До кінця року в Калуші з’явиться 30 нових дитячих майданчиків

Категорія: Культура -> Виконавча владаПереглядів: 2613

Минулого тижня відбулося пленарне засідання чергової сесії Калуської міської ради. Депутатами було порушено ряд проблемних питань.

Зокрема, Іван Ляхович (фракція Народного Руху України) говорив про необхідність облаштування дитячих майданчиків на території міста. Цю ж проблему порушив і Віталій Лучко (Фронт змін). За його словами, на вул. Євшана, 5 проживає близько 50 дітей, а майданчик в останні десять років не ремонтувався. Міський голова Ігор Насалик зазначив, що за останній три роки у Калуші оновлено 13 дитячих майданчиків. Але оскільки проблема дозвілля дітей все ще є актуальною, то міський голова розпорядився запланувати у міському бюджеті кошти та скласти план будівництва кожних два місяці чотирьох майданчиків (вартість одного становить близько 12 тис. грн.). Таким чином до кінця року у Калуші має з’явитися ще 30 дитячих майданчиків. Проблемою є і відсутність на багатьох ігрових майданчиках піску. Її буде знято, повідомив міський голова, треба прорахувати потребу і пісок нам доставлять безкоштовно, така домовленість вже існує.

Василь Питлик (Наша Україна) повідомив, що у мікрорайонах Хотінь, Загір’я, Височанка нерідкими є перебої в електропостачанні. Зокрема, через пошкодження мереж аварійними деревами. У зв’язку з цим депутат запропонував провести спільну акцію комунальників та працівників РЕМу і звільнити мережі від дерев. Ігор Насалик, у свою чергу, заявив: якщо йдеться про дерева на присадибних ділянках, то їх місто чистити не буде, це повинні робити їхні господарі. Щодо інших зелених насаджень, то заступник начальника УЖКГ Микола Найда з цього приводу повідомив, що жодних проблем зі зрізуванням дерев немає. Місто дасть бригаду, і якщо РЕМ допоможе з вишкою, то можна буде оперативно зрізати аварійні дерева, які загрожують електромережам.

Василь Лазоришин (фракція Української партії) порушив питання необхідності ремонту доріг у місті. Міський голова вкотре заявив: дороги почнуть ремонтувати, як тільки дозволить погода. І крім 700 тис. грн., які вже є на рахунку для цих потреб, Калуш має отримати ще 2 млн. грн. з обласного бюджету. Між іншим, повідомив Ігор Насалик, обласна рада мала намір виділити для нашого міста 135 тис. грн., але за наполяганням бюджетної комісії і депутатів від нашого міста та завдяки їхній принциповій позиції сума суттєво зросла. Міський голова неодноразово підкреслював, що до робіт у місті передусім залучатиме калуських підприємців, однак, схоже, підхід до ремонту доріг різнитиметься. Так, Ігор Насалик повідомив депутатів про наміри залучити львів’ян, оскільки вони пропонують кращий за якістю асфальт.

Віталій Джуган (фракція Блоку Юлії Тимошенко) порушив питання жебракування у місті. За його словами, жалісливі громадяни подають милостиню жебракам і вважають, що допомагають їм. А насправді нерідко цим бізнесом займаються люди ромської національності (цигани). Вони вранці вивозять інвалідів на вулиці, а ввечері забирають у них всі гроші. «Це право людини давати чи не давати милостиню», — сказав Ігор Насалик. Також він повідомив, що сьогодні докладаються зусилля для того, щоб створити на базі ЦРЛ хоспіс, і це значною мірою допоможе вирішити проблеми немічних людей похилого віку. Також Віталій Джуган обурився тим, що кіоски, зокрема навпроти «Фуршету», нерідко виносять холодильники з пивом на тротуар і цим заважають руху пішоходів. З кіосками, запевнила депутатський корпус керуюча справами виконкому Наталія Бабій, буде наведено порядок. За її словами, розпорядженням міського голови створено комісію, на яку покладено завдання провести інвентаризацію усіх кіосків та разом з тим врегулювати всі питання щодо їх роботи.

Оксана Левицька (фракція Української партії) повідомила, що стоянка таксі на вул. Пушкіна дошкуляє жителям прилеглих будинків, і є потреба організувати її в іншому місці. Крім того, тут досі не вирішується питання автобусної станції. Зокрема, проблеми створює відсутність будь-яких зручностей для пасажирів. Щодо останнього питання, то міський голова висловився категорично: жодної автостанції на Пушкіна бути не повинно, тут може бути лише зупинка. Місце автостанції — на автовокзалі.

Володимир Тимків (фракція Народного Руху України) підняв проблему вуличного освітлення у житловому масиві Височанка. За словами депутата, тут лампи практично не світять і це створює людям незручності. Ігор Насалик, у свою чергу, переконаний, що суть цієї проблеми полягає у відношенні жителів мікрорайону до майна громади. Так, за словами міського голови, 80% лампочок тут не працюють не тому, що вони вийшли з ладу, а тому, що їх просто розбили з рогаток. У зв’язку з цим жителям мікрорайону треба апелювати до своїх дітей та молоді. Це ж, до речі, стосується і міського парку, де з 3 тис. крісел 870 по-варварськи знищили, а нові контейнери для сміття просто викинули в озеро. За такого відношення з боку громади будь-які зусилля, спрямовані на те, щоб створити кращі умови в місті, є марними.

Також на сесії міської ради депутати розглянули ряд земельних питань та внесли зміни до міського бюджету. Зокрема, освіті додатково додали 177 тис. грн. на харчування дітей. Річ у тім, що продукти швидко дорожчають, тому коштів, які були заплановані на харчування у школах і дошкільних закладах, не вистачає. Нині у садочках міста діти харчуються з розрахунку 12 грн. на день, з них 6 грн. — батьківська плата, решту забезпечує міський бюджет. На думку міського голови, вартість харчування варто збільшити. Ігор Насалик запропонував освітянам вивчити думку батьків щодо того, чи готові вони платити 8 грн. на день. У такому разі, свою частку збільшить і місто.

Дискусія виникла і навколо питання фінансування ремонтних робіт в закладах освіти. Так, заперечень проти виділення 1 млн. грн. на капремонт ЗОШ №3 не було. Однак, на думку Лесі Кирилович (фракція Народного Руху України) міська влада повинна звернути увагу і на школу в Підгірках. Тут давно не було ремонту, діти навчаються в екстремальних умовах, нема зручностей і водночас жодних коштів для школи не виділяють. Натомість Ігор Насалик має іншу думку. За його словами, школа стара, дерев’яна і вкладати сюди бюджетні кошти недоцільно. «Курятник я ремонтувати не можу», — заявив міський голова і додав, що тут скільки не вкладай — толку не буде. Цю школу потрібно зносити і будувати у Підгірках нову. Але оскільки будівництво займе не один рік, то, вважає мер, варто вивчити варіант розформування школи і навчання дітей з Підгірок у ЗОШ №№1 і 3. Тут же міський голова запропонував передбачити 180 тис. грн. для ремонту народного дому у Підгірках. Сюди, на його думку, кошти можна і потрібно вкладати. Ця пропозиція отримала підтримку більшості депутатського корпусу.

Богдана Камінська

"Дзвони Підгір'я" 0


Коментарів: 1

  • сонечко я (20:02 25/04/2011)
    Оцінка: +0 / -0 | [IP: 46.149.179.226]

    Не знаю чи з"явиться :(. Ми заявку подавали і того року і раніше, але так діло і не зрушилось. На цілий квартал в районі вул.Б.Хмельницького 16 Н

    Залиште свій коментар!

    Використовуйте нормальні імена. Ваш коментар буде додано після перевірки.

    Усмішка Підморгую Добре blush2 shok crazy cenzore Ganba nono sad unknw

    (обов’язково)


    Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
    Адміністрація сайту "Калуш інфо"не завжди поділяє думки авторських матеріалів та коментарів. Усі коментарі проходять попередню модерацію. Якщо у Вас є зауваження стосовно інформації в матеріалах чи коментарях, просимо звернутись до нас через Форму зворотнього зв'язку.