День матері відновили у Калуші 1990 року зусиллями Союзу українок. ФОТО
День матері — свято досить молоде і прийшло до нас з Сполучених Штатів Америки через Канаду. День матері вперше відзначили в Графтоні (Західна Вірджинія, США) у 1908 році з ініціативи Анни Джарвіс. У 1910 році штат Вірджинія перший визнав День Матері офіційним святом.
У 1914 році президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів, інформують "Вікна".
В Україну, зокрема, до Львова, це свято прийшло через канадський Союз українок в 1929 році. Ініціатором урочистостей була Олена Кисілевська, редактор тижневика «Жіноча доля». Тоді ж, у 1929 році, Союз українок зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Словом, День Матері досить швидко прижився на Галичині.
У 1939 році свято заборонила радянська влада. А з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулося в Україну, розповідають у Калуській міськрайонній філії Союзу українок.
Калуські "союзянки" теж доклалися до популяризації цього свята у своєму місті. До різних форм відзначення активно долучались діти. Так склалося, що союзянки більше вболівали за "живий" результат акцій і не надто переймалися їхнім увіковіченням, тому фотоматеріалу небагато. Але багато з вас впізнає себе і знайомих на цих фото. А, можливо, хтось доповнить історію відзначення Дня матері у Калуші візуальними матеріалами, тож, "союзянки" будуть вдячні за відгук та нові світлини. Адже готуються до відзначення восени 2017 року 100-річчя з часу створення.
Раніше була оприлюднена світлина перших активісток Калуського “Союзу українок”.
ВІКНА 0
Залиште свій коментар!
Щоб не вводити щоразу цифровий код, зареєстутесь або залогіньтесь на нашому Форумі.
Коментарів: 3
у вас у галичан день "зря пройшов" аби ви не плюнули в сторону СРСР\Росії - ну є хоч якийсь документ що це американське свято в 1939 році заборон
і з піною у писка будуть забороняти москальське 8 березня