місяців цього року відбулося одинадцять виїздів мобільного соціального офісу, під час яких було надано 62 консультації. –
Цікавим і плідним, – розповідає Наталія Семанишин, – був серпневий виїзд у жіночу консультацію. Прийшло аж 15 відвідувачів, які задавали різноманітні запитання. Жінки цікавилися умовами призначення соціальної допомоги сім’ям з дітьми. Також їх цікавив вихід на пенсію за вислугою років. Останній виїзд мобільного офісу проходив в кінці вересня у дошкільному закладі «Ягідка». Калушани, які прийшли на прийом, цікавилися питаннями призначення пенсії, допомоги при народженні дитини чи по догляду за психічно хворою особою. Оскільки наступав опалювальний період, то багатьом відвідувачам фахівці роз’яснювали порядок призначення субсидій.
Повідомлення про прийом мобільного соціального офісу можна знайти на сайті Калуської міської ради, в газеті «Дзвони Підгір’я». За три дні до виїзду оголошення також вивішують на установі, де проходитиме черговий прийом.
Дарія ОНИСЬКІВ
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.